reklama

Kiedy wprowadzić nowe jedzonko ?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Dusia1506, 7 Lipiec 2016.

1. Dusia1506

Dusia1506 Fanka BB :)

Mój synek już lada dzień skończy 4 miesiące, karmię go gotowym mlekiem bebilon1. Czy próbować mu już podawać kaszki, marchewkę itp.?

2. zuzik85

zuzik85 Fanka BB :)

Nikt Ci nie powie rób tak czy tak. Musisz sama zdecydować. Czy Twój maluszek jest już gotowy? Teoretycznie nowe pokarmy wprowadza się po 6 miesiącu. Ja mam synka, który za tydzień skończy 4 miesiące. Urodził się duży, karmię mm i jesteśmy już po pierwszych łyżeczkach marchewki, jabłka i ziemniaczka oraz bardzo rozcieńczony sok jabłkowy z Hipp'a.(20ml soczku, 60ml wody). Nie podaję mu tego żeby się najadł, tylko żeby poznawał smaki. Więc liczę się z tym, że resztę słoiczka zjadam ja lub wyrzucam. Jeżeli podejmiesz decyzję o wprowadzeniu np. marchewki, to obserwuj reakcję organizmu, czy nie ma wysypki, czy z kupą ok itd. I najpierw pojedyncze produkty. Przez 3-4 dni marchewka i dopiero później coś nowego. I najpierw warzywa, bo jak spróbuje słodkiego owoca to nie będzie jadło warzyw :)
    Ja kaszek póki co nie daję, bo w składzie na drugim miejscu cukier... :)

3. reklama
  4. ElenkaBiz

ElenkaBiz Zaciekawiona BB

Moim zdaniem nie trzeba nic dawac oprocz mleka z piersi albo gotowego mleka do 6 miesiecy jak zaleca WHO. Tak robilam z synem (juz ma 5 lat), i bede robila z corka (ma 4 miesiecy). Ale, oczywisce, kazda mama decyduje sama.

5. Rozpuszczalna

Rozpuszczalna Fanka BB :)

Ja od 4 miesiąca zaczęłam wprowadzać inne produkty najpierw marchewkę, ziemniaka, pietruszkę, a po 2 tygodniach owoce jabłko i banana i wodę do picia

6. darusiek1989

darusiek1989 Zaciekawiona BB

Ja również od 4 miesiąca wprowadziłam ajpierw ziemniak, marchewka pietruszka i kalafior. Później metoda prób i błędów. Sprawdzanie czy dziecko nie jest na nic uczulone. Dziś ma skonczone 8 miesięcy i je z nami obiady itp

Zapraszam
    Strona poświęcona Nam kobietom. Masz problem? Pisz - na pewno coś doradzimy :-)
    Link do: Żona nie"IDEALNA" | Facebook

Poleć forum