reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

u mnie to tak naprawde nie wiedzialam kiedy sie miesiaczki spodziewac bo mialam bardzo nieregularne, tylko jak stosowalam antykoncepcje to byly co 28 dni a tak to nawet po 2 miesiacach, ale test zrobilam tak jak powinna byc z antykoncepcja bo byl to pierwszy cykl po jej odstawieniu i wyszla slaba kreska to kupilam digital test i wyszlo ze miedzy 1 a 2 tyg. jestem...pozniej jak szlam na pierwsze usg w 12 tyg. niby(bo tak mialo wyjsc z okresu ale z testu troche inaczej, ok.10 tyg.)to sie okazalo ze to dopiero 9tyg.i 3 dni.
no ale juz wykrylo mi 1 tydzien ciazy i tak i z tego normalnego testu i digital a myslalam ze tak szybko sie nie da wykryc..a jednak :)
jestesaniolkiem ja chcialam przyspieszyc porod juz w 9 miesiacu bo bylo naprawde ciezko i chcialam juz urodzic ale nic to nie dalo...Kevinek urodzil sie 5 dni po terminie ale teraz sie ciesze bo juz w nowym roku 2.01 a nie tak jak byl termin 28.12 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
jestesaniolkiem ja chcialam przyspieszyc porod juz w 9 miesiacu bo bylo naprawde ciezko i chcialam juz urodzic ale nic to nie dalo...Kevinek urodzil sie 5 dni po terminie ale teraz sie ciesze bo juz w nowym roku 2.01 a nie tak jak byl termin 28.12 :)
hahaha to rzeczywiscie lepiej ze przesiedzial, ja jestem z konca listopada i to takie niezbyt mile i fajne byc "ostatnia"....
a to Kevinek mial wyczucie ;), inteligentne dziecko ;)...

no ja dmucham na zimne, mialam juz skurcze, ktore teraz ustaly i w koncu dostalismy pozwolenie na przytulanie :p.... wiec staramy sie byc naprawde ostrozni i wogole, ale nie powiem, po 37tc bedzie jazda na calego, a jak... :p:p:p....
 
Witam Was serdecznie.Zaczne od początku staram sie z mezem o dzidzusia,mamy po 26 lat.ja juz mam 3 letnia coreczke z pierwszego malzenistwa,zazwyczaj miesiaczki malam regularne i trwaja ok 5 dnia, moj cykl byl 32 dniowy,ale w pazidzierniku miesiaczka opuzinila sie o 10 dni.z mezem zaczelismy sie starac o malenstwo dzien po zakonczonej miesiaczce i wspolzylismy przez caly miesiac.dni plodne wychodzily mi z obliczen na kalkulatorach na stronach internetowych od 8 do 15 listopada.tydzien temu dostalam takzwana siare w piersiach,sa bardzo czule na dotyk,boli mnie lewy jajnik i czuje lekkie klucia w dole brzuszka,mam zawroty glowy,czy moze byc to zwiazane z zaplodnieniem? dzisiaj robilam test i wyszedl negatywny.czy mam szanse jeszcze ze jestem w ciazy i kiedy moge zrobic kolejny test aby byl wiarygodny??
 
hej dziewczyny!
pisze do Was z prosba o rady co sie moze u mnie dziac? W zeszly poniedzialek mialam stosunek po ktorym pare min po poczulam cos. Nie wiem jak to opisac. Czulam sie ciut dziwnie, chyba troche slabo. Ok 3-4h pozniej zrobilam test ciazowy-wyszedl dodatni! (wprawdzie ta druga kreska byla jasniejsza). Wierzyc mi sie nie chcialo, wiec wieczorem powtorzylam test-rowniez dodatni! Nastepnego dnia tez zrobilam-dodatni!. W srode nie zrobilam zadnego, tylko dopiero w czwartek-dodatni! Dodam ze za kazdym razem uzywalam testow innej firmy. Ogolnie przez wtorek, sroda i czwartek na prawde bolal mnie brzuch. W piatek prawie nie bolal a w sobote nie bolal chyba wcale.

Postanowilam z kolejnymi testami poczekac do weekendu. Dzis rano zrobilam-wynik ujemny!! Uzylam testu firmy ktorej uzylam za 3cim albo 4tym razem (i wtedy dal wynik pozytywny). Nie rozumiem co sie dzieje-czy moglam poronic?? Do spodziewanej miesiaczki mam w sumie jeszcze tydzien, wiem ze powinnam poczekac, ale strasznie sie martwie! Czy to mozliwe by 4 rozne testy daly wynik pozytywny a pozniej nastepny ujemny?
 
dodam ze 3ci dzien mam chyba infekcje grzybicza (swedzi :( ), nie wiem skad-bo wczesniej bylo ok. czy to moze miec wplyw na wynik? albo na plod?
 
Test ciążowy jakiej firmy by nie był i jak nie byłby czuły nie wykarze ciąży po 4h. Jeśli jesteś w ciąży to znaczy, że już jakiś czas przed tym stosunkeim, o którym piszesz byłaś. Do zapłodnienia nie dochodzi w kilka minut a do wytwarzania hormonu, który wykrywają testy ciążowe tym bardziej nie. Wybierz się do lekarza i wszystko się wyjaśni.
 
tylko ze to niemozliwe bym byla wczesniej w ciazy.. maz plywa i teraz wrocil po 4ech mcach.. wiec nie ma mozliwosci bym przez ost 4mce mogla jakos zajsc.. dopiero jak juz-to wlasnie teraz..
 
no to nie wiem, ale sama możesz przeczytać ulotkę dołączoną do testu, w której zapewne będzie napisane jak wczesną ciążę jest w stanie wykryć test - zwykle napisane jest, że minium 10 dni po zapłodnieniu - przecież plemniki "płyną" kilka godzin do komórki jajowej - nie jest ekspertem ani tym bardziej lekarzem...no ale tak mi się wydaje....Moim zdaniem nie ma co już robić testu za testem bo jak widać wychodzą różniej, a najlepiej umówić się do gina i zrobić usg. Życzę Ci by było po Twojej myśli.
 
masz racje. tak tez zrobie-jutro z rana zadzwonie do ginekologa i sie umowie. albo moze powinnam jednak poczekac do spodziewanej miesiaczki? (powinnam miec w przyszla niedz lub poniedz).
 
reklama
Do góry