reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KOLEŻANKI BIAŁOSTOCCZANKI

Estera gratulacje.
A co do badań, praktycznie w każdym laboratorium można pobrać krew na te badania, ale część będzie wysłana do innego, co wydłuży troszkę czas oczekiwania na wyniki. Odczyn Coombsa robią tylko w centrum krwiodawstwa, a badania wirusologiczne (tj.: HIV HCV HBs) głównie też w centrum. Laboratoria prywatne tych badań nie robią.
Ceny:
Toxo IgG i IgM po 25 zł
CMV IgG 25 zł
CMV IgM 40 zł
HBs i HIV po 16 zł
HCV 25 zł
odczyn Coombsa 38 zł
więc wychodzi taniej niż w diagnostyce.
Krew można pobrać codziennie od 7 do 14.30, a w środę do 17.30.
 
reklama
ja wczoraj na wizycie dowiedziałam się,że odczyn coombsa mam już zrobiony- zrobili mi razem z grupą krwi przy pierwszej ciąży ;-) podobno dla większości osób przy stwierdzaniu grupy krwi od razu sprawdzają tego coombsa ;-)
 
Polcia oczywiście że sprawdzają jeśli robisz tzw pełną grupę. Niektóre laboratoria oferują tylko grupę bez przeciwciał choć nie powinno się tego robić. A lekarz i tym razem powinien Cię skierować na odczyn coombsa. Nie ważne że miałaś robiony w poprzedniej ciąży. Grupa krwi sie nie zmnienia przez całe życie a przeciwciała mozesz wytworzyć w czasie ciąży lub po przetoczeniu krwi. Ale spokojnie rzadko sie to zdarza. Jeśli jesteś RhD + to odczyn coombsa 2 razy w czasie ciąży powinnaś zrobić (ok 12tyg i ok 28 tyg), a jak rhD - to nawet co dwa miesiące.
 
na Mickiewicza,zaraz za Alfą,biorę tam 10 lat i się nie zawiodłam.Na ul Upalnej,na przeciwko centrum stok jest cielęcina na zamówienie,też polecam.

A tak pozatym to gratuluję przyszłym mamusiom:)

Ewa, tam za Alfą mięso jest dostępne "od ręki"czy trzeba zamawiać?

Oooj dziewczyny, ciężko trochę zadowolić dwie panny, szczególnie, kiedy jedna ma skok rozwojowy, a druga bunt dwulatka. Ale pocieszam się że nie może to trwać wiecznie ;-)
 
Nie zdazyło mi się zamawiać,zawsze w sobote rano bralam i było,przyznam szczerze,ze nie wiem jak teraz.Miesko drogie więc mało popularne.

U mnie chyba cala trójka ma skok rozwojowy,czasem wmiękam:baffled::sorry2:
 
Kasiiula- miałas USG u Macieja czy Remigiusza Urbana?
Ja byłam u tego drugiego na prenatalnym i jestem zalamana! Wizyta trwała niecałe 2 minuty, nawet nie mogłam spojrzeć na maleństwo bo stwierdził, że "dziecko jest za male i nie ma co oglądać"- oczywiście z wielkim oburzeniem w głosie :no:
Jak zapytałam czy z dzieckiem wszystko ok, to palnął "przecież powiedziałem,że ciąża żywa. wszystko w normie", a paniusia zza biurka już wołała następną pacjentkę :no:

NICZEGO SIĘ NIE DOWIEDZIAŁAM- nie wiem nic na temat kości nosowej, przezierności, narządów, tętna.. :no:
Badanie robił w ciszy, co chwile krzyczał do położnej "CRL 6,5, NT 1,6.." a ja oczywiście wróżką jestem i mam się domyślić co te skróty oznaczają (no CRL i NT akurat znam;-)).

Moja noga nigdy więcej nie postanie w tej przychodni.

ich jest kilku,jeden pracował na warszawskiej(ten najgorszy).Psują opinię ojcu,staruszkowi.Dużo pacjetek leci do nich przez "ojca".Nie polecam.Zastanawiałam się czy to lekarz(chodziłam na nfz tylko po skierowanie na wyniki).
 
Dziewczyny, gdzie można kupić w Białym (oprócz Auchan, bo im nie ufam) mięsko jagnięce, wołowinę, królika?

Ja kupuję na hali na Andersa - barachła tam nie sprzedają. Chcesz to dam numer telefonu do tego człowieka.
Królika chyba nie mają, ale jagnięcina i baranina jak jest to zawsze świeża.
 
reklama
Do góry