reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 29.03 widzimy si臋 o 11:00

Psychiatra odpowie na wasze pytania. Musieli艣my prze艂o偶y膰 z dzisiaj Do艂膮cz .

UWAGA. Link do nagra艅 ze specjalistami!

Na razie z po艂o偶n膮, pediatr膮 i ginekologiem po艂o偶nikiem Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzie膰.

Wiadomo艣ci, rozmowy, wsparcie Do艂膮cz.

reklama

Koronawirus a starania o dziecko

Paulinad

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
28 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
69
Rozwi膮zania
0
To jest tylko moje zdanie馃槈 ka偶dy i tak zrobi jak uwa偶a. Ja si臋 poprostu boj臋 偶e jak ju偶 bym zasz艂a to do ginekologa mog臋 si臋 nie dosta膰 a偶 do ko艅ca ci膮偶y. Boj臋 si臋 偶e nie b臋d臋 mia艂a gdzie kupi膰 ubranek,pampers贸w bo sklepy zamkni臋te a jak s膮 otwarte to puste p贸艂ki, boj臋 si臋 偶e jak zajd臋 w ci膮偶臋 to przez obecn膮 sytuacj臋 nie b臋d臋 mog艂a zapewni膰 odpowiedniego bytu dziecku chocia偶by dlatego 偶e nie wiadomo kto prze偶yje a kto zostanie kto straci prac臋 a kto utrzyma. Nie wiem czy to potrwa miesi膮c,dwa a mo偶e rok tego nikt nie wie.
Prawda jest taka 偶e do 2 lat i tak ka偶dy si臋 zarazi ta choroba niestety nie schowamy si臋 na 2 lata w domu. I teraz jak dziewczyny posachodzily w ci膮偶臋 bo nie odpuszcza艂y cyklu mog膮 mie膰 spok贸j a te co od艂o偶y艂y starania mo偶e si臋 okaza膰 偶e w艂a艣nie p贸藕niej si臋 pozara偶aja ale mo偶e ju偶 wi臋cej b臋dzie informacji jak dzia艂a wirus we wczesnej ci膮偶y[/QUOTE]

Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama

Aniu艣ka

Moderator
Cz艂onek za艂ogi
Do艂膮czy艂(a)
30 Stycze艅 2019
Post贸w
1 017
Rozwi膮zania
0
A gdzie jest napisane 偶e ka偶dy si臋 zarazi?
Sk膮d taka pewno艣膰? Choroba mo偶e by膰 uznana za sezonow膮 ale do tego s膮 potrzebne dok艂adniejsze badania a mo偶e by膰 tak 偶e wirus wybije najs艂absze ogniwa. Nie wiemy o nim nic opr贸cz tego 偶e osoby starsze s膮 najbardziej zagro偶one. W Chinach jak i we W艂oszech nie ma regu艂y czy m艂ody czy starszy. Wirus atakuje ka偶dego tylko 偶e ka偶dy organizm radzi sobie na sw贸j spos贸b. Wi臋c nie rozumiem stwierdzenia "ka偶dy si臋 zarazi". W Wuhan osoby kt贸re by艂y zara偶one wyzdrowia艂y, druga po艂owa umar艂a a osoby kt贸re si臋 NIE ZARAZI艁Y ju偶 prawdopodobnie sie nie zara偶膮 poniewa偶 od ostatniego czasu nie ma w tamtych stronach 偶adnych stwierdzonych przypadk贸w. A wi臋c wirus od nich ju偶 odszed艂 na jaki czas? Nie wiadomo

Paulinad

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
28 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
69
Rozwi膮zania
0
A gdzie jest napisane 偶e ka偶dy si臋 zarazi?
Sk膮d taka pewno艣膰? Choroba mo偶e by膰 uznana za sezonow膮 ale do tego s膮 potrzebne dok艂adniejsze badania a mo偶e by膰 tak 偶e wirus wybije najs艂absze ogniwa. Nie wiemy o nim nic opr贸cz tego 偶e osoby starsze s膮 najbardziej zagro偶one. W Chinach jak i we W艂oszech nie ma regu艂y czy m艂ody czy starszy. Wirus atakuje ka偶dego tylko 偶e ka偶dy organizm radzi sobie na sw贸j spos贸b. Wi臋c nie rozumiem stwierdzenia "ka偶dy si臋 zarazi". W Wuhan osoby kt贸re by艂y zara偶one wyzdrowia艂y, druga po艂owa umar艂a a osoby kt贸re si臋 NIE ZARAZI艁Y ju偶 prawdopodobnie sie nie zara偶膮 poniewa偶 od ostatniego czasu nie ma w tamtych stron 偶adnych stwierdzonych przypadk贸w. A wi臋c wirus od nich ju偶 odszed艂 na jaki czas? Nie wiadomo
Wiele os贸b jest zara偶onych i nawet nie wie 偶e jest zara偶ony choroba po 2-3 miesi膮cach nie schowa si臋 pod ziemi臋 ona tylko ucichnie przy wy偶szych temp i b臋dzie kr膮偶y膰 p贸藕niej b臋dzie tylko 艂atwiej bo b臋d膮 badania szerszego grona. Ale ka偶dy ma swoje jakie艣 informacje na ten temat czas poka偶e. Ja mieszkam pod miastem na wsi i w moich rejonach lekarze przyjmuj normalnie lekarka m贸wi艂a 偶e przychodzi mn贸stwo dziewczyn we wczesnej ci膮偶y bez obawy na wirusa wi臋c ka偶dy robi臋 jak chce i nikt nie powie na 100 % 偶e p贸藕niej b臋dzie lepiej mo偶e by膰 lepiej lub gorzej

Paulinad

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
28 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
69
Rozwi膮zania
0
Wiele os贸b jest zara偶onych i nawet nie wie 偶e jest zara偶ony choroba po 2-3 miesi膮cach nie schowa si臋 pod ziemi臋 ona tylko ucichnie przy wy偶szych temp i b臋dzie kr膮偶y膰 p贸藕niej b臋dzie tylko 艂atwiej bo b臋d膮 badania szerszego grona. Ale ka偶dy ma swoje jakie艣 informacje na ten temat czas poka偶e. Ja mieszkam pod miastem na wsi i w moich rejonach lekarze przyjmuj normalnie lekarka m贸wi艂a 偶e przychodzi mn贸stwo dziewczyn we wczesnej ci膮偶y bez obawy na wirusa wi臋c ka偶dy robi臋 jak chce i nikt nie powie na 100 % 偶e p贸藕niej b臋dzie lepiej mo偶e by膰 lepiej lub gorzej
Raczej w pierwszych 3 miesi膮cach nie robi si臋 wyprawki tylko bardziej w 7 miesi膮cu ci膮偶y do tego czasu wszystko mo偶e si臋 jako艣 wyprostowa膰 poczesci poza tym dziewczyny kt贸re s膮 ju偶 w 4 miesi膮cu radz膮 sobie jako艣 w obecnej sutyacji. Zawsze da si臋 jako艣 zaradzi膰. Poza tym sklepy online presperuja normalnie wi臋c akurat tu nie widz臋 problemu. Jest rozporz膮dzenie 偶e te kobiety kt贸re mog膮 przesun膮膰 starania to na razie niech tak zrobi膮. Powodzenia dla wszystkich przysz艂ych mam 馃尀ka偶da ma jakiego艣 swojego lekarza kt贸ry zna jej przypadek i chyba jego opinia jest odpowiednia do sytuacji bo ka偶da z nas jest ona ka偶da ma swoj膮 histori臋 medyczna. Buziaki mielbo dnia

Aniu艣ka

Moderator
Cz艂onek za艂ogi
Do艂膮czy艂(a)
30 Stycze艅 2019
Post贸w
1 017
Rozwi膮zania
0
Por贸wnujesz wie艣 do miasta? Chiny walczyli z wirusem od p贸艂 roku a nie 2-3 miesi膮ce i wko艅cu im si臋 uda艂o go zwalczy膰 miejmy nadziej臋 偶e raz na zawsze. Czytaj moje posty z zrozumieniem poniewa偶 ju偶 wcze艣niej napisa艂am 偶e to co b臋dzie za miesi膮c stoi pod wielkim znakiem zapytania. "Przychodzi mn贸stwo dziewczyn w wczesnej ci膮偶y" a wiesz 偶e na wsi ludzie czuj膮 si臋 bezpieczniej poniewa偶 jest ma艂y procent 偶e kto艣 tam zachoruje? Wirus nie rozprzestrzenia si臋 przez powietrze a poprzez kontakt z osob膮 zara偶on膮 wi臋c w ma艂ej miejscowo艣ci na momencie ka偶dy by wiedzia艂 kogo unika膰, kto wr贸ci艂 itp.
Moja siostra jest w 6 miesi膮cu ci膮偶y mieszka W MIE艢CIE do 15 tys mieszka艅c贸w.Jedyne o czym my艣li to czy za 3 miesi膮ce b臋dzie mia艂a jak dziecko zarejestrowa膰 w UP, jak b臋dzie wygl膮da艂 por贸d a przede wszystkim jak b臋dzie sytuacja wygl膮da艂a za te 3 miesi膮ce gdy b臋dzie si臋 zbli偶a艂 termin porodu aby za艂atwi膰 sprawy urz臋dowe, wizyty po艂o偶nej po porodzie,wizyta u pediatry w 4 tyg 偶ycia dziecka i wiele innych wa偶nych spraw dotycz膮cych narodzin i nikt nie da jej gwarancji czy sytuacja si臋 unormuje. Wszyscy stoimy pod wielkim znakiem zapytania od no艣nie dotychczasowej sytuacji i ka偶dy ma w艂asne zdanie na ten temat.

Paulinad

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
28 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
69
Rozwi膮zania
0
Por贸wnujesz wie艣 do miasta? Chiny walczyli z wirusem od p贸艂 roku a nie 2-3 miesi膮ce i wko艅cu im si臋 uda艂o go zwalczy膰 miejmy nadziej臋 偶e raz na zawsze. Czytaj moje posty z zrozumieniem poniewa偶 ju偶 wcze艣niej napisa艂am 偶e to co b臋dzie za miesi膮c stoi pod wielkim znakiem zapytania. "Przychodzi mn贸stwo dziewczyn w wczesnej ci膮偶y" a wiesz 偶e na wsi ludzie czuj膮 si臋 bezpieczniej poniewa偶 jest ma艂y procent 偶e kto艣 tam zachoruje? Wirus nie rozprzestrzenia si臋 przez powietrze a poprzez kontakt z osob膮 zara偶on膮 wi臋c w ma艂ej miejscowo艣ci na momencie ka偶dy by wiedzia艂 kogo unika膰, kto wr贸ci艂 itp.
Moja siostra jest w 6 miesi膮cu ci膮偶y mieszka W MIE艢CIE do 15 tys mieszka艅c贸w.Jedyne o czym my艣li to czy za 3 miesi膮ce b臋dzie mia艂a jak dziecko zarejestrowa膰 w UP, jak b臋dzie wygl膮da艂 por贸d a przede wszystkim jak b臋dzie sytuacja wygl膮da艂a za te 3 miesi膮ce gdy b臋dzie si臋 zbli偶a艂 termin porodu aby za艂atwi膰 sprawy urz臋dowe, wizyty po艂o偶nej po porodzie,wizyta u pediatry w 4 tyg 偶ycia dziecka i wiele innych wa偶nych spraw dotycz膮cych narodzin i nikt nie da jej gwarancji czy sytuacja si臋 unormuje. Wszyscy stoimy pod wielkim znakiem zapytania od no艣nie dotychczasowej sytuacji i ka偶dy ma w艂asne zdanie na ten temat.
Akurat mieszkam pod Krakowem i jest tu wielu ludzi kt贸rzy powracacali z W艂och Austrii Norwegii b臋dzie lepiej kiedy ludzie b臋d膮 sie izolowa膰 niestety tak si臋 nie dzieje co wida膰. U nas nie ma problemu z lekarzami w Krakowie. czytam Twoje komentarze i staram si臋 Ciebie zrozumiec. Pozdrawiam Mi艂ego dnia

Paulinad

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
28 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
69
Rozwi膮zania
0
I ja bro艅 bo偶e nie chce si臋 z Tob膮 k艂贸ci膰 bo ten portal nie jest od tego. M贸wi臋 z w艂asnego do艣wiadczenia i mojego otoczenia mam wiele kole偶anek na r贸偶nych etapach ci膮偶y i w r贸偶nych rejonach Polski i nie narzekaj膮 p贸ki co m贸wi臋 p贸ki co bo nie wiadomo co b臋dzie ale nie mo偶na si膮艣膰 i si臋 za艂amac. Wkoncu po burzy wyjdzie s艂onko

Kazumi

Moderator
Cz艂onek za艂ogi
Do艂膮czy艂(a)
29 Pa藕dziernik 2019
Post贸w
986
Rozwi膮zania
0
Na to trudne pytanie ka偶dy musi sobie samodzielnie odpowiedzie膰.
Ja jestem aktualnie w ci膮偶y. Do porodu sytuacja si臋 prawdopodobnie nie wyklaruje. Szykuj臋 si臋 psychicznie na por贸d bez osoby bliskiej, nie mam zaj臋膰 szko艂y rodzenia (odwo艂ane), nie b臋dzie raczej wizyt po艂o偶nej (na chwile obecn膮 pewna jest tylko jedna wizyta po porodzie). Kompletuje wyprawk臋 w sklepach on-line. Prowadz臋 firm臋. Uwa偶am na siebie i bliskich. Mam nadziej臋, 偶e nie przypl膮ta si臋 偶adna choroba czy infekcja poniewa偶 widz臋, 偶e jest ograniczony dost臋p do lekarzy.
Nie mam poj臋cia ile potrwa kryzys i co przyniesie. Ale nie za艂amuj臋 si臋. Jest mi troch臋 smutno, bo nie tak wyobra偶a艂am sobie pierwsz膮 ci膮偶臋. Ale co by si臋 nie dzia艂o, wierz臋, 偶e damy sobie rad臋.
Jak to by powiedzia艂a moja prababcia, gdyby 偶y艂a: "wojna by艂a i dzieci si臋 rodzi艂o" ;)

Czy gdybym nie by艂a w ci膮偶y to podj臋艂abym teraz starania? Nie jestem pewna. Wcze艣niej zak艂ada艂am, 偶e b臋dziemy stara膰 si臋 z M臋偶em min. p贸艂 roku, a uda艂o si臋 bardzo szybko. Maj膮c t膮 艣wiadomo艣膰 chyba poczeka艂abym chwil臋 - cho膰 par臋 miesi臋cy 偶eby zobaczy膰 jaka b臋dzie dynamika tego zjawiska.
Wstrzyma艂abym si臋 nie ze wzgl臋du na samego wirusa czy potencjalne skutki ekonomiczne... ale ze wzgl臋du na problem z dost臋pem do lekarzy. Pierwszy trymestr jest wielk膮 niewiadom膮. Ka偶da infekcja (nie tylko koronawirus) zwi臋ksza ryzyko niepowodzenia. Nie wiem czy lekarze przyjmuj膮 teraz nowe pacjentki (?) Mn贸stwo bada艅 jest do wykonania przed 10 tygodniem. Plus z艂e samopoczucie i r贸偶ne niepokoje z tego okresu - trzeba sobie zada膰 pytanie, czy bez nale偶ytej opieki dasz rad臋 to psychicznie znie艣膰?
Ja jestem teraz na etapie gdy czuj臋 ruchy dziecka, mam po艂o偶n膮 pod telefonem a m贸j lekarz nadal przyjmuje kobiety ci臋偶arne. Czuj臋 si臋 raczej zaopiekowana i spokojna. Poza tym... ja ju偶 jestem w ci膮偶y. Tak naprawd臋 nie mam si臋 nad czym zastanawia膰. Musze sobie poradzi膰, bo nikt tego za mnie nie zrobi.

reklama

Moncia89

Zaanga偶owana w BB
Do艂膮czy艂(a)
26 Luty 2020
Post贸w
110
Rozwi膮zania
0
Cze艣膰 dziewczyny, ja te偶 jestem w trakcie stara艅 o dziecko i to jeszcze z presj膮 czasu - ze wzgl臋du na moje problemy hormonalne i z macic膮 lekarze m贸wi膮 mi, 偶e to ostatni moment a i tak mo偶e by膰 ci臋偶ko. Podobnie jak wy zastanawiam si臋 co w obecnej sytuacji? Mieszkam we Francji, s艂ysza艂am od siostry wie艣ci z Polski o zalecanym wstrzymaniu plan贸w prokreacyjnych, wys艂ucha艂am wypowiedzi Mamy Ginekolog i p艂aka艂am. Jednocze艣nie we Francji m贸wi膮 nam, przysz艂ym i obecnym ci臋偶arnym, 偶e mamy nie panikowa膰 i cho膰 oczywi艣cie trzeba na siebie uwa偶a膰, to nic nie wskazuje na to, by wirus stanowi艂 zagro偶enie dla p艂odu, ci臋偶arnej czy noworodka. (Btw Jedna pani z koronawirusem urodzi艂a dziecko - wg oficjalnych info wirus nie przenosi si臋 przez krew itd wi臋c dziecko nie mo偶e si臋 zarazi膰 w brzuchu czy przez por贸d).
Co kraj to inne zdanie, co lekarz to inna opinia. Prawdy nie dowiemy si臋 nigdy bo musia艂yby艣my odczeka膰 jakie艣 50lat by si臋 upewni膰, 偶e owy wirus nie prowadzi do 偶adnych konsekwencji dla p艂odu. Ci臋偶ka decyzja i sama nadal si臋 z ni膮 bij臋, cho膰 tak jak powiedzia艂a wcze艣niej kole偶anka, choroby r贸偶nego rodzaju s膮, by艂y i b臋d膮 wi臋c epidemia czy nie, nigdy nie przewidzimy na co zachorujemy lub nie...
Z m臋偶em zacz臋li艣my starania w lutym kiedy wirusa u nas jeszcze nie by艂o i uda艂o si臋 za pierwszym razem. Jestem w ci膮偶y, jak i wiele innych kobiet. Jest nas naprawd臋 du偶o. Termin na listopad. Martwi臋 si臋, ale nigdzie nie wychodz臋, zachowuje wszystkie 艣rodki ostro偶no艣ci, bior臋 witaminy. Mam nadziej臋 偶e po prostu b臋dzie dobrze. Je艣li to ostatni dzwonek to nie czeka艂a bym d艂u偶ej. A je艣li si臋 uda to zosta膰 w domu, dba膰 o siebie, dobrze si臋 od偶ywia膰. I tyle 馃槉 b臋dzie dobrze

Do g贸ry