reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wyżynają się "piątki"???

D

dawidowa

Gość
Mam pytanie jak w tytule.Mój synek ma już wszystkie zęby oprócz tych,więc ciekawa jestem kiedy te ostatnie wychodzą.

A kiedy pierwszy raz u dentysty byłyście z dziećmi?
 
reklama
Moja mala ma dopiero 10 mcy i ma juz wszystkie piatki :-) Od jakiegos czasu zreszta. Wiec to pewnie bardzo roznie z tym okresleniem czasu, kiedy wychodza. Nam brakuje trojek :-) I chyba tylko trojek, bo mala nie daje sobie zajrzec do dzioba.Pytalam jakis miesiac temu moja pania stomatolog, kiedy pierwszy raz z dziodzia do niej. Powiedziala, ze jak bedzie miala ok. 2 latka, to przyjsc na przeglad. jesli cosik by sie dzialo to oczywiscie wczesniej. Ale prosila, zeby sobie pediatra poogladal, bo mysza ma tyle zebow, ze trzeba sobie zwracac czasami na nie uwage.
 
Właśnie każde dziecko inne.. a w książkach piszą że 5 mogą wyjśc do 3 roku życia.
Nicole ma wszystkie ząbki od 18 miesięcy.
Więc nie ma na to reguły :) u nas wyszły tak niepostrzeżenie że raptem patrze a tu wszystkie są :)
Pozdrawiam
 
Witam! U nas tez jest 16 zabkow od dlugiego czasu i kolejnych nie widac.Tez jestem ciekawa kiedy 5 sie pojawia?
 
Mojemu małemu wyszły coś tak między wiekiem 1,5 roku - 2 lata.

gabry347adt0.jpg



meter18115.png


meter18116.png
 
Bruno ma 20 miesięcy i właśnie idą piątki... dwie dolne już prawie wylazły, a górne się szykują - tak powiedziała pani dentystka, bo w zeszłym tygodniu byliśmy na pierwszej wizycie kontrolnej. Było całkiem nietraumatycznie, ba, nawet miło. Byliśmy w gabinecie stomatologii dziecięcej. Żałuję, że za moich czasów było inaczej... że tak powiem - mroki średniowiecza...
Ząbki synek ma w porządalu, ale denta kazała przyjść za 3-4 miesiące ponownie - mleczaki trzeba częściej kontrolować bo są słabiej zmineralizowane niż stałe.
 
Arek też ma 16 zębów i teraz czekamy na te ostatnie mleczaki :-)

u dentysty jeszcze nie bylismy wybieramy sie na wiosnę jak mały będzie miał 2 latka :-)
 
reklama
u nas idą, idą, idą.
rany! juz chyba od 4 miesięcy. strasznie wolno.
do tej pory jest lewa dolna i pół prawej a górne idą....
ale bez większych problemów.
troszke wczesniej przy myciu sie wykręcał a teraz ok.
u pedodonty bylismy jak miał 1,5 roczku, potem po 4 msc zeby zalakowac ale się nie dało:) udało sie teraz w styczniu.
ale żadnych problemów z ząbkami nie ma.
 
Do góry