reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka=kiedy moge ja podac i jak?

Moja córeczka bardzo ulewa,daje jej Nan AR ,po tym mleku jest troszeczkę lepiej,ale ulewa dalej,przestałam już się tym tak przejmować,mała przybiera ładnie na wadze
 
reklama
agniesiaagniesia nie każde niemowlę ulewa ;-) są takie co nawet raz nie ulały, więc to nie jest regułą.

niuniamilan skoro dopiero drugi dzień ulewa a wcześniej się to nie zdarzało, to może być objaw alergii na coś nowego :tak: zastanów się co wprowadziłaś i obserwu małego :tak: bez stresu, a jedzenia nie musisz podawać cześciej. a kaszka jest Bobovity w takim granatowym opakowaniu :tak::tak::tak:;-);-);-)

U nas mleko AR tylko pogarszało sprawę bo dusiła się tym gęstym jak jej sie cofało :-/
 
ja podawałam od 4 miesiąca :))
jakbyście chciały taniej kupić w ogóle, wiadomo przy dziecku każda złotówka się liczy, to w polo mają drugą za połowę ceny :)
 
Jeśli chodzi o ilość porcji kaszki na dzień, to wg producenta (a przynajmniej Bobovity) powinno podawać się 1 porcję, dopiero od 10 miesiąca można zwiększyć ilość porcji - to jest informacja z opakowania. Wg mądrych tabel żywieniowych ;) na początek powinno być jedno danie warzywne i 1 porcja kaszki, potem dodaje się deserek itd. Ale im dłużej czytam to forum tym bardziej przekonuję się, że te wszystkie tabelki mają się nijak do rzeczywistości.
Jeśli chodzi o kleik ryżowy to lepiej uważać, może zatwardzać - jeśli tak się stanie to lepiej przerzucić się na kukurydziany.

Ps. w jakiej kaszce jest miarka dołączona do opakowania? na razie kupuję Bobovitę i tam nie ma
 
Ostatnia edycja:
Witam,od początku karmię dziecko piersią. w 4 miesiącu zaczęłam czasami podawać mleko modyfikowane, bo synek się nie najadał, a mi brakowało pokarmu. Zaczęłam też mu już wprowadzać stałe pokarmy, najpierw kleik, stopniowo warzywa i owoce. Zaprzestałam więc podawania mm, bo wówczas mojego mleka już mi starczało. mm dostawał tylko do kleiku, a później kaszki. Dziś synek ma 6,5 miesiąca. Chciałam stopniowo odejsc od karmienia piersią, ale mój synek NIE CHCE butli! wcześniej z niej pił i nie było problemu, a teraz jak tylko zbliżam się z butlą to jest krzyk, wygiananie się i okropny płacz:( nie ma możliwośći podania butli, próbowałam z własnym mlekiem, ale on nawet dobrze nie chciał tego posmakować:( dodam, że próbowałam chyba już wszystkich smoczków, butelek, ale wiem że nie ma to znaczenia, bo nawet nie chce wziąść tego do buzi, żeby spróbować. Próbowałam kubka niekapka i takiego kubka z uszczelką, przypominającym picie ze szklnki. Synek w ciągu dnia nie pije nic. Nie dawałam mu wcześniej wody, soków itp. bo wszędzie piszą,że wystarczy woda z pokarmu matki. Teraz po obiadku czasami wypije troszkę wody, uwaga ze słomki! ale tylko trochę. Ta opcja też nie nadaje się do normalnego jedzenia. Poradźcie co ja mam zrobić z tym moim szkrabem?? Dodam, że karmię tak: 6-7 cycek, 9 cycek, 12 obiadek 190ml, 14.30-15 cycek, 17.30 deserek duży z dodatkami typu biszkopt itp., 20 kaszka na mm 180ml. W międzyczasie jakiś biszkopt, chrupek. I śpi całą noc:) choć też długo z tym walczyłam. Budził się po kilka razy, ale wkońcu zrozumiałam, że nie dlatego że jest głodny, tylko chce się przytulić. Moje pytanie jest też takie, na opakowaniu piszą, że kaszkę można podać 1 dziennie. Czym zatem mogę jeszcze zagęszczać mm, żeby podawać łyżeczką?? Przecież chyba nie mogę dać 4 razy kaszki. Ale się rozpisałam, ale chciałam dokładnie przedstawić sytuację:) czekam na Wasze podpowiedzi:)
 
My przygodę z kaszkami zaczęłyśmy od 4 miesiąca. Stosujemy kaszki z mlekiem kozim Caprima. Są bardzo smaczne, sycące, nie powodują zaparć a oprócz tego nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny. Ogólnie kaszki raczej bym polecała stosować w ciągu dnia. Jeżeli twój maluch się często budzi w nocy to do ostatniego karmienia (mm) możesz spróbować dodać miarkę, dwie kleiku ryżowego albo kukurydzianego (ten jest lżejszy). Nam tak poradziła pediatra
 
Do góry