reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki dla niemowlaka

reklama
Układ trawienny niemowlaka po 4 m-cu nie nadaje się do trawienia czegoś innego niż mleko, a co dopiero przed 4. W ogóle nie ma takich zaleceń nawet tych starej daty, aby włączać cokolwiek do diety dziecka przed 4 m-cem a zgodnie z wytycznymi WHO teraz jest to po 6 m-cu.
 
ja po 6, zaczęłam od kaszek na wodzie, np polskiej firmy Helpa, bo one nie mają cukru w składzie tylko same zboża, i podawane z jakimś owocem bananem, czy jabłkiem
 
Ja wprowadzałam po 6msc ale w jakiś postach na fb dotyczących rozszerzania diety czytałam, że niektóre mamy zaczęły wprowadzać wcześniej. Wiem, jakie są zalecenia WHO ale nie będę Cię na siłę do nich przekonywać ;) co najwyżej mogę polecić na poczatek lekkie kaszki dobre jakościowo - Holle ryżowa i kukurydziana z tapioką - nie są tak ciężkie jak np manna :)
 
Chyba troszkę za wcześnie ale to zależy od dziecka. Słyszałam że czasem na noc dodaje się trochę kaszki żeby dziecko dłużej spało ale nie wiem czy to działa
 
reklama
Do góry