reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy spacerówka?

reklama
Maja wskoczyła do spacerówki pod koniec 5 miesiąca. W gondolce było jej za gorąco i zrobiła się za mała i strasznie płakała poza tym dźwigała się od 4 miesiąca. W spacerówce jeździła na płasko. Teraz ma 7 miesiący i dopiero od miesiąca jeździ na siedząco.
 
Julka jeździła w gondoli do końca 8 mca, ale ona po pierwsze się na luzie mieściła, po drugie, nie chciałam jej przesadzać do spacerówki w zimie czy wczesną wiosną, po trzecie, nasza gondola ma podnoszone dno do 3 różnych pozycji, w tym prawie siedzącej. Więc mogliśmy sobie pozwolić na jazdę w gondoli tak długo. I uważam, że dziecko w spacerówce powinno zacząć jeździć jak już umie stabilnie siedzieć. Czasem widuję takie malce "siedzące" jak paragraf, bo nie mają jeszcze mocnego kręgosłupa żeby jeżdzić na siedząco, ale rodzice już tak wożą.
 
zalezy jaka spacerowka,nasza miala mozliwosc rozlozenia zupelnie na plasko i stad tez moglismy przelozyc malego jak mial 4 miesiace(ze wzgledu na upaly,oraz wzrost Synka mial 60 cm przy urodzeniu)
 
My mamy wózek spacerowy z miękką gondolką wkładaną do środka. W gondolce synek jeździł około 4 miesiące, później było mu ciasno, więc do rozłożonej na płasko spacerówki włożyłam miękki koc i tak się woziliśmy do około 8-9 miesiąca, a od około 10 miesiąca zaczęliśmy czasem używać też parasolki (ale ona była tylko na krótkie trasy).
 
Nasz synek skonczy niedlugo 5 miesiecy, sam nie siedzi ale ładnie siedzi z podparciem i czesto jak go biorę na kolanka to przez chwile siedzi "sam" (ja trzymam go pod pupka i mam reke na brzuszku, ale o nic sie nie opiera). W gondoli zaczyna sie nudzic a mozliwosc zrobienia wyzej oparcia w niej jest jakas dziwna bo dzieciaczek sie zsuwa. W spacerowce mam mozliwosc pol-lezenia (wiec mniejszy kat niz w gondoli) Myslicie ze moge sie na spacerówke przerzucic?
 
reklama
ja już nie używam gondoli, ale najczęściej jeździmy na płasko, podłożyłam mu kołderkę, żeby miał wygodnie i jest ok. Czasem ustawiam na półleżąco, bo nie zawsze chce leżeć na płasko. Ten poziom półleżacy nie obciąża chyba kręgosłupa?
 
Do góry