reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po poronieniu w pierwszym cyklu?

Hej dziewczyny, proszę o radę, może któraś z Was miała podobną sytuację?

Jestem po poronieniu farmakologicznym (obyło się bez łyżeczkowania) w 8tc, jednak rozwój zarodka zatrzymał się na 4/5tc. Poronienie było 2 czerwca, byłam na usg i wszystko ok się wyczyściło. 1 lipca wrócił okres i myślałam, że w tym cyklu znów będziemy mogli się starać... jednak zrobiłam zalecone BhCG, które wyniosło 8 mIU/ml. I tu pojawia się pytanie, czy mogę starać się o ciąże w tym cyklu? Czy jest to w ogóle możliwe przy takim poziome bety? Ginekolog w sumie nie powiedział mi wprost co mam teraz robić... Na początku mówił, że już po pierwszym okresie można się starać, teraz mam powtórzyć betę znów za 3tyg. A może zrobić ją wcześniej?
Ja zaszłam po pierwszej @. Jeśli o to chodzi to nie ma przeciwwskazań.

Ale ta beta nie brzmi dobrze... Dziwne, że Ci się utrzymuje mimo @.

Takbjak koleżanki radzą, najlepiej zrobić jeszcze raz betę.
 
reklama
Beta powinna wynosić 0 to bardzo ważne mogą to być pozostałości lub zaśniad nie będę tu straszyć zrób bete jak najszybszej. Czy po tej @ zabezpieczaliście się ? Może to ciąża druga po poronieniu w którym dniu cyklu robiłaś tą betę?

Pomiędzy poronieniem a pierwszym okresem zabezpieczaliśmy się. Okres zaczął mi się 1 lipca i wtedy już przestaliśmy. Betę robiłam dosłownie dwa dni temu, czyli 11dc... powtórzę ją w poniedziałek.
 
Pomiędzy poronieniem a pierwszym okresem zabezpieczaliśmy się. Okres zaczął mi się 1 lipca i wtedy już przestaliśmy. Betę robiłam dosłownie dwa dni temu, czyli 11dc... powtórzę ją w poniedziałek.
Powtórz koniecznie to chodzi o twoje zdrowie i ewentualnie przyszłość macierzyńską. Może do tej pory zabezpieczajcie się. Wiem jak po poronieniu człowiek sie pali do ciąży ale wierz mi czasem warto chwilę poczekać aby mieć pewność, że organizm w 100% gotów. Daj znać jak sytuacja.
 
Pomiędzy poronieniem a pierwszym okresem zabezpieczaliśmy się. Okres zaczął mi się 1 lipca i wtedy już przestaliśmy. Betę robiłam dosłownie dwa dni temu, czyli 11dc... powtórzę ją w poniedziałek.
Tu nie chodzi o to, że podejrzewamy że jesteś w ciąży.
W najgorszym przypadku może Ci się rozwijać zaśniad graniasty, który wykluczy Cię że starań na rok.

Może to też być jakaś resztka po poronieniu, której lekarze nie zauważyli a ona dalej wydziela hcg.

Może być po prostu błąd w laboratorium :)

Ponowne oznaczenie hcg pokaże czy rośnie / spada.

To wszystko dla Twojego dobra :)
 
Tu nie chodzi o to, że podejrzewamy że jesteś w ciąży.
W najgorszym przypadku może Ci się rozwijać zaśniad graniasty, który wykluczy Cię że starań na rok.

Może to też być jakaś resztka po poronieniu, której lekarze nie zauważyli a ona dalej wydziela hcg.

Może być po prostu błąd w laboratorium :)

Ponowne oznaczenie hcg pokaże czy rośnie / spada.

To wszystko dla Twojego dobra :)

Dziękuje, takiej konkretnej odpowiedzi potrzebowałam :) Jutro zrobie znów betę, oby spadała!
 
Dokładnie tak jak dziewczyny pisały! Powtórz betę, dopóki nie będzie zerowa odpuść starania.
Jezeli nie było zabiegu, konieczne jest sprawdzanie bety, czy nie ma zaśniadu. Tak jak Porzeczka pisała, tu chodzi o Twoją przyszłość. Warto o nią zadbać.
Trzymam kciuki!
 
@cmla cześć. Ja zaszłam w ciążę która od początku źle się rozwijała i ciągle jakieś problemy (najpierw problem z zajsciem). Po poronieniu w sierpniu (farmakologiczne i zabieg) miałam zakaz na 4miesiace. W grudniu trafilam do szpitala z silnym bolem brzucha i tam mialam bete 0,8 pytalam lekarza mojego gin o ten wynik powiedzial ze nie ma zadnych nie prawidłowości i tak moze byc. Co prawda to mniejszy wynik ale nie rowny 0 i nie robiłam bety po zabiegu w 1 czy 2 cyklu. W styczniu zaszłam w ciążę co było wielkim szokiem że w pierwszym cyklu staran się udało ;)
 
reklama
Do góry