reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

agi25

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2005
Postów
139
Pomyślałam ze może sie przydać taki temat , możemy pisać tu o naszych objawach ciążowych albo  już zafasolkowane dziewczyny opiszą swoje pierwsze objawy ? :) mam nadzieję że szybko sie temat rozwinie  ;D
 
reklama
Też mam taką nadzieję! A może ktoś coś wie o tych pierwszych wśród pierwszych objawach? Gdzieś słyszałam, że najszybciej reagują piersi nadmierną wrażliwością, ale nie u każdego zresztą podobnie jak pozostałe. Ciekawe zresztą jak szybko można się spodziewać tych "znaków"? :laugh:
 
U mnie objawy wyglądały tak:
1.mocno bolące piersi od samej owulacji - ale ten objaw miałam i tak przed miesiączka, więc nic szczególnego;
2.śluz po owulacji - od czasu do czasu rozciągliwy, jak na owulacje.
3.zawroty głowy - na kilka dni przed terminem miesiączki, codziennie, czasem bardzo silne (szczególnie w sklepie)
4.od planowanego terminu miesiączki - bóle podbrzusza (objaw jak na miesiączkę ;) dlatego trudno to w okresie oczekiwania jakkolwiek interpretować) - bóle trwały ok 2 tygodni
5.objaw uświadomiony sobie później - zatwardzenie od czasu owulacji.
Takie były pierwsze objawy, temperature miałam całkiem dziwną, raz nawet spadła do 36,45, generalnie 36,6 - 36,7, więc niezbyt wysoką.
Tak naprawdę te wszystkie objawy mogą wskazywać zarówno na ciążę, jak i na zbliżającą się miesiączkę, więc nie ma czym się za bardzo przejmować. Powodzenia !!!
 
Trudno orzec :) Ja przed miesiączką zawsze miałam zwiększoną wydzielinę, a z jajniczkami różnie bywa, tez bywało że pobolewały całymi dniami. Kiedyś zdażyła mi się też sytuacja, że plamienie miesiączkowe przeciągnęło się niemalże do 2 tygodni, zaniepokojona zrobiłam test - który wskazał cienką, drugą kreskę...Ale alarm był fałszywy.
Jeśli masz czy miałaś regularne krwawienie, to pewnie nie ma się co przejmować objawami, ale jeśli plamienie było czy jest niewielkie, możesz spróbować zrobić test,chociaż z wynikami testów bywa róznie.
 
Wyczytalam na jakims forum ze z tymi piersiami to jest tak ze jak przed @ bolaly to na poczatku  ciazy wcale nie musza ,no i odwrotnie jak przed @ sie ''nie dozywaly'' to w czasie zafasolkowania odezwa sie jako pierwsze . Ale chyba nie jest to potwierdzone naukowo . Pozdrawiam i zycze milego poniedzialku (mnie czeka stanie w US za moja rodzinke ).
 
Dorka (mowie za siebie ) nie nakrecam sie !! :) Mam za soba 2 ciaże niestety nie skonczyly sie szczesliwym finalem ale z doswiadczenia wiem ze jak juz sie zafasolkuje to  sie to czuje w serduchu . A milo jest poczytac o pierwszych objawach  ;)
 
reklama
Do góry