reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

karmienie piersią a butelka

iza:)

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ze wszystkich stron słyszy się namawiania i wychwalania pod niebiosa zalet karmienia piersią. Niewątpliwie jest to prawda, że żadne mleko modyfikowane nie zastąpi w 100 % mleka matczynego. Jednak ja mam wrażenie, że kobiety które z różnych przyczyn nie mogą karmić własnego dziecka odżegnywane są od czci i wiary.
Ja nie mogę karmić Kuby mimo iż bardzo bym chciała. Po ciężkim porodzie, masie leków podanych w trakcie i po, przetaczaniu krwi zakończonym wstrząsem i porcją leków mam bardzo mało pokarmu. Dziennie jestem dopiero teraz w stanie ściągnąć z obydwu piersi 30-50ml co nie jest wystarczające dla dziecka. Czuje się z tym bardzo źle, jakbym robiła mu krzywdę. Nie mogę sobie z tym poradzić. Beczę jak bóbr. Czuję się winna :-(

reklama
A

Alusia8989

Gość
Iza ja też nie karmie piersią i wcale nie czuje się z tego powodu gorsza... Na początku dostał najważniejsze mleko a teraz dostaje butle i powiem Ci że raczej jest zadowolony z takiego obrotu sprawy :)
To że wkoło wszyscy trąbią że karmienie piersią jest takie ważne w życiu dziecka to może i prawda ale my MAMY BUTELKOWE tez dajemy swoim maluchą to co najlepsze !!
Więc uszy do góry i pamiętaj że nie jesteś gorsza i tak samo kochasz swojego malucha ;)

Rozwiązania
0
Alusia8989 wiem że masz rację. Ja ogólnie czuje się jakoś źle, próbuję wziąć się w garść ale jakoś mi nie wychodzi, przynajmniej nie do końca. Może to wina przemęczenia i powolnego dochodzenia do siebie. No i znowu się rozklejam :-(

A

Alusia8989

Gość
A ile jesteś po porodzie??
No to daj dziecko Mężowi, teściowej albo mamie na cały dzień i wtedy nie sprzątaj tylko zamknij się w łazience i poświęć czas dla siebie a potem do łóżka i się wyśpij !! Napewno będzie Ci lepiej ... Ja do 4 tygodnia po porodzie płakałąm, nie jadłam nie malowałąm się ale potem zrobiłam sobie dzień dla siebie i wyszłam z tego ;) teraz zdąże się nawet ładnie ubrac i pomalować :)

Rozwiązania
0
Jestem 10 dzień po porodzie. Mama mi sporo pomaga, ale na weekend ma wolne. Teściowa daleko i całe szczęście bo bym wścieklizny przy niej dostała. Mąż stara się mi coś pomagać ale wraca późno a wychodzi wcześnie. Teraz powiedziałam że potrzebuje trochę czasu dla siebie i siedzi z Kubą (który jakimś cudem jeszcze śpi a cały dzień było więcej usypiania niż snu). Ale zaraz pewnie przyjdzie że już musi się do pracy zabrać ( musi nowy alarm w samochodzie zamontować bo próbowali nam ukraść) -więc przede mną kolejne jakieś 3 godziny siedzenia w czterech ścianach samej z małym.
Może jak już będę mogła wychodzić na spacery to słońce mi jakoś poprawi nastrój.

karola615

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
iza nie martw się, ja po porodzie też ryczałam o wszytsko, a mój biedny małż juz sam nie wiedzial co i jak ma robic bo co zrobil t ja ryczałam, bo nie robił tego po mojemu, albo poprostu mi się chcialo ryczec:baffled: ale już jest lepiej.... 10dni po porodzie to naprawde krótko, więc musisz być twarda ;-) jak sama piszesz->swierze powietrze naprawde pomaga, więc zycze szybkiego powrotu do formy, zebyś mogła się cieszyc maleństwem na spacerkach;-)

a co do karmienia, to nie czuj się winna... ja coprawda teraz małego karmię tylko piersią i jak narazie dobrze nam idzie, ale córkę karmiłam tylko 1,5miesiąca i jeszcze musiałam dokarmiać butlą, bo pokarm miałam strasznie jałowy i mało i się w ogóle nie najadała:baffled: a teraz ma już ponad dwa lata i jest zdrową, radosną, pełną energii dziewczynką. Na początku też czułam się winna, bo przez misiąc po porodzie ledwo się ruszałam i prawie cały czas leżałam w łóżku... tobyło moje pierwsze dziecko i sama do końca nie wiedziałam "jak to działa":zawstydzona/y: ale karmiąc ją butlą z czasem też dostrzegłam, że przynajmneij ani ona ani ja się nie męczyłyśmy, tak jak to miało iejsce w przypadku ssania piersi.
Głowa do góry i trzymam kciuki za Was;-):tak:

gabiaz

Miasto
warmińsko-mazurskie
Rozwiązania
0
Iza głowa do góry. Tylko głupiec który nie ma zielonego pojęcia o przyczynie niekarmienia piersią potępi taką kobietę. Ja uważam, że najważniejsza jest bliskość z takim maluszkiem przy karmieniu i nie wazne czy jest to biust czy też butelka. Ile jest matek, które tylko odbębnią nakarmienie dziecka i zostawiają je same sobie. Bez przytulania, bez czułości i pogadania z tą maleńką istotką.
Ja jestem teraz tydzień po porodzie. W szpitalu jeszcze się okazało, że mam mało pokarmu a ja strasznie chciałam karmić. Na szczęście była wspaniała położna, która doradziła co i jak. Teraz cały czas walczę o każdą kroplę pokarmu. Jak jest potrzeba to muszę ją dokarmić. Ale najważniejsze to jest aby mieć to karmienie w głowie. Ja myślę pozytywnie i korzystam z każdej chwili kiedy karmię Karolinkę.
Iza trzymam kciuki za Ciebie i nie poddawaj się.:tak:

Kasiurek1983

Miasto
zabrze/bytom
Rozwiązania
0
Ja tez nie karmie piersia, stracialam pokarm w wyniku stresu zwiazanego z pobytem małego w szpitalu, pozniej obrona pracy dyplomowej, wiec maly od samego pocztku jest na sztucznym mleku, na pocztaku PRE NAN dla dzieci z niska waga urodzeniowa, pozniej NAN1 -mnustwo kup, teraz juz lepiej, nastepnie mial jedzienie BABY DREAM z rosmana ale nie posmakowała i woriclismy do NAN1

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Miasto
Bielsko
Rozwiązania
0
I ja jestem butelkowa mamą!!!:-)
Nie miałam wyrzutów sumienia ale było mi cholernie ŹLE jak przykładałam Małego do cycka a tam nic nie było. :wściekła/y:
Iza
ja wróciłam do domu tydzień po porodzie, wiedziałam, że pokarmu mam mało ale dopiero jak odciągałam to przeżyłam szok!!! Moje mleko było wodą i z 2 cyców ilość 10ml to masakra!!! :no::no:
Skończyło się na ekspresowym zakupie butli. Trudno, nie przeskoczę tego w żaden sposób!!! Czasami głupio mi jak z kimś rozmawiam i słyszę pytanie :
"A JAK WAM IDZIE KARMIENIE CYCEM...." czy "KARMISZ PIERSIĄ??", wtedy moja głowa idzie w dół i chyba się nawet zaczerwieniłam kilka razy. :zawstydzona/y: Ale teraz wiem, że tylko osoby, które to przeżyły i jakie mogą być powody mojego nie karmienia, wiedzą co czuję!
A kobiety, które karmią piersią niech są szczęśliwe że mogą karmić bo ja na prawdę im tego zazdroszczę. :zawstydzona/y:

My nie jesteśmy ani w 1% gorsze!!!! Tak samo kochamy!!! Jesteśmy Matkami i nikt Nam tego nie odbierze!!! :-):-):-):-)

reklama

AsiaJan86

Lipcowe mamy'09
Rozwiązania
0
Ja też należę do Waszego grona. Jak wróciłam ze szpitala to nic nie leciało o do tego Hania wcale nie chciała ssać. Lekarka kazała mi dokarmiać ją mlekiem sztucznym. Dwa czy 3 razy dostała butlę i pierś już nie pasowała. Mleka u mnie nie było. Dajemy radę na sztucznym i jest dobrze. Ale też bym wolała karmić piersią na ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
89karola80 Karmienie piersią a butelka z własnym mlekiem?? Potrzebuję porady 1
Vuvus Noworodek był 5 dni w szpitalu od porodu i nie chce jeść z cycka POMOCY Potrzebuję porady 17
karolaola Karmienie piersią czy butelka? Dzieci urodzone w sierpniu 2011 136
Mama4Facetów Waga wcześniaków. Wcześniaki 11
A Metformina a karmienie piersią Potrzebuję porady 10
K Tabletki antykoncepcyjne a karmienie piersią Potrzebuję porady 9
89karola80 Karmienie piersią (odwracanie główki) Potrzebuję porady 15
Majaaa1102 Kupka niemowlęcia Potrzebuję porady 3
M Karmienie piersią na leżąco Potrzebuję porady 7
E Karmienie piersią a warzywa Potrzebuję porady 1
F Naturalne planowanie rodziny, obserwacja, karmienie piersią, powrót płodności Staramy się 8
Marynia88 Karmienie dziecka piersią w ciąży Potrzebuję porady 22
F Karmienie piersią, a plamienia i miesiączka BB położna radzi mamom 2
KiniakB Karmienie piersią jak przestać! Potrzebuję porady 18
G Nocna przerwa a karmienie piersią Potrzebuję porady 5
X Noworodek ciągle chce pić mleko z piersi Potrzebuję porady 32
C Karmienie piersią inaczej BB położna radzi mamom 4
N Bolesne karmienie Potrzebuję porady 23
A Utrata wagi a karmienie piersią Potrzebuję porady 22
D Karmienie piersią- pomóżcie Potrzebuję porady 3
K Korona wirus a karmienie piersią Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 1
G Asamax a karmienie piersią Potrzebuję porady 3
boska.ka KPI - Karmienie piersią inaczej Noworodek 16
A Karmienie piersią Potrzebuję porady 8
Alicjaaala Problem z KP Potrzebuję porady 11
Askaa192 Grzybica paznokci a karmienie piersią Potrzebuję porady 2
J Karmienie piersią Potrzebuję porady 2
K Rozkręcanie laktacji, problemy z iloscia mleka Potrzebuję porady 47
otherside Karmienie piersią Potrzebuję porady 10
M Karmienie piersią a pierwszy okres Potrzebuję porady 16
Ania0306 Szczepienie na grypę a karmienie piersią Karmienie piersią 0
S Leki przeciwgorączkowe a karmienie piersią. Przyszłe mamy 6
D Okres a karmienie piersią. Potrzebuję porady 20
M Karmienie piersią Potrzebuję porady 17
M Długie karmienie piersią- uciążliwa krytyka. Potrzebuję porady 12
Anusiak1990 Karmienie piersią w kolejnej ciazy Przyszłe mamy 11
D Karmienie piersia a praca Potrzebuję porady 3
A Karmienie piersią Potrzebuję porady 2
noe2203 5 miesięczne niemowle nie chce jeść na rękach Żywienie 7
noe2203 Niemowle nie chce jeść na rękach BB fizjoterapeutka kobieca radzi mamom 1
anielka1 Niemowlę ze skazą a karmienie piersią Potrzebuję porady 9
A Karmienie piersią a alkohol Potrzebuję porady 4
Roza1111 Pyralgina a karmienie piersią Potrzebuję porady 0
U Karmienie piersią lipcowe mamy Lipcowe mamy 2019 117
M karmienie piersią a kolejna ciąża Potrzebuję porady 34
K Pomocy !!!Powrót ze szpitala i karmienie piersią po przerwie!!!Mama z infekcją gardła i antybiotykiem niemowlę 1 miesiąc i 2 tygodnie Potrzebuję porady 5
P Jelitówka Potrzebuję porady 0
E Lek pramolan a karmienie piersią Karmienie piersią 0
K Karmienie piersią Potrzebuję porady 6
O Karmienie piersią po miesiącu Potrzebuję porady 10