reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

koniec chorobowego

tosia1

zakochana mama
Dołączył(a)
16 Marzec 2010
Postów
1 155
witam, mam pytanie. Od prawie 3 miesięcy jestem na L4. W związku z tym, ze zlikwidowali oddział w którym pracuję dostalam z firmy pismo, że przedłużają moją umowe do dnia porodu i zwalniają mnie z obowiązku świadczenia pracy. I tu moje pytanie. W czwartek mam wizytę. Myślę, że do L4 już nie ma wskazań. I co teraz? czy zawiadamiam zakład pracy o końcu chorobowego? co z badaniem przez lekarza medycyny pracy? czy jest taka potrzeba skoro i tak nie muszę pracować?
z góry dziekuje za odpowiedź
pozdrawiam
 
reklama
Z Pani postu wnioskuję, że miała Pani umowę na czas określony, które wygasała w ciąży tak?

Co do końca L4 nie musi Pani zawiadamiać pracodawcy, bo dostajac zwolnienie dostał info o datach niezdolności do pracy. Może Pani zadzwonić do pracodawcy grzecznosciowo, ale obowiązkum takiego Pani nie ma. Co do badań okresowych, sytuacja nie jest jednoznaczna. O koniecznosci wykonania badań informuje pracownika pracodawca. jesli zatem dostanie Pani skierowanie na badania nalezy na nie iść. Jesli pracodawca nie skieruje Pani na badania nie musi Pani o to sama zabiegać.
 
Do góry