reklama

Kiedy wyżynają się "piątki"???

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez dawidowa, 25 Grudzień 2006.

1. dawidowa

dawidowa Gość

Mam pytanie jak w tytule.Mój synek ma już wszystkie zęby oprócz tych,więc ciekawa jestem kiedy te ostatnie wychodzą.

A kiedy pierwszy raz u dentysty byłyście z dziećmi?

2. Kira25

Kira25 Fanka BB :)

Moja mala ma dopiero 10 mcy i ma juz wszystkie piatki :-) Od jakiegos czasu zreszta. Wiec to pewnie bardzo roznie z tym okresleniem czasu, kiedy wychodza. Nam brakuje trojek :-) I chyba tylko trojek, bo mala nie daje sobie zajrzec do dzioba.Pytalam jakis miesiac temu moja pania stomatolog, kiedy pierwszy raz z dziodzia do niej. Powiedziala, ze jak bedzie miala ok. 2 latka, to przyjsc na przeglad. jesli cosik by sie dzialo to oczywiscie wczesniej. Ale prosila, zeby sobie pediatra poogladal, bo mysza ma tyle zebow, ze trzeba sobie zwracac czasami na nie uwage.

3. reklama
  4. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Właśnie każde dziecko inne.. a w książkach piszą że 5 mogą wyjśc do 3 roku życia.
    Nicole ma wszystkie ząbki od 18 miesięcy.
    Więc nie ma na to reguły :) u nas wyszły tak niepostrzeżenie że raptem patrze a tu wszystkie są :)
    Pozdrawiam

5. iwonka2006

iwonka2006 Szczesliwa mamusia!

Witam! U nas tez jest 16 zabkow od dlugiego czasu i kolejnych nie widac.Tez jestem ciekawa kiedy 5 sie pojawia?

6. Senza

Senza Zaciekawiona BB

Mojemu małemu wyszły coś tak między wiekiem 1,5 roku - 2 lata.

7. alinka

alinka Fanka BB :)

mojej corce gorne piatki zaczely sie wyzynac w wieku ok.2 lat i 2 miesiecy dolne wyszly jej troche wczesniej

8. margot

margot Mamma Mia!

Bruno ma 20 miesięcy i właśnie idą piątki... dwie dolne już prawie wylazły, a górne się szykują - tak powiedziała pani dentystka, bo w zeszłym tygodniu byliśmy na pierwszej wizycie kontrolnej. Było całkiem nietraumatycznie, ba, nawet miło. Byliśmy w gabinecie stomatologii dziecięcej. Żałuję, że za moich czasów było inaczej... że tak powiem - mroki średniowiecza...
    Ząbki synek ma w porządalu, ale denta kazała przyjść za 3-4 miesiące ponownie - mleczaki trzeba częściej kontrolować bo są słabiej zmineralizowane niż stałe.

9. koteczek

koteczek Majówka 2005

Arek też ma 16 zębów i teraz czekamy na te ostatnie mleczaki :-)

u dentysty jeszcze nie bylismy wybieramy sie na wiosnę jak mały będzie miał 2 latka :-)

10. reklama
  11. Wiki_28

Wiki_28 styczeń '02 lipiec '05

U nas narazie 12 ząbków czekamy na resztę

12. bbb223

bbb223 Fanka BB :)

u nas idą, idą, idą.
    rany! juz chyba od 4 miesięcy. strasznie wolno.
    do tej pory jest lewa dolna i pół prawej a górne idą....
    ale bez większych problemów.
    troszke wczesniej przy myciu sie wykręcał a teraz ok.
    u pedodonty bylismy jak miał 1,5 roczku, potem po 4 msc zeby zalakowac ale się nie dało:) udało sie teraz w styczniu.
    ale żadnych problemów z ząbkami nie ma.

Poleć forum