reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

Monila, przepraszam że zaraz pod pytaniem bez odpowiedzi.
Dziewczyny czy test ciążowy może nie wykryć ciązy pozamacicznej??
 
reklama
Hej dziewczyny mam takie pytanko... słyszałam ze brzuch twardnieje w ciąży.. a wiecie możne od którego tygodnia? Pozdrawiam:)

Brzuch w ciąży twardnieje,ale nie jest to regułą. Należy o tym powiadomić swojego gina, bo twardnienie brzucha może być niebezpieczne. Mogą to być skurcze, bądź objaw infekcji dróg moczowych. Tak czy siak twardnienie brzucha należy zgłaszać lekarzowi.
 
Monila, przepraszam że zaraz pod pytaniem bez odpowiedzi.
Dziewczyny czy test ciążowy może nie wykryć ciązy pozamacicznej??

ale nawet takiej ciązy gdzie jest już widoczny brzuszek?

Ciąża pozamaciczna jest bardzo niebezpieczna dla kobiety. Jeśli brzuszek jest widoczny to rozumiem że ciąża została już potwierdzona przez lekarza, albo chociaż badaniami bety (jeśli beta prawidłowo przyrasta to nie ma podstaw do tego żeby sądzić że z ciążą jest coś nie tak). Poza tym ciąża pozamaciczna nie rozwija się w macicy więc brzuszek nie ma szans rosnąć, a rosnąca ciąża pozamaciczna powoduje nasilający się ból. Testy ciążowy może ciążę pozamaciczną wykryć, ale może też wyjść negatywny jak przy każdej zdrowej ciąży.
 
Cześć dziewczyny. mam taki mały dylemat, otóż chodzi o to że podejrzewam ciąże, powinnam dostać dzisiaj okres ale nie mam żadnych objawów, tzn zawsze bolal mnie brzuch kilka dni przed @ albo tydzień wcześniej, oraz piersi, nic z tego u mnie nie było. 12 kwietnia miałam wyrywane usemki 2 i musialam przez tydzien brać antybiotyk i przeciwbólowe, przez to jak mi się wydaje miałam plamienia, ale nie jestem pewna 12 tez kochalam się z moim bez zabezpieczenia do końca, tydzień pożniej bolal mnie jajnik wiec pomyślałam że mam owu, ale również tego dnia skończyło mi się plamienie, i zaczął sie taki śluz jakby na owu, taki przezroczysty i ciągnący się, mam go do teraz ale jakoś od tygodnia zmienił barwe na leko biały... mam go dużo. ostatni okres miałam 2 kwietnia, trwał tylko 3 dni i o te 3 dni dostałam go za wcześnie i mam 33-35 dniowy cykl, proszę doradcie mi coś, czy to może być ciąża? nie boje się o to że moge być, ale nie jesteśmy z chłopakiem na to jeszcze przygotowani zbytnio, on ma stała prace, a ja dorabiam i ucze się zaocznie, za rok mam mature. Z góry bardzo dziękuje za wszełką pomoc i informację. mam jeszcze takie dziwne uczucie czasem mnie zakłuje a teraz, mam tekie wrazenie ze jakby coś gilgotało mi w środku brzucha, czy to ciąża?
 
zrób sobie test ciążowy taki apteczny a jak chcesz mieć 1000 % pewność badanie krwi Beta HCG
 
reklama
Do góry