reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pojawi się pierwszy ząbek ???

nina2201

mama Oliviera
Dołączył(a)
18 Listopad 2008
Postów
937
Miasto
Karpicko (wlkp)
Witam, jestem mama 9,5 miesiecznego Oliviera, synek rozwija się bardzo dobrze jedyne co nas bardzo martwi to fakt, że maluszek nie ma jeszcze ani jednego ząbka:-(! bardzo mocno się ślini już od kilku miesiecy, ma lużne kupki i bardzo bola go dziąsła ale ząbków jak nie było tak nie ma!
jak było z ząbkowaniem u waszych maluszków?
czy mamy powody do niepokoju?
bardzo proszę o porady!:-)
 
reklama
nina mysle ze nie masz jeszcze powodów do niepokoju ... u Dawidka pierwszy zabek pojawil sie okolo 8 miesiąca ... tez bardzo sie slinil, wkladal wszystko do buzi (od 3-4 miesiaca) ... gdzies cos czytalam czy tez slyszalam ze dzieci na pierwszy zabek mają czas do roku ... jesli nadal nic nie bedzie mozesz wybrac sie do stomatologa zeby to sprawdzic czy wszystko jest w porzadku ... ale zanm osobiscie przypadki ze maluszkom pierwszy zabek wychodzil w 13-14 miesiącu ... a im pozniej wyjda ząbki tym sa mocniejsze :tak:
poki co nie denerwuj sie :happy:
 
nina nie przejmuj się, my mamy dokładnie taką samą sytuację:tak:
Lewcio też ma 9,5mies. i nie ma ząbków;-)
 
Mój synek miał 5 miesięcy jak mu wyrósł pierwszy ząbek,ale na przykład córeczka mojej koleżanki miała pierwszy ząbek jak miała 13 miesięcy,więc jak widać jest to sprawa indywidualna,jedne dzieci mają prędzej a inne trochę pózniej,więc jak widzisz nie musisz się martwic ;-)
 
Lolka 777 my już powoli tracimy cierpliwość i maluszek tak długo już się męczy widzę jak wszystko wkłada do bużki i jeżdzi sobie po dziąsełkach. pewnie mocno go swędzą biedaczek mój, a jak z twoim maleństwem jak to przecchodzi?
 
Mojemu pierwszemu synkowi wyszedl pierwszy zabek jak mial 8 miesiecy.A moim blizniaczkom-jednej dwa dni przed roczkiem a drugiej jak miala 13 miesiecy
 
reklama
Witam, jestem mama 9,5 miesiecznego Oliviera, synek rozwija się bardzo dobrze jedyne co nas bardzo martwi to fakt, że maluszek nie ma jeszcze ani jednego ząbka:-(! bardzo mocno się ślini już od kilku miesiecy, ma lużne kupki i bardzo bola go dziąsła ale ząbków jak nie było tak nie ma!
jak było z ząbkowaniem u waszych maluszków?
czy mamy powody do niepokoju?
bardzo proszę o porady!:-)

Mojemu synkowi pierwszy zabek wyszedl jak skonczyl 10 miesiacy :tak::tak::tak: Tez martwilam sie bardzo, ale..... potem jak zaczely mu rosnac, to jeden za drugim :tak:
Trzeba cierpliwie czekac :tak:
 
reklama
Do góry