reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kp : mm czyli laktacyjno-butelkowe dyskusje

a co sądzisz o tych butelkach tommee tippee, których smoczki są skonstruowane jak sutek? dsiecko musi takitaki sam ruch i wysiłek wykonać, jak przy ssaniu piersi. wydaje mi się to fajną alternatywą w razie braku piersi w pobliżu (;
Dziewczyny u Nas te butelki sprawdziły się w 100% teraz avent też już wprowadził takie smoczki. Z góry zakładałam, że będę karmiła piersią, ale miałam tyle mleka, że mogłam odciągać, zamrażać i gdy musiałam gdzieś wyskoczyć, nie było problemu by ktoś ją nakarmił. Moja córcia od początku mimo karmienia piersią dostawała herbatkę, dzięki temu dziś, nie ma problemu z piciem, gdy np. dopadnie Nas temperatura, w upalne dni itp. Lilcia była na cyci prawie 2 lata, pewnie karmiła bym dalej gdyby nie to, że musiałam wyjechać na noc a ona została sama z tatusiem, I wczoraj przyglądałam się jej jak zajadała mleko na kolację z butli, to ona nie je jak z normalnej butli, tak że samo leci tylko, hmm jak to napisać "traktuje" smoka jak pierć, kto karmił cycem ten zrozumie, tak masuje podniebieniem i po chwili połyka mleczko, tak jak by dalej jadła z piersi i ten nawyk jej pozostał, więc butelka TT nie zaburzyła tego zupełnie. Musze teraz przyglądnąć sie z bliska tym z Aventu, bo nie ma szans, żeby Lilka dzidziusiowi oddala swoje butelki hehe
 
reklama
pani.olga mam taką butelkę TT. Kształt ma podobny do sutka, ale mleko leci dużo łatwiej niż z piersi. Z tego co kojarzę to tylko Medela ma butlę, z której naprawdę dziecko musi się namęczyć.

Ja karmiłam tylko piersią. Moje dziecko niegdy nie dostało mm, nawet jak skończyliśmy karmienie jak młody miał 10 m-cy. Musiałam go wtedy odstawić, bo miałam zablokowany cykl, a chcieliśmy starać się o drugie.

Monia myślę, że opis tego jak chciałabyś karmić pokrywa się z tym co było u nas. BLW zaczęliśmy stosować jak mały sam usiadł (10 m-cy, no może miesiąć wcześniej). Do tego czasu gotowane warzywa, mięso na parze, pokrojone drobno lub pogniecione widelcem. Owoce np. jabłko starte na tarce na grubych oczkach. Podawałam zwykłą metalową łyżeczką. Potem zaczął jeść sam i tak jest do tej pory. Teraz szkolimy samodzielne jedzenie łyżeczką, a widelec opanowany.
Co do picia to używamy Bidon Pstryczek | tommee tippee Niby od 12 m-cy, ale zaczęliśmy się uczyć jak miał 8 m-cy a załapał jakoś jak miał 9,5 m-ca. Bardzo ciężko się z tego ciągnie - tdobrze wpływa na rozwój mowy.
 
ja wogole nie nastawiam sie na karmienie piersia bo dwa razy nie mialam pokarmu wiec teraz wole sie mile zaskoczyc niż zadreczać
My używaliśmy butelek Avent i bylam zadowolona wiec teraz chyba tez do nich wroce. Co do smoczka to jeden byl smoczkowy a drugi nie ale wole miec na poczatek jeden maly smoczek. co do posilkow to bedzie jak wczesniej w domu gotowane na wyjazdach kupne...zreszta to jeszcze wyjdzie z czasem.
Narazie powoli myśle nad ubrankami co i ile kupić aby bylo dobrze
 
i bLW

Tu mam 7 m-cy
P1070660_2_2.jpg

a tu mam rok
P1080346_2.jpg
 

Załączniki

  • P1070660_2_2.jpg
    P1070660_2_2.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 116
  • P1080346_2.jpg
    P1080346_2.jpg
    26,2 KB · Wyświetleń: 112
Przy obu synach nastawiałam sie na karmienie piersią ...

przy pierwszym porażka totalna - dziecko po cc ,z brakiem odruchu ssania,plus moje wciągnięte brodawki i przynoszenie mi nakarmionego dziecka ...
przy drugim -karmiłam odciąganym mlekiem 8 mcy....ściągałam ręcznym aventem.
teraz chciałabym ,ale budowa moich brodawek nie pozostawia zbyt dużych nadziei ....obaczym .
a BLW bardzo mi sie podoba , jemy fajne rzeczy ,więc nie będzie problemu z dostosowywaniem diety ...
opcje słoiczkową przechodziliśmy, dla mnie porażka ,młody nie chciał nic jeśc normalnego ...
gotowanie tylko dla małego też -strasznie dużo roboty ....także blw byłoby idealne
 
ja oba moje skarby karmiłam po dwa tygodnie.. miałam słaby pokarm i ciągle byli głodni.. Z Wiktorią też używałam wkładek silikonowych bo nie potrafiła złapać sutka.. a z Krystianem przeszłam na mleko modyfikowane bo spadł mi ponad pól kg i nie było sensu dalej go męczyć..
Ja też używałam butelek z Avent i byłam zadowolona:-)
w smoczek też zamierzam się zaopatrzyć bo dzieci były spokojniejsze..
 
Ja mam nadzieję na kp, ale okaże się jak wyjdzie :p ale zaopatrzę się w laktator, najpewniej ten medela, bo pomaga w walce o laktację, szczególnie w okresach skoków rozwojowych i buntu dzieciorków :)) a smoczek też jeden narazie kupiliśmy, ale kupimy jeszcze z innej firmy jakiś na zapas :)
 
Butelke to ja tylko medela chce i to ta co mleko same z niej nie leci ;) Ale tylko proforma ;) Bo twardo nastawiam sie na karmienie piersia, bede walczyc o swoja laktacje! :D

Gurek chyba dosc podobne podejscie do tematu mamy :) i co karmienia piersia, butelek medela, pieluch wielorazowych a kubeczki ze slomka sa super! Jeszcze sa takie fajne kubeczki co prawie jak ludzkie wygladaja i tez sa dobre dla dzieci do picia. U mnie w domu niekapki sie na 100% nie pojawia.

Gurek a powiedz Ty caly czas pieluchy wielorazowe uzywasz czy na dwor normalne pampersy? Bo ja taki mieszany tryb planuje ;)
 
Dziewczyny ze wzgledu na coraz czestsze rozmowy o karmieniu piersia, butelkach, kubeczkach, mleku modyfikowanym, laktatorach a nawet BLW pomyslalam, ze przyda nam sie osobny watek, zeby za kilka miesiecy jak nasze pociechy pojawia sie juz na swicie moc szybko odnalezc rady, uwagi, pomysly, informacje a nawet linki do polecanych i przetestowanych sprzetow ;)
 
reklama
Jasne fajny temat :-)
Ja sie nastawiam na karmienie piersią, jak dzis dam radę to napiszę Wam moją historię z karmieniem - a raczej horror jaki przeżyłam w 1 m-cu życia Mateusza, ale sie nie poddałam :-)
Miałam butelki TT i chwale je sobie, używałam je do dokarmiania Matiego moim pokarmem jak musiałam wyjść itp.
Koniec końców miałam potem tyle pokarmu, ze położna sie śmiała, ze albo bliźniaki karmię albo do banku mleka mam to oddać ;-)
Teraz chciałabym zakupić butelkę medela Calma i moze jedną TT
 
Do góry