reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ketotifen

sandra1982

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
20 Marzec 2006
Postów
8 063
Witajcie mamusie!
Czy ktores z malenstw dostawalo Ketotifen?
Mojej Sarze pojawily sie na twarzy czerwone placki i pediatra przepisala ten wlasnie lek. Mam pytanie: czy jest skuteczny? I czy byly jakies widoczne skutki uboczne?
Wczesniej dermatolog pediatra przepisala nam Clemastinum, zmiany zniknely, potem profilaktycznie malej podawalam calcium w syropie (zalecenie pediatry z osrodka zdrowia) i bylo ok, a wczoraj znowu pojawily sie zmiany alergiczne, wiec pediatra przepisala Ketotifen.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam.
 
reklama
Witam!
Kubuś dostawał ketotifen ale na przedłużający się katar.Brał go przez dwa tygodnie, katar ustąpił.Nic więcej nie mogę Ci powiedzieć, żadnych skutków ubocznych nie było:-D, a w smaku jest znośne do przełknięcia :))
 
Dzieki Agnieszka!
Bo gdzies wyczytalam, ze po Ketotifenie dzieci maja wzmozony apetyt - non stop by jadly! i troche mnie to przerazilo! :-)

A jaka dawke dostawal Kubus? Ja mam malej dawac 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 2.5 ml przez miesiac.
 
Dzieki Agnieszka!
Bo gdzies wyczytalam, ze po Ketotifenie dzieci maja wzmozony apetyt - non stop by jadly! i troche mnie to przerazilo! :-)

A jaka dawke dostawal Kubus? Ja mam malej dawac 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 2.5 ml przez miesiac.
czesc jestem tu nowa i probuje sie tutaj odnalezsc mam synka pol roku i dawalam mu ketotifen bo mial 3 razy zapalenie oskrzeli lekarz mowil ze to od alergi on mial 3 mies wtedy podalam mu 2 buteleczki a wiecie od czego ta alergia byla starsza corka 5 lat gosia miala chomika dopiero po zlikwidowaniu krecika alergia minela
 
Wszystkie leki antyhistaminowe, takie jak ketitofen, zyrtec, clemastinum, claritine i wiele innych mają, czy raczej - mogą mieć, wiele skutków ubocznych, najczęściej wzmożony apetyt i wzmożona senność. Ale np. ja podając synkowi Clemastinum nie zaobserwowałam ani jednego, ani drugiego. Fakt, że nie brał długo - raz 1,5 tygodnia, raz tydzień.
 
Wszystkie leki antyhistaminowe, takie jak ketitofen, zyrtec, clemastinum, claritine i wiele innych mają, czy raczej - mogą mieć, wiele skutków ubocznych, najczęściej wzmożony apetyt i wzmożona senność. Ale np. ja podając synkowi Clemastinum nie zaobserwowałam ani jednego, ani drugiego. Fakt, że nie brał długo - raz 1,5 tygodnia, raz tydzień.

Tez podawalam malej Clemastinum, ktore dermatolog-pediatra nam przepisal i tez nie zaobserwowalam u niej zadnych skutwko ubocznych. Wczoraj podalam malej Ketotifen pierwszy raz i posmarowalam zmiany mascia robiona na recepte i dzisiaj po plackach nie ma praktycznie sladu. Ketotifen mam podawac przez miesiac.
 
Sandra1982-Kubuś dostawał taką samą dawkę, ale nie zaobserwowałam, żeby był bardziej senny czy miał wzmożony apetyt, fakt faktem krążą opinie, że po lekach antyhistaminowych się tyje:baffled:
 
a my bierzemy ketotifen już ponad 9 m-cy!!! po roczku mamy odstawiać, a zaczęło się od uczulenia na skórze no i mamy olbrzymie obciążenie rodzinne - oboje z mężem jesteśmy alergikami więc lekarz kazał żeby mały był na ketotifenie dopóki będą wprowadzane nowe pokarmy...nie wiem czy to nie za długo :( ale żadnych obawów ubocznych nie było (bierzemy 2 razy dziennie po 1,5 ml) co prawda Karol lubi sobie pojeść ale jest szczupły :) a senny to na pewnoe nie jest - śpi mniej niż inne dzieci w jego wieku
 
reklama
Wątek nie był już dawno odwiedzany ale mam nadzieje, że znajdą się rodzice, którzy odpowiedzą mi na parę nurtujących mnie pytań związanych z podawaniem swoim dzieciom leku - ketotifen.

czy podawałyście ten lek niemowlakowi poniżej 7 m-ca ? Na ulotce jest napisane, że od tego m-ca można podawać , pediatra przypisał ten lek mojej 4,5 m-cznej córce.

Jak maluszki reagowały na lek?
Jak szybko ustąpiły objawy ? Czy po odstawieniu obrzęki skórne powracały?
Jak długo stosowałyście lek?
 
Do góry