reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosz

Ja decyzję o przyznaniu rodzinnego musiałam odebrać osobiście. Na śmierć o tym zapomniałam i nie wypłacali mi zasiłku. Dopiero jak się spostrzegłam, że pieniądze nie wpływają, zadzwoniłam do MOPSu i mnie poinformowano, że muszę odebrać decyzję...
 
reklama
Dochód na członka rodziny nie może przekraczać danej kwoty, ale nie pamiętam jakiej... Coś ponad 500zł :) A dostajesz SZALONE 68zł miesięcznie...
 
Znajdź nr w necie i zadzwoń do nich.
Generalnie decyzję powinnaś dostać pocztą ale nie czekaj bo może być odmowna w związku z brakiem dokumentów.
No, właśnie, tego się obawiam, że mogą mi odmówić :crazy:

Ja decyzję o przyznaniu rodzinnego musiałam odebrać osobiście. Na śmierć o tym zapomniałam i nie wypłacali mi zasiłku. Dopiero jak się spostrzegłam, że pieniądze nie wpływają, zadzwoniłam do MOPSu i mnie poinformowano, że muszę odebrać decyzję...
Dobre, chociaż to, że poinformowano... Jutro będę dzwonić, i się dowiem co i jak


Dzięki dziewczyny za odpowiedź! Mam nadzieję, żeby decyzja nie była odmowna, bo chyba szlag mnie trafi ;/
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź! Mam nadzieję, żeby decyzja nie była odmowna, bo chyba szlag mnie trafi ;/

Jeśli złożyłaś podanie i brakuje jakiś dokumentów, to powinni Ci przysłać wezwanie - tak było w moim przypadku.

Generalnie niezależnie od placówki wszystkie takie sprawy powinny być załatwiane drogą listowną a nie telefoniczną...
 
Jeśli złożyłaś podanie i brakuje jakiś dokumentów, to powinni Ci przysłać wezwanie - tak było w moim przypadku.

Generalnie niezależnie od placówki wszystkie takie sprawy powinny być załatwiane drogą listowną a nie telefoniczną...
Racja, tylko, że tak powiem u Nas jest mały burdel, bo moja znajoma dzwoniła do nich w listopadzie, że nie dostała jeszcze pielęgnacyjnego, a oni jej powiedzieli, że zapomnieli wysłać. Czekała kolejne 2 tyg, znowu zadzwoniła, i na drugi dzień pieniążki były :crazy:
 
u nas wogole nie skladam RMUa... dawalam zaswiadczenie ze skarbowki o dochodzie, do tego z ZUSu zaswiadczenei o wysokosci zasilku macierzysnkiego...
 
reklama
u nas wogole nie skladam RMUa... dawalam zaswiadczenie ze skarbowki o dochodzie, do tego z ZUSu zaswiadczenei o wysokosci zasilku macierzysnkiego...
Też dawałam zaświadczenie ze skarbowki, no a z tym zusem, to pytałam się tej urzędniczki, czy mogę od księgowej wziąć rmua, to powiedziała, ze tak, i że o dochodzie 7400zł, no to wzięłam to od księgowej, ale zaś kiedy składałam te papiery, i pytałam się czy to to jest to, to powiedziała, że nie wie, i że jak coś będzie nie tak, to będą do mnie dzwonili, a ja się będę tłumaczyć;/ Jeden wielki burdel ;/
 
Do góry