reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosz na śmieci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Hej
Ja jestem dosyć ogronma kobietka :p w czasie ciąży musze walczyć z waga..
Założyłam taki temat bo może też są jakieś panie z podobnym problemem
Chciałam żebyśmy sie wymieniły pomysłami jak sobie z tym radzić.
Co ciekawego jecie ? jakie niskokaloryczne potrawy ? mnie czasami brakuje pomysłu ;< obecnie jestem na suróweczkach z warzyw,twarożkach chudych zupach bez smietany i na rosole warzywnym tego typu świnstwach ;<
Czekam na jakieś fajne pomysły co do jedzonka
Pozdrawiam mam nadzieje że ktoś się znajdzie z podobnym problemem pozdrawiam :)
 
została wyprodukowana wadliwa /zanieczyszczona partia Vigantolu;

ta partia ma date ważności do 2014 roku między lutym a październikiem


są to kropelki z witaminą D3 dla niemowlaków. Piszę bo warto wiedzieć...a nie wiem jak to w praktyce będzie wyglądało z wycofaniem tej partii z aptek.
 
edna z mam napisała do producenta :

Proszę o rzetelne informacje w związku z wycofaniem leku: krople doustne vigantol, roztwór, 500 mcg/ml (20000 j.m./ml). podawałam je mojemu dziecku przez 7 miesięcy
1) chcę wiedzieć jakie zanieczyszczenia są przyczyną wycofania
2) jakie mogą być skutki zażywania
3) Czy powinno się teraz dzieciom zlecić jakieś badania czy może cos podawać?

Szanowna Pani,
odpowiadam na pytania:
1) zanieczyszczenia dotyczyły tylko 8 przypadków na terenie Niemiec. Ponieważ jednak pochodziły z różnych serii, zdecydowano się na wycofanie całości preparatu z gumową nasadką aplikatora, która okazała się źródłem tych zanieczyszczeń, mimo, że nawet w tych wypadkach nie powodowało to żadnych konsekwencji zdrowotnych. Badania toksykologiczne wykazały obecność winylocykloheksanu, środka stosowanego m. in. jako dodatek zapachowy lub smakowy. Stężenie tego środka wynosiło dla najbardziej zanieczyszczonej próbki w odniesieniu do noworodka przyjmującego maksymalną dawkę wit. D - ponad 330 razy mniej niż stężenie uznane za ryzykowne.
2) wg naszej wiedzy - żadne
3) nie ma takiej potrzeby - roztwór, o ile jest klarowny i bezwonny - może być nadal podawany - wycofanie dotyczy tylko poziomu dystrybucji, a nie odbiorców indywidualnych (pacjentów) - jest to więc wycofanie "z obrotu", a nie "z rynku".

Nie ma więc podstaw do niepokoju, które wzmogły media.
 
nie moge sie doszukać takich info a chciała bym wiedzeć czy ktoś z pobliża katowic tu jest proponuje podawanie tylko miejscowoci

Fusia-ja z Katowic
 
fusia na liscie marcowych mam jest napisane która z kad pochodzi i mapka tez jest zrobiona.....
 
Jeśli któraś z was ma suwaczek z maluchy.pl administracja prosi o usunięcie.. gdyż strona ta została shakowana przez co sa problemy z bb.
 
potwierdzam, mi na lapku system antywirusowy blokuje stronki na których są posty z tym suwaczkiem!!
 
reklama
Nie wiem kompletnie jaki wózek zakupić. Zastanawiamy się nad Baby Merc Q7. Podoba mi się, ma dużą gondole wydaje się stabilny itp. A wy może coś o nim wiecie, miałyście z nim jakieś doświadczenia?
Zobacz załącznik 313448
P.S. Pozdrawiam mamusie zdrówka w nowym roku :-).
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry