reklama

koniec chorobowego

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez tosia1, 24 Maj 2010.

1. tosia1

tosia1 zakochana mama

witam, mam pytanie. Od prawie 3 miesięcy jestem na L4. W związku z tym, ze zlikwidowali oddział w którym pracuję dostalam z firmy pismo, że przedłużają moją umowe do dnia porodu i zwalniają mnie z obowiązku świadczenia pracy. I tu moje pytanie. W czwartek mam wizytę. Myślę, że do L4 już nie ma wskazań. I co teraz? czy zawiadamiam zakład pracy o końcu chorobowego? co z badaniem przez lekarza medycyny pracy? czy jest taka potrzeba skoro i tak nie muszę pracować?
    z góry dziekuje za odpowiedź
    pozdrawiam

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Z Pani postu wnioskuję, że miała Pani umowę na czas określony, które wygasała w ciąży tak?

Co do końca L4 nie musi Pani zawiadamiać pracodawcy, bo dostajac zwolnienie dostał info o datach niezdolności do pracy. Może Pani zadzwonić do pracodawcy grzecznosciowo, ale obowiązkum takiego Pani nie ma. Co do badań okresowych, sytuacja nie jest jednoznaczna. O koniecznosci wykonania badań informuje pracownika pracodawca. jesli zatem dostanie Pani skierowanie na badania nalezy na nie iść. Jesli pracodawca nie skieruje Pani na badania nie musi Pani o to sama zabiegać.

Poleć forum