reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy kasza manna

Czyli mam gotować manna na wodzie i dodawać ją do marchewki?
Ale jak ugotuję łyżeczkę manny w 100 ml wody to muszę ją odcedzić i dopiero dodać do marchwii?
Takie to wszystko skomplikowane...:-(
 
reklama
...nie nie czekoladko;-)...nic nie odcedzaj...poczekaj chwileczke a kaszka zgestnieje...daj na poczatek pół porcyjki a druga jutro np;-)...kaszka bedzie bardziej lejaca niz zbita na 100ml:-)
 
Dzięki monkami:-) Widzę że Ty raczej nie masz z tym problemu...:-)
Aaa i jeszcze jedno, ja daje surową marchewkę a tą kaszke to chyba do gotowanej się powinno podawać-tak?
 
Byłam dziś u naszej pediatry i powiedziała że absolutnie narazie nie dawać kaszy manny...daje się ją dopiero po skończeniu 10miesięcy:-(
Jak Krzyś skończy 5 miesięcy mamy zacząć dawać zupki z kleikiem ryżowym:tak:
 
...co pediatra to inna gadka;-)...ja zaczęłam podawac od 6 mc i przyznam sie szczerze,ze nie podaje kaszki regularnie....:zawstydzona/y:
 
Ja na razie dałam swojej małej parę razy po pół łyżeczki. Co ile ma zwiększać dawkę? Codziennie więcej o pół łyżeczki czy np co 2 dni?

jeśli już zaczęłaś podawać gluten, to musisz codziennie go podawać po pół łyżeczki do jedzonka, przez 2 miesiące i obserwować dziecko,jeśli nic się nie dzieje to po tych 2 miesiącach zwiększasz do łyżeczki dziennie,i nie można tak robić,ze raz dajesz,a raz nie,bo możesz wywołać celiakie,także jeśli już zaczęłaś to kontynuuj codziennie.
Ja będę podawać gluten po 10mcu,bo Natusia ma uczulenie na parę pokarmów,więc wole poczekać z tym glutenem
 
witam
mi pediatra kazala podawac gluten w 5 mies (karmie piersia tylko na noc porocz 2 piersi dokarmiam sztucznym mleczkiem)ale jak skonczył 5 mies wprowadzilam stale pokarmy rano kaszke na mleku modyf. i do niej dodaje kaszke manna Gotuje ok 70-80ml wody z 1/2 lyzeczki kaszki mannej i do tego wsypuje 2 łychy kaszki samkowej + starte sredniej wielkosci jabłuszko (walcze z zaparciami dlatego tak mieszam) Ale wiemz emozna gluten podac np do samego jabłuszka czy obiadku Nawet mozna kupic gotowy obiadek po 5 mies z glutenem I bardzo wazne to co pisaly dziewczyny wczesniej trzeba to robic systematycznie (codziennie)
a mam takie pytanie Bo jak dziecku wyrosna zabki to niektore dzieci wcinaja skorki z chleba No ale wtedy nie ma sie kontroli nad tym ile tego glutenu dziecko zjadło Albo miektore moje kolezanki do jabłuszka kruszyły herbatniki juz w 5 mies No ale tez nie bardzo wiem ile by dziecko zjadło tego glutenu Kiedy wg was mozna cos takiego podawac?? zakladajac ze dziecko ma juz jakies uzebienie
 
zawsze fajnie urozmaicić taką kaszkę owocami, lub np. sokiem z malin lub cynamonem :) moje dzieci się taką kaszką zajadą ;)
 
reklama
Do góry