reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do szpitala?

Zazwyczaj w dniu terminu porodu lekarz zaleca zgłoszenie się do szpitala (tego, w którym chcemy rodzić). Robią KTG i w razie potrzeby USG oraz badanie ginekologiczne.
U mnie w szpitalu decyzja, co dalej.

Ale to zależy od lekarza. Są tacy, co ktg i czekają. Wg mnie ktg to podstawa.
 
reklama
Witam termin porodu mam na 28 maja czy w ten dzień zgłosić się do szpitala? Nie odczuwam żadnych skurczy ani nic nie wskazuje na zbliżający się poród. Mój lekarz prowadzący ciąże jest na urlopie czy zatem udać się do innego lekarza czy napisać do prowadzącego co robić w tej sytuacji? Czy któraś z was tak miała? Naprawdę nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza ciąża
Możecie powiedzieć czy odchodzący czop śluzowy może odchodzić na raty(po trochę)? Jak to wyglada?
28 maja. Który to Twój tydzień ciąży?
 
Najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, masz możliwość napisać do niego chociaż SMS jeśli jest na urlopie? Kiedy miałaś ostatnia wizytę? Nie rozmawialiście co robić w dniu terminu?
Pamietaj ze jakby cokolwiek się działo możesz zawsze pojechać na IP.
A może masz możliwość skontaktować się z polozna środowiskowa
No numer mam do swoje gin prowadzącego to zatem napisać SMS do niego i pytać do robić dalej? Właśnie nic się nie dzieje żadnych skurczów ani nic a małemu się chyba na świat nie spieszy😂 jedynie to często chodzę do toalety i mam lekko żółty śluz
 
No to lekarz powinien dać Ci zaraz skierowanie do szpitala. Przy pierwszej ciąży tak miałam. I stawiłam się w 41 tygodniu.
A kiedy byłaś ostatni raz u ginekologa?
12 maja byłam na ostatniej wizycie ale u innego lekarza aby upewnić się ze z dzieckiem jest okej bo u prowadzącego był problem z waga i dał skierowanie do szpitala a u innego się okazało ze jest Ok fakt dziecko jest małe ale ja sama jestem drobna wiec nie będę rodzic dużych dzieci jak 2500-2600 a serduszko bije prawidłowo. Wiec nie wiem co robić bo mój już się kilka razy pomylił
 
12 maja byłam na ostatniej wizycie ale u innego lekarza aby upewnić się ze z dzieckiem jest okej bo u prowadzącego był problem z waga i dał skierowanie do szpitala a u innego się okazało ze jest Ok fakt dziecko jest małe ale ja sama jestem drobna wiec nie będę rodzic dużych dzieci jak 2500-2600 a serduszko bije prawidłowo. Wiec nie wiem co robić bo mój już się kilka razy pomylił
Czyli dwa tygodnie minęły od wizyty. Pod koniec ciąży chodzi się co dwa tygodnie. Nie znam Twoich lekarzy. Napewno z ważnego powodu zmieniłaś lekarza. Może warto teraz trzymać się jednego i skontaktować się z nim w celu wizyty.
 
Czyli dwa tygodnie minęły od wizyty. Pod koniec ciąży chodzi się co dwa tygodnie. Nie znam Twoich lekarzy. Napewno z ważnego powodu zmieniłaś lekarza. Może warto teraz trzymać się jednego i skontaktować się z nim w celu wizyty.
U innego lekarza byłam tylko raz aby upewnić się ze waga dziecka nie jest aż tak mała żeby leżeć w szpitalu i faktycznie jak na 38 tydzień ważył 2300 ale lekarz sam stwierdził ze duży nie będzie i dociągnę te 2500 do końca może 2600 g i wytłumaczył mi ze najważniejsze jest serduszko a bije prawidłowo. Zostało mi dwa dni praktycznie a ten lekarz przyjmuje tylko w środę i nie wiem może napisać SMS?
 
U innego lekarza byłam tylko raz aby upewnić się ze waga dziecka nie jest aż tak mała żeby leżeć w szpitalu i faktycznie jak na 38 tydzień ważył 2300 ale lekarz sam stwierdził ze duży nie będzie i dociągnę te 2500 do końca może 2600 g i wytłumaczył mi ze najważniejsze jest serduszko a bije prawidłowo. Zostało mi dwa dni praktycznie a ten lekarz przyjmuje tylko w środę i nie wiem może napisać SMS?
Nie powinnaś być bez opieki na sam koniec. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem w celu wizyty. Dobrze też zrobić ktg.
 
reklama
Dziewczyny! Ból podbrzusza i skurcze mam od wczoraj a od 4 dni zmagam się z katarem i kaszlem czy możliwe ze przez ciagle smarkanie nasiliłam brzuch i stad ten ból? Od wczoraj wieczorem mam te bóle. Czy to może być nasilenie przez ciągły kaszel i smarkanie czy raczej ból do porodu? Czy któraś z was tak miała?
 
Do góry