reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mieszane a kupki

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Hej, jak często wasze dzieci robiły kupki jak mieszalyscie karmienie mm z kp? Macie jakieś sposoby na wywołanie kupki? Dając dziecko wode, moze sie nią najeść? Bo boje jej sie dac wody zeby zaraz nie chciala mi pic mleka..
 
reklama
My też mamy problemy z kupą, niestety pojawiły się zaparcia. Na razie próbujemy czopki glicerynowe. Jeszcze nie przepajaliśmy bo od tego się jednak odchodzi. Na innych forach przeczytałam, że układ pokarmowy musi się przyzwyczaić do mm. U nas jeśli się nie poprawi to będziemy zmieniać mleko na COMFORT/Sensitive, które polecane są przy zaparciach.
 
My też mamy problemy z kupą, niestety pojawiły się zaparcia. Na razie próbujemy czopki glicerynowe. Jeszcze nie przepajaliśmy bo od tego się jednak odchodzi. Na innych forach przeczytałam, że układ pokarmowy musi się przyzwyczaić do mm. U nas jeśli się nie poprawi to będziemy zmieniać mleko na COMFORT/Sensitive, które polecane są przy zaparciach.
U mnie jakos od 2 dni w sumie nie ma kupy, tak byla codziennie - ale od tych 2 dni wiecej jest na kp niz na mm, dlatego tak pytam jak to jest. Ostatnie dwie kupki byly tez normalnego koloru musztardy ale jakby z takimi małymi grudkami, wcześniej byly gładkie. Ja nie wiem xzy moje dziecko polubi te formuły na zaparcia, kiedys takie dalam jej to miala odruch wymiotny 🧐🧐🧐🧐- humana anticolik to była, zaraz potem zrobilam jej tego bebilona i wypila.
A jakie mleko dajesz ? Karmisz jeszcze czasami piersia ?
 
Nie kombinuj za dużo, dziecko może nie robić kupki kilka a przy kp i kilkanascie dni. Teraz ma mieszane karmienie więc również mieszane trawienie. Brzuszek musi się przyzwyczaić. Jeśli cierpi przez brak kupki to masaże i okłady mogą poratować. Musisz obserwować malutka jak dużo mm toleruje, czy nie jest dla niej za dużo. Przy butelce o przejedzenie łatwo bo jednak leci szybciej a uczucie sytości nie nadąża i tak jak dorosły może zwyczajnie czuć przeciążenie. Ale kupką się nie martw albo jej brakiem jeśli malutkiej nic innego nie dolega.
 
Nie kombinuj za dużo, dziecko może nie robić kupki kilka a przy kp i kilkanascie dni. Teraz ma mieszane karmienie więc również mieszane trawienie. Brzuszek musi się przyzwyczaić. Jeśli cierpi przez brak kupki to masaże i okłady mogą poratować. Musisz obserwować malutka jak dużo mm toleruje, czy nie jest dla niej za dużo. Przy butelce o przejedzenie łatwo bo jednak leci szybciej a uczucie sytości nie nadąża i tak jak dorosły może zwyczajnie czuć przeciążenie. Ale kupką się nie martw albo jej brakiem jeśli malutkiej nic innego nie dolega.
Jeśli chodzi o żołądek to widzę jest ok w miare. Ackzolwiek moja mala ma ostatnio slaby apetyt, niezależnie czy mm czy kp i przez to miedzy innymi straciłam troche pokarmu i posilkuje sie mm. Nie wiem co się stało , ladnje jadla z cyca jakos do 12 tyg, zaczynała nawet dluzej spac w nocy i nagle bach, problem z jedzeniem to i problem ze spaniem- wiadomo. Jakis nerwus sie zrobila, chyba ze to taki etap ze po prostu wszystko ja interesuje a jedzenie na końcu, albo jakis zdrowotny, problem zgłosiłam pediatrze ale ale teraz te teleporady i w sumie nic mi nie pomogła. Tyle co mi ja zbada podczas szczepienia "przy okazji".
 
U nas problem tez byl z kupka przy mieszanym karmieniu
Robil mlody raz dziennie z wysilkiem stekania kilkugodzinnym
Połam go zawsze przed karmieniem ok 30 min nie wiele jakieś 10/15 ml
I przed każdą butla podawałam 5kropli espumisanu100 dodatkowo raz dziennie probiotyk bioGaia raz dziennie 5kropelek
Po systematyczności dzien w dzień zajęło nam jakieś 2tyg i się unormowało robi do 3 dziennie
 
U nas problem tez byl z kupka przy mieszanym karmieniu
Robil mlody raz dziennie z wysilkiem stekania kilkugodzinnym
Połam go zawsze przed karmieniem ok 30 min nie wiele jakieś 10/15 ml
I przed każdą butla podawałam 5kropli espumisanu100 dodatkowo raz dziennie probiotyk bioGaia raz dziennie 5kropelek
Po systematyczności dzien w dzień zajęło nam jakieś 2tyg i się unormowało robi do 3 dziennie
Tez daje raz dziennie probiotyk ale ja daje dicoflor, karmie mieszanie dopiero jakis tydzień. Zauwazylam tez ze jak daje delicol to mala robi kupke, ale teoretycznie powinnam juz go powoli odstawiac . Czytalam tez ze jedzenie powinno mieć tez troche tłuszczu zeby nje bylo zatwardzen ale to raczej na etapie pewnie rozszerzania diety.
 
U nas problem tez byl z kupka przy mieszanym karmieniu
Robil mlody raz dziennie z wysilkiem stekania kilkugodzinnym
Połam go zawsze przed karmieniem ok 30 min nie wiele jakieś 10/15 ml
I przed każdą butla podawałam 5kropli espumisanu100 dodatkowo raz dziennie probiotyk bioGaia raz dziennie 5kropelek
Po systematyczności dzien w dzień zajęło nam jakieś 2tyg i się unormowało robi do 3 dziennie
A jakie dajesz mleko i w którym miesiacu zaczelas mieszac kp i mm ? I ile czasu juz to trwa ?
 
reklama
A jakie dajesz mleko i w którym miesiacu zaczelas mieszac kp i mm ? I ile czasu juz to trwa ?
Od samego początku w szpitalu synek byl dokarmiany z racji wywoływanego porodu laktacja rozkręciła się dopiero w 4 dniu
Mieszane mieliśmy przez 3 tyg z tym ze dawałam 15minL /15 minP + 30 mm
Az w 4 tyg piersi odpuściły totalnie i mm na stałe weszlo

Mlode jest na bebilon Advance 1
 
reklama
U nas problem tez byl z kupka przy mieszanym karmieniu
Robil mlody raz dziennie z wysilkiem stekania kilkugodzinnym
Połam go zawsze przed karmieniem ok 30 min nie wiele jakieś 10/15 ml
I przed każdą butla podawałam 5kropli espumisanu100 dodatkowo raz dziennie probiotyk bioGaia raz dziennie 5kropelek
Po systematyczności dzien w dzień zajęło nam jakieś 2tyg i się unormowało robi do 3 dziennie
A do dzisiaj dajesz biogaje i espumisan +wodę?
 
Do góry