reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wiedzialyscie że jesteście w ciąży?

Brzuszek2

Aktywna w BB
Dołączył(a)
15 Styczeń 2020
Postów
85
Hejka, czy od razu wiedzialyscie że jest to właśnie ten moment czy raczej żyłyście w nieświadomości? Ja np wiedziałam od razu tzn od momentu zapłodnienia że teraz się udało a byłam pewna na 100 % po 1,5 tygodnia.
 
reklama
Ja zaczęłam coś podejrzewać tuż przed terminem okresu bo kuło mnie w jajniku, z którego była owulacja i zrobiłam test, który ciążę potwierdził.
 
W sumie jaak pomyślałam to miałam od razu około 6 dni po zaplodnieniu ból jajników, około 9 czy 10 płakałam na aniamaatoorkach dla dzieci na wakacjach, odrzucało mnie od alkoholu, miałam biegunki itp. Ciąże znoszę raczej bez większych objawów w sensie wszystkiee są nerwowość, czasem ból piersi, z 2 razy w1 trymestrze wymiotowalam na mięso, niee miałam apetytu, potem miałam wilczy, ale jedyne co było takie dla mnie innee niż zwykle to byłam streaszniee zmęczona, streaszniee Doo jaakieegos 12 Tygodnia. Inne objawy raz były, raz niee :)
 
Jak w 2018 roku byłam w ciąży (niestety poronilam) to też wiedziałam od razu chociaż niby nie liczyłam na dzidzie bo od 6 lat nie mogłam zajść to moje zachowanie się zmieniło, byłam spokojna i strasznie zmęczona i to zmęczenie było niedoopanowania, no i bóle piersi i brzuszka. Obecnie jestem w 16 tygodniu ciąży i tym razem też miałam inne objawy, prawie od samego początku było mi na wymioty ale tak strasznie, do tego nie miałam ochoty zupełnie nic jeść musiałam się zmuszać do kawałka chleba, oczywiście bóle głowy, bóle piersi i skurcze brzuszka.
 
Przed pierwszą ciążą miałam rozchwiane cykle - od 25 do 33 dni i w 28dc, siedząc na zajęciach na uczelni, poczułam, że coś mnie cycki bolą (a nie bolały nigdy wcześniej), ale wstrzymałam się ze zrobieniem testu do 33dc, żeby mieć pewność.
Przed drugą ciążą miałam cykle idealne, co miesiąc równiutkie 28 dni i równiutko w 28dc zrobiłam test, który wyszedł pozytywny.
Wcześniejszych objawów ani przeczuć brak :)
 
czułam, że to TO! 🥰 cykle miałam regularne co 27 dni
w 2 cyklu starań mówię mężowi ze czuje ze się udało, ze coś jest inaczej
test zrobiłam 2 dni przed planowaną miesiączką i były wyraźne 2 kreski
aktualnie 26 tydz
 
reklama
Do góry