reklama

Kiedy podawac pierwszy posilek?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez MARTA96, 4 Kwiecień 2008.

1. MARTA96

MARTA96 Zaciekawiona BB

Moja Kaitlin dzisiaj ma 3 miesiace,karmie piersia .Kiedy moge wprowadzac kleik ryzowy.

2. agnsob

agnsob Mamusia Kornelki

Moim zdaniem wprowadzanie nowych posiłków powinno się uzgodnić najlepiej ze swoim pediatrą:tak: ja wprowadziłam kleiki i kaszki ok 5,5 miesiąca, ale karmie piersią. Około 5 miesiąca moja Mała zaczęła jeść warzywa i owoce. Ale tak jak napisałam najlepiej zapytać swojego pediatry o żywienie niemowlęcia ::tak: Pozdrawiam

3. reklama
  4. miecia

miecia Fanka BB :)

Ja też zaczęłam od 5,5 miesiąca. Z kleikiem bym się nie wyrywała bo zatwardza. Jak podałam na początku marchewkę z kleikiem to płakała i nie mogła przez 2 dni zrobić kupy. Ewentualnie, czytałam tu na forum, że do kleiku najlepiej dodawać suszone śliwki Gerbera, wtedy nie ma problemu.

5. ania_zywa

ania_zywa Gość

Ja myślę, że 3 miesiące to za wcześnie na wprowadzanie nowych pokarmów, tym bardziej dziecku karmionemu piersią:tak:.

6. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Poradniki zalecaja aby podawac produkty stałe karmionym piersią po 6miesiącu;-)

7. Paula_27

Paula_27 Zaciekawiona BB

Witam mamcie moj mały ma 4,5 m-c w przyszłm tygodniu planuje podac mu pierwszy posiłek jeszcze niewiem czy to bedzie jabłko czy machewka. Zastanawim sie tylko czy jabłka musza byc gotowane?
    jak myslicie?

8. MARTA96

MARTA96 Zaciekawiona BB

Dziekuje za odpowiedz.Mysle ze z podawaniem czegokolwiek zaczekamy.Niektore moje kolezanki mowily mi ze one juz zaczynaly podawac ,wiec sie zaczelam zastanawiac.

9. jdzinka

jdzinka Mama Wiktorii

Hej!
    Ja karmiłam piersią moją Wiki i pierwszy posiłek podałam jej jak skończyła 4 miesiące. Mała nie zjadła go zbyt wiele, więcej było na brodzie niż w buzi ale zabawa przednia:-D Na początku podawałam owoce ze słoiczków i kaszki mleczno ryżowe.
    Jeśli masz wątpliwości dotyczące podawania posiłków to porozmawiaj z pediatrą i przede wszystkim obserwuj swoje maleństwo:-)

10. reklama
  11. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

Moja niunia byla na cycku tylko ale slabo przybierala na wadze wiec w wieku 3,5 miesiaca zaczelam podawac jej tarkowane jabuszko tak na jezyczek a potem po lyzeczce, dwie lyzeczki a teraz je wszystko prawie i ja tez juz odzylam.Wiem ze juz by sie chcialo jak najszybciej zeby dzidzia jadla posilki stale ale na prawde warto poczekac.:-)

12. aga_wozniak

aga_wozniak happy mommy... :o)

Witam :-)

Moja córeczka Sarah zaczęła jeść pokarmy stałe jak skończyła 4 miesiące. Na śniadanko kaszka/kleik, obiadek- warzywa, a na kolacje owoce. Po każdym posiłku dokarmiałam ją piersią... między tymi posiłkami również dostawała "cycucha" :-p, około 3 razy... :tak::tak:

Ja mojej córeczce dawałam i nadal daję jabłko surowe, natomiast marchewkę tylko gotowaną... ewentualnie sok z surowej marchewki... ;-):tak: ale czytałam, że po 6 miesiącu można dziecku podawać surową marchew utartą na tarce... :tak::tak:

"Jabłko to pierwszy owoc, który pojawia się w diecie niemowlęcia.
    Możesz je podać ze słoiczka, surowe starte na tarce na papkę lub ugotowane z kleikiem ryżowym.

W 10 miesiącu możesz podać dziecku obrane jabłko w kawałku, powinno być dojrzałe i miękkie.

Jabłko surowe rozluźnia kupkę, jabłko gotowane zatwardza.

Im dłużej będziemy jabłka poddawać obróbce termicznej, tym większe będą straty witaminy C."

Źródło: Jabłko - rajski owoc

Poleć forum