reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy te poradniki mają sens?

Dziecka nie karmi się co 3h tylko na żądanie 🙂 i to jest właśnie aktualna wiedza, a to że położne jej nie aktualizują to tym bardziej znak, że samemu trzeba to robić.
no i widzisz. Wiedziałam to bez czytania o najnowszych wytycznych. To znaczy nie wiedziałam, ale czułam, że jeśli dziecko domaga się jedzenia, to mu je się po prostu daje.
 
reklama
A można dziecko wychowywać, karmić, kąpać jak się chce czy jak wytyczne mówią? Wiesz, że one są dla statystyk, a każde dziecko jest inne
ja wszystko robię tak jak uważam, często wbrew wytycznym i z dziećmi nie mam w zasadzie żadnych problemów. Natomiast wiele słyszę narzekań od oglupionych wytycznymi mam, które już same nie wiedzą co i jak robić.
 
Oczywiście, że mają. Zalecenia są poparte szerokimi badaniami, to nie są bajki wyssane z palca. Każdy powinien korzystać z najnowszej wiedzy naukowej... Inaczej utkniemy w średniowieczu.

WHO ostatnio popełniła artykuł, który twierdzi, ze WSZYSTKIE kobiety w wieku rozrodczym powinny calkowicie zaprzestać jakiegokolwiek picia alkoholu.
Slowa nie wspomniano o mężczyznach w wieku rozrodczym.
Jeszcze sprzed czasów sredniowiecza wiadomo, ze do spłodzenia dziecka potrzebni są i kobieta i mężczyzna.
Zastanawia mnie w jakich ramach czasowych operuje WHO?🤔
 
WHO ostatnio popełniła artykuł, który twierdzi, ze WSZYSTKIE kobiety w wieku rozrodczym powinny calkowicie zaprzestać jakiegokolwiek picia alkoholu.
Slowa nie wspomniano o mężczyznach w wieku rozrodczym.
Jeszcze sprzed czasów sredniowiecza wiadomo, ze do spłodzenia dziecka potrzebni są i kobieta i mężczyzna.
Zastanawia mnie w jakich ramach czasowych operuje WHO?🤔
dlatego ja jak mi ktoś mówi "a wytyczne mówią..." odpowiadam, że siedemdziesiąt lat temu mówiono, że papierosy są zdrowe. A nie są.
 
Ja polecam szkole rodzenia (jak jest teraz opcja online no to w ogóle super) i kanał mama lama;) miałam jedna książkę która od kogoś dostałam , ,,mama debiutantka", całkiem spoko;) pamiętam z niej że jak ktoś przychodzi w gości to żeby zaangażować go do pomocy;) A tak to pewnie wszystko w praniu wyjdzie:)
 
pamiętam z niej że jak ktoś przychodzi w gości to żeby zaangażować go do pomocy
Wybacz, ale nie przychodzę do kogoś w gości żeby mu pomóc, tak samo ja nie po to kogoś zapraszam. Co za bzdura.

ja wszystko robię tak jak uważam, często wbrew wytycznym i z dziećmi nie mam w zasadzie żadnych problemów. Natomiast wiele słyszę narzekań od oglupionych wytycznymi mam, które już same nie wiedzą co i jak robić.
Mam takie samo zdanie.
 
Myślę, że jak się ma malutkie i jeszcze może wymagające dziecko, to się gości nie powinno zapraszać. A zapraszać i angażować, żeby skakali koło dziecka, które JA zdecydowałam się urodzić, to już nietakt delikatnie mówiąc.
 
reklama
reklama
Do góry