reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do szpitala?

Roksanaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Maj 2021
Postów
21
Witam termin porodu mam na 28 maja czy w ten dzień zgłosić się do szpitala? Nie odczuwam żadnych skurczy ani nic nie wskazuje na zbliżający się poród. Mój lekarz prowadzący ciąże jest na urlopie czy zatem udać się do innego lekarza czy napisać do prowadzącego co robić w tej sytuacji? Czy któraś z was tak miała? Naprawdę nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza ciąża
Możecie powiedzieć czy odchodzący czop śluzowy może odchodzić na raty(po trochę)? Jak to wyglada?
 
reklama
Hej. Najlepiej zgłosić się do szpitala jak odejdą wody, albo skurcze. Mi w pierwszej ciąży odszedł czop. I to był zwiastun mojego porodu. Ale odrazu mówię czop to nie jest wskaźnik że trzeba iść do szpitala. Czop dokładnie wygląda jak galareta.. Kurze bialko.. Mój był z domieszką krwi bo w sumie w tedy zaczął się poród. Czop odszedł mi o23. I towarzyszył temu ból jak na okres. W sobotę w niedzielę byłam na porodówce bo były skurcze. Ale i tak urodziłam w wtorek.
Do kiedy Twój lekarz prowadzący jest na urlopie?
 
Hej. Najlepiej zgłosić się do szpitala jak odejdą wody, albo skurcze. Mi w pierwszej ciąży odszedł czop. I to był zwiastun mojego porodu. Ale odrazu mówię czop to nie jest wskaźnik że trzeba iść do szpitala. Czop dokładnie wygląda jak galareta.. Kurze bialko.. Mój był z domieszką krwi bo w sumie w tedy zaczął się poród. Czop odszedł mi o23. I towarzyszył temu ból jak na okres. W sobotę w niedzielę byłam na porodówce bo były skurcze. Ale i tak urodziłam w wtorek.
Do kiedy Twój lekarz prowadzący jest na urlopie?
Czyli nie konieczne jest zgłoszenie się w terminie porodu jeżeli nie ma skurczy ani boli? I nie odeszły wody? Mój lekarz będzie dopiero w połowie czerwca
 
Witam termin porodu mam na 28 maja czy w ten dzień zgłosić się do szpitala? Nie odczuwam żadnych skurczy ani nic nie wskazuje na zbliżający się poród. Mój lekarz prowadzący ciąże jest na urlopie czy zatem udać się do innego lekarza czy napisać do prowadzącego co robić w tej sytuacji? Czy któraś z was tak miała? Naprawdę nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza ciąża
Możecie powiedzieć czy odchodzący czop śluzowy może odchodzić na raty(po trochę)? Jak to wyglada?
Ja miałam oba porody po terminie. Za każdym razem w dniu terminu miałam wizytę. Lekarz badał, USG, ktg, szyjka i mówił, że czekamy. Na ktg codziennie. W obu przypadkach kilka dni po terminie dostawałam skierowanie. Raz po były zbyt duże oscylacje w trybie płodu, drugi raz po byłam tydzień po terminie. I dopiero że skierowaniem do szpitala. Jeżeli w dniu terminu nic się nie będzie działo, to raczej do szpitala nikt cię nie przyjmie. Przynajmniej tak mówiła moja ginekolog. Ponieważ termin porodu to termin umowny i 2 tyg wstecz jak i dwa tygodnie w przód to poród o czasie.
 
Czyli nie konieczne jest zgłoszenie się w terminie porodu jeżeli nie ma skurczy ani boli? I nie odeszły wody? Mój lekarz będzie dopiero w połowie czerwca
Gdy minie termin porodu trzeba jeździć na ktg ale to wszysko zależy od lekarza. U nas np jest tak że po terminie normalnie idzie się do szpitala na ktg i jeżeli jest ok kobieta wraca do domu. Na spokojnie :) w każdej chwili możesz zacząć rodzic :)
 
Ja miałam oba porody po terminie. Za każdym razem w dniu terminu miałam wizytę. Lekarz badał, USG, ktg, szyjka i mówił, że czekamy. Na ktg codziennie. W obu przypadkach kilka dni po terminie dostawałam skierowanie. Raz po były zbyt duże oscylacje w trybie płodu, drugi raz po byłam tydzień po terminie. I dopiero że skierowaniem do szpitala. Jeżeli w dniu terminu nic się nie będzie działo, to raczej do szpitala nikt cię nie przyjmie. Przynajmniej tak mówiła moja ginekolog. Ponieważ termin porodu to termin umowny i 2 tyg wstecz jak i dwa tygodnie w przód to poród o czasie.
Czy zgłosic się zatem do innego lekarza na badania? Jeżeli minie termin porodu a nic sie nie będzie działo?
 
Czy zgłosic się zatem do innego lekarza na badania? Jeżeli minie termin porodu a nic sie nie będzie działo?
Wiesz co, szczerze toro nie wiem. A chodzisz prywatnie czy na NFZ? Jeżeli na NFZ to twój lekarz albo ma jakieś zastępstwo na czas nieobecności, albo jest jakaś inna placówka, która przejęła jego pacjentki. Więc może tam? A jeżeli prywatnie to ja bym się skontaktowała z ginekologiem jak on to dalej widzi. Możesz też w dniu terminu zgłosić się do szpitala. Tylko w dobie pandemii to może być uciążliwe. Myślę, że najpierw będziesz musiała przejść test i swoje czekając na wynik odsiedzieć.

Może jeżeli nie masz kontaktu z lekarzem prowadzącym, ani nikogo na zastępstwo to zadzwoń do szpitala po informacje co w takim wypadku?
 
Witam termin porodu mam na 28 maja czy w ten dzień zgłosić się do szpitala? Nie odczuwam żadnych skurczy ani nic nie wskazuje na zbliżający się poród. Mój lekarz prowadzący ciąże jest na urlopie czy zatem udać się do innego lekarza czy napisać do prowadzącego co robić w tej sytuacji? Czy któraś z was tak miała? Naprawdę nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza ciąża
Możecie powiedzieć czy odchodzący czop śluzowy może odchodzić na raty(po trochę)? Jak to wyglada?
Zazwyczaj w dniu terminu porodu lekarz zaleca zgłoszenie się do szpitala (tego, w którym chcemy rodzić). Robią KTG i w razie potrzeby USG oraz badanie ginekologiczne.
 
Witam termin porodu mam na 28 maja czy w ten dzień zgłosić się do szpitala? Nie odczuwam żadnych skurczy ani nic nie wskazuje na zbliżający się poród. Mój lekarz prowadzący ciąże jest na urlopie czy zatem udać się do innego lekarza czy napisać do prowadzącego co robić w tej sytuacji? Czy któraś z was tak miała? Naprawdę nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza ciąża
Możecie powiedzieć czy odchodzący czop śluzowy może odchodzić na raty(po trochę)? Jak to wyglada?
Najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, masz możliwość napisać do niego chociaż SMS jeśli jest na urlopie? Kiedy miałaś ostatnia wizytę? Nie rozmawialiście co robić w dniu terminu?
Pamietaj ze jakby cokolwiek się działo możesz zawsze pojechać na IP.
A może masz możliwość skontaktować się z polozna środowiskowa?
 
reklama
Ja miałam zalecenie od 38tc KTG co tydzień, a od 40tc - albo co 2 dni lub codziennie.
Ale nigdy do tego czasu nie dotrwałam.

Moim zdaniem powinnaś pójść na KTG gdziekolwiek, by sprawdzić czy wszystko jest ok. Czy to na IP, czy do innego prywatnego gabinetu. Koszt nie jest duży, ale daje dużo spokoju.
 
Do góry