reklama

Kontrolne badania w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Ewelka20, 3 Luty 2015.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Witajcie kobietki...Jestem w 8 tyg ciąży i lekarz kazał mi zrobić konsultację internistyczna i stomatologiczną.Jeśli chodzi o dentystę to rozumiem,a po co trzeba robić konsultancję internistyczną?...Mam już dwójkę maluchów i wczęśniej nie musiałam robić tych konsultancji...:-)

2. kasia8905

kasia8905 Początkująca w BB

hmmm no moze warto jak zalecił.... ja robię bo przyplątała mi się anemia. W pierwszej ciązy fatalnie znosiłam branie tabletek z kwasem. Wymioty, ciągłe nudnosci... okropieństwo. Teraz przy drugim dziecku wybrałam inny preparat - chela ferr. Czuję się swietnie i nic mi się nie dzieje :tak: no i anemia okazała się do opanowania :-)

3. reklama
  4. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Myślę, że lekarz internista powinien zalecić badanie moczu - na ew stany zapalne dróg moczowych , które są mega niebezpieczne w ciązy, tak samo poziom tsh no i morfologia. Także wszystko jest ważne.

5. wiewioreczka24

wiewioreczka24 Zaciekawiona BB

U mnie również ginekolog wspomniał o konsultacji u internisty i dentysty ale raczej na zasadzie jak będę chciała a nie że muszę. Również miałam anemię łykałam tardyferon miałam przez to problemy z wypróżnianiem. Po za tym męczyła mnie grzybica pochwy, praktycznie przez 3 miesiące leczyłam się nystatyną, maścią pimafucin oraz probiotykiem dopochwowym invag. Na szczęście przeszło przed porodem i mogłam spokojnie rodzić siłami natury.

Poleć forum