reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią starszaków

Ja odstawiłam mojego synka 1 maja od piersi. Karmiłam go 20 miesięcy. Zniósł to dzielnie jak mały Zuch. Ja miałam jeden dzień kiedy było mi trudno i żal bo bardzo lubiłam karmić piersią. Od jakiegoś czasu było to dla mnie bardzo męczące bo Dominik w dzień zasypiał przy piersi wieczorem też w nocy co chwila się przebudzał mimo, że nie był głodny. Usypianie trwało bardzo długo kiedy odstawiliśmy stopniowe dzienne karmienie i znów zaczęłam karmić. W czwartek zrobiłam radykalne cięcie i o dziwo Dominik przesypia całą noc do 8 rano. Oboje jesteśmy wyspani i wypoczęci. Zrezygnowałam z karmienia bo miał też dość duż a niedowagę i od kilku dni widzę jak apetyt mu się poprawił. Może nadrobi troszkę zaległości.
Na pewno czuję się teraz wolna. Przez wakacje chciałaby,m zregenerować troszkę organizm i przygotować go do poczęcia sistrzyczki lub braciszka dla Dominika :)))
 
reklama
Moja 14-nastomiesięczna corcia nadal jest na piersi. Je według własnego uznania, potrafi nawet w supermarkecie na zakupach rozbieraćmnei i szukać "cycy". wiem że służy jej to także jako taki uspokajacz, no i czasem coś podje, wiec narazie nie miałam zamiaru jej odstawiać. Ale wczoraj właśnie byłyśmy u lekarza i pan doktor stwierdziłiż moje mleko nie posiada już praktycznie żadnych włąsciwości odżywcych dla dziecka, kazałmi ją odstawić i dawać mleko NAN HA. Czy naprawde moje mleko jej nie wystarczy, no np. w czasie choroby czy wieczorem nie zje kolacji, to czuje że mocno ciągnie pierś i potrafi sie tym zaspokoić. Także o 5 rano budzi sie zeby sobie podjeść,inaczej musiałabym podstawiać flache. W ciągu dnia chetnei zjada danonki czy twarożek lub jakiś jogurt. Mleka modyfikowanego napewno pić nie bedzie bo nie lubi, czy musze jej podawać? Jak sądzicie?
 
Witam! Moze nie mam zbyt doswiadczenia w karmieniu moja 3,5 letnia corke karmilam 1 mies,bardzo mi zalezalo na karmieniu piersia ale znalazla sie w szpitalu i chyba z powodu stresu stracilam szybko pokarm obecnie moj syn za 30 dni skonczy pierwszy roczek i karmie go dalej piersia w ciagu dnia je prawie wszystko i dodatkowo je jeszcze z piersi w nocy co 3 godziny ja osobiscie mam zamiar karmic do tego czasu kiedy David sam nie zdecyduje kiedy zakonczyc przynajmniej do 2 lat wiem ze pozniej bedzie mi go trudniej oduczyc ale napewno sobie jakos z tym poradzimy ja na twoim miejscu bym karmila dalej jesli ty tego chcesz i dziecko tego potrzebuje moja lekarka raczej mowi zeby karmic jak najdluzej a nie ze to nic nie daje dziecku nie rezygnuj Pozdrawiam!!!



suwaczek_7052884.png

Natalia-I-David-9386.gif
 
Ostatnia edycja:
w ogóle nie rozumiem lekarza,który twierdzi,że mleko jest małowartościowe,NIE MA TAKIEJ OPCJI!Po prostu mleko dostosowuje sie do potrzeb dziecka i kiedy ono je różne stałe pokarmy,to z wiadomych przyczyn ,nie potrzebuje juz tyle składników z mleka mamy.Ale jest ono nadal pełne wartościowych składników.To jedno.
A drugie,to znam dzieci,które nie piją mleka,ale jedzą nabiał(jogurty,ser,twaróg) i w ten sposób uzupełniają wapń w organizmie,to sie zdarza.:tak:
Po trzecie ,nie rezygnuj z przekonywania dziecka do mleka modyfikowanego(jeżeli jesteś zdecydowana na zakończenie karmienia piersią).dziecko sie zmienia i jego gusta też,nie można założyć,że nie będzie chciało,nie próbując.
U nas na lutówkach niejedna dziewczyna stoczyła batalię o mleko modyfikowane i wygrała.Mleko podawały w kubeczku,bidonie lub niekapku(my w butelce),z dodatkami(typu Kakao,kawa zbożowa,dodatek smakowy KABA),na zimno lub ciepło....trzeba próbować.Z resztą nie każde mleko smakuje tak samo,jednemu smakuje Bebiko innemu NAN....:tak:Na początek będzie to pewnie parę łyków...
Powodzenia i CIERPLIWOŚCI!:tak:
 
Nic na sile!
Ty jesteś mamą i najlepiej wiesz co jest dobre dla Twojego dziecka:-) czemu niby Twoje mleko jest gorsze od modyfikowanego? ?
Ja mam 9mies. synka, rano dostaje modyfikowane, ale wieczorem i w nocy karmię piersią. Lubię ten proces, bo to jest jedyny moment kiedy moge go poprzytulać i mi nie ucieka:-D
 
witajcie ja mojego synka oduczyłam karmić szybko potrzebowałam na to 3 dni i uwieżcie mi to jest czasami bardziej trudne dla nas niż dla maluszka , kiedy już miałam zaczą mój mały miał gorączkę więc odłożyłam to na czas kiedy wyzdrowieje .Kiedy mały obudził się do piersi wziełam go na ręce plecami do siebie i kołysałam , spiewałam i lulałam broń Boże nie dawałam piersi ani nic innego do picia a wcześniej mały ciągnął pierś nawet 8 razy w nocy , powtarzałam to przez dwie noce , na trzecią noc mały wiedział że nie dostanie pierśi miał już roczek płakał i było mi smutno ale nie poddałam się i udało się czwartej nocy obudził się , troszczkę poskamlał i zasnął i tak do dziś dziś ma 14 m-cy . życze wytrwałości i powodzenia.
 
Witajcie. Ja mam podobny problem chce odstawić moją córeczke od piersi ale nie potrfie. Ogolnie nie mam problemu takiego jak inni maja że maluch ciągnie za bluzke bo moja córka ma 9 miesiecy ale jeśli jej nie daje cycucia to niczego innego nie chce mi pic nie wiem jak to dlugo moze trwac nie chce jej zrobic krzywdy bo chyba dziecko powiino cos pic a ona nie akceptuje butelki. Pomóżcie
 
Ostatnia edycja:
Może macie jakieś pomysły albo same oduczyliście dziecko od piersi .Mała ma 15 miesiecy i cycus to najwiekszy przyjaciel ,poprostu próbowałam szykowac bytelki ale ona wypije nie ze wszystko troche zawsze zostawi i oczywiscie do cyca.Po obiadku to samo ,jest na tyle duza ze przychodzi unosi bluzke i woła dydy . Nawet w nocy jak sie przebudzi chciałam jej butelke dać to ryk niesamowity ze to nie to, normalnie szok .


Witaj ja podobny problem bo moja mala ma 9 miesiecy i moze nie wola o cycusia ale jak cycusia nie dostaje to potrafi nie pic przez cale dnie bo butelki nie chce i tez mam ten niesamowity problem z nia
 
pomocy! jak przejść z karmienia piersią na karmienie z butelki mlekiem modyfikowanym? Kornelcia skończyła dopiero 4 miesiące ale mamy problemy z alergią skórną a ja nie jestem w stanie utrzymać tej masakrycznej diety. umieram z głodu:unsure:
 
reklama
Witam!
czy są tu długie karmicielki :-):-):-)
Synka karmiłam dwai pół roku,córcie juz 15 miesiecy i konca niewidac :-D
Puki co ucierpiały tylko moje piersi na karmieniu:-(i własnie tu sie zastanawiam czy można uzywac jakies kremy ujędrniające piersi podczas karmienia???
 
Do góry