reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosz

Zaglądam na pod-forum Modowe na BB bo:

  • nudzi mi się

    Głosów: 2 12,5%
  • interesuję się tym tematem

    Głosów: 4 25,0%
  • to bardzo fajny dział i wiele się już ciekawego dowiedziałam!

    Głosów: 5 31,3%
  • lubię Kasię i Meguska ;)

    Głosów: 4 25,0%
  • z innego powodu (napisz z jakiego)

    Głosów: 1 6,3%

  • Wszystkich głosujących
    16
Hej Aiza! Proponuję ci żebyś nadal myła dziecko w Balneum(zawiera olej sojowy) lub Oilatum(tj parafimy) one nie uczulają na 100%, nie zawierają środków konserwujących, emulgatorów itp( a wszystkie tego typu rzeczy to silne alergeny),może nie pomogą od razu ale nie pogłębią uczulenia a to jest ważne.Nie stosuj żadnych mydełek, oliwek(seria johnsona silnie uczula) itp.Po Oilatum lub Balneum nie musisz natłuszczać skórki,ale jeśli to konieczne to natłuszczaj ją zwykłą parafiną.Przy silnych uczuleniach nie polecam stosowania robionych maści na bazie wazeliny czy lanoliny,bo one też powodują uczulenia,a wysuszanie cynkiem to nie jest dobry pomysł przy tak delikatnej skórce. Jeśli na główce to ciemienucha to możesz smarować główkę parafiną lub oliwą z oliwek i wyczesywać delikatnie mięką szczoteczka( to tochę potrwa). Dziewczyny mają rację;jeśli karmisz piersią to powinnaś wyeliminować z diety produkty które uczulają, a jeśli sztucznie to zmienić mleko, ale to w porozumieniu z pediatrą( są różne mleka na receptę dla dzieci z alergiami).Wyleczenie zmian na skórze to nie jest prosta sprawa i trwa to zazwyczj długo, wiem to z własnego doświadczenia,bo sama mam alergię kontaktową. Aha no i musisz znależć dobrego lekarza, bo to połowa sukcesu. Trzymaj się.
 
reklama
Aiza dermatolog-immunolog w instytucie matki i dziecka na kasprzaka pani Wawrzyniak - Gołębiewska lub odwrotna kolejność nazwisk, z tym, że musisz mieć skierowanie do immunologa, tam też jest dermatolog dr Różkowska, ponadto dermatolog na lesznie dr Głowacka. Podpisuję się czterema konczynami pod tym co dziewczyny napisały na temat pożywienia, polecam kaszę jaglaną jak najczęściej. Płynna parafina najlepsza, nie używałabym niczego z zawartoscią soji, wiem, że pokarmowo strasznie uczula.
Lucyann a próbowałaś zamiast czekolady karob?
 
aha, kąpiemy dzieciaka w ziołach, np kobylaku, macierzance, rumianku, albo w wodzie z dodatkiem parafiny ciekłej lub oliwki bambino (wystarczy kilka kropli), to ostatnie ma tę zaletę, że dziecko jest od razu całe natłuszczone. korzeń kobylaka można dostać w zielarskim, a nasiona zbiera się samemu od jesieni do wiosny, brązowe nasionka znajdują się w takiej roślinie co to zimą sterczy ponad śniegiem, wygląda jak karuzela. Kobylak ma też działanie rozprężająco - relaksujące, więc idealne na wieczorną kąpiel, a napar pomaga ponoć na biegunki, ale nie udało mi się tego sprawdzić (zrobiliśmy parę wywarów, ale za każdym razem wychodził za słaby, nawet koloru nie złapało).
Aiza tak sobie myślę, że może warto też usunąć z otoczenia dziecka potencjalne popularne źródła alergii. Mojego siostrzeńca do ostrych ataków astmy doprowadzał koń na biegunach i inne pluszaki, trzeba było także usunąć z domu wszystkie kwiatki doniczkowe, dywany i inne źródła kurzu, roztoczy itd.
 
Goralka u nas rumianek przezemnie pity podczas choroby powodowal bol brzuszka a kapiemy malucha w krochmalu mozna tez stosowac lyzke soli kuchennej na 10l wody i lyzke oliwy z oliwek bardzo dobrze dziala sol rozgrzewa i rozpulchnia skore oliwa zatrzymuje wilgoc.. ilealne dla alergikow a jeszcze ladnie oczyszcza drogii oddechowe taka kapiel
trzba kabinowac a lekarze i ich recepty traktowac a umiarem a co do soji to zupelnie sie zgadza my ammy wylaczone z diety:-)
 
Goralak ja tego w lodzi znalezc nie moge sklepy ze zdrowa zywnoscia mi powiedzialy ze ok na zamowienie i to kosztuje ok 15zl za 250g? duzo dzis mama mi upiekla buleczki drozzowe z jabuszkiem zmlucilam chyab cala blaszke
mniamniam jeszcze troche wytrzymam na diecie to dla Chomisia wlasnie ma czkawke
 
Soja uczula ale jak się ją zje,ale olej sojowy stosowany zewnętrznie!! nie uczula!!a Balneum( zaw. olej sojowy) stosuje się właśnie u alergików.Kąpiele w krochmalu czy dodatek oliwy to dobry pomysł.Stare "babcine" sposoby a działają super.
 
Soja uczula ale jak się ją zje,ale olej sojowy stosowany zewnętrznie!! nie uczula!!a Balneum( zaw. olej sojowy) stosuje się właśnie u alergików.Kąpiele w krochmalu czy dodatek oliwy to dobry pomysł.Stare "babcine" sposoby a działają super.
 
Dziękuję Wam baaardzo za rady ;-) Steryd miałam, na buzię - zeszło, ale po odstawieniu wróciło ;-(
Okazało się, że Kubuś ma skazę łojotokową, żadnej ciemieniuszki i alergii - dziś byliśmy u alergologa i były już wyniki testów. Tzn. alergii na mleko krowie nie ma (ale ja na nie akurat też nie mam), i małe Ig całkowite, czyli niskie jak na razie ryzyko alergii na pozostałe rzeczy, ale mam go obserwować. Niewpotrzebnie tylko odstawiłam malego od piersi - jest na Nutramigenie.
A na tą zkazę pomaga - na głowę robiona maść z cynkiem - przestało sie wydzielać osocze i ładnie przyschło, a teraz odpada. Na buzie natomiast robiona maść z hudrocortizolem i ta sama co na główkę z cynkiem. Bo ten cynk wysusza, a buzię miał już baardzo suchą. Ta maść ją natłuszcza i nie powoduje już krostek, i oby tak dalej.

A tak w ogóle dowiedziałam się że skaza łojotokowa robi się z przesuszenia skórki - oczywiście jest to skutek niedojrzałych hormonów i ich nadprodukcji i dotąd będą zmiany dokąd te hormony się nie ustabilizują..... ale jak nie znikną to końca 3 m-ca to mam iść do dermatologa z Kubciem.

A dziś Kuba powiedział - NIE - pewnie nieswiadomie, ale powiedział :-D
 
reklama
Aiza My z Beti polecamy inne masc bez sterydow i do dluzszego stosowania ... Protopic a nazwy Beti masci musisz poszukac w klopocikach... na Malenstwa trzeba strasznie uwazac.... wierze ze szybko minie my np. Chomika kapiemy co 2,3dni wlasneie zeby nie przesluszac skory a kapiemy w balneum bez zadnych oliwek czyli jak najbardziej anturalna ta powloka skorna lipidowa im bardziej ja zmywamy tym bardzie podatna na stan zapalny.... a teraz jest tak duzo chemi dookola ze szok ja juz piore w platakach mydlanych bo jelp i Lovella go uczulaja
 
Do góry