reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kp : mm czyli laktacyjno-butelkowe dyskusje

reklama
Thriade, Olga ma rację, moja przyjaciółka miała małe A i wykarmiła dwie córeczki do 2 roku życia po sn i cc
A teraz urodziła w listopadzie druga - biust jak ta lala i mały odmówił cyca...
życie ;-)
 
Wiem wiem ;) Przy tych sporych piersiach mam jednak wrażenie, że sutki mam trochę małe, w sensie płaskie i trochę mnie to martwi, bo chciałabym karmić piersią. No nic najwyżej będę się wspomagać laktatorem...
 
Thriade byle nie masz sutków wklęsłych, małe się wyciągną wierz mi ;-)
a laktator pomaga je ciut wyciągnąć, przynajmniej elektryczny (mi pomógł dodatkowo)
ja mam lewą pierś mniejszą, brodawke bardziej wyciągnietą, a prawą pierś większą ale mniejszą bradawkę. Mati na początku odmówił prawej piersi , ale wziełam sie pomysłem i ułożyłam go "spod pachy" żeby myślał, że jest przy lewej jego ulubionej ;-) podziałało
 
ja chcę piersią karmić stosunkowo krótko, a potem butelką. dla mnie widok 2-letniego czy starszego dziecka karmionego piersią jest dziwny. zwłaszcza jak to chłopiec. moim zdaniem to nie buduje bliskości tylko niezdrowe przywiązanie.
 
U nas jakoś poszło bez większych problemów z karmieniem. Przy pierwszym miałam na początku trochę poranione sutki, ale szybko przeszło. Karmiłam 17 miesięcy, w ciąży zanikło mi mleko (to był 4 miesiąc) i synek się odstawił, bo wolał ssać swojego kciuka. Kciuka zaczął ssać jak miał chyba 1,5 miesiąca, uważam, że z mojej winy, bo go za mało tuliłam do siebie;) Był spokojnym dzieckiem i mógł sobie najedzony sam leżeć i jak tak leżał to z nudów kciuka pokochał. Oduczyliśmy go kciuka jak miał 21 miesięcy, bo mu się ząbki górne wysunęły. Wykorzystaliśmy do tego specjalną rękawiczkę z cieniutkiej bawełny, poszło szybko i bez bólu, chyba tylko raz marudził z tego powodu. Przez jego ssanie kciuka okres mi wrócił po 6 miesiącach. Przy pierwszym synku za BLW zabrałam się bardzo poważnie, a przy drugim nabrałam dystansu i znalazłam złoty środek;)

Przy drugim synku nie miałam już problemów z sutkami. Karmię już 19 miesięcy:))) Co prawda znowu mi mleko zanikło, w jednej piersi zupełnie, w drugiej jest malutko, ale młody i tak kocha ssać. Dzięki karmieniu ekologicznemu (tak to się profesjonalnie nazywa;) a jest to spanie z dzieckiem, karmienie po każdym obudzeniu, zero kciuków, butelek i smoczków) okres wrócił mi dopiero po 13 miesiącach:)))

O moich doświadczeniach z BLW jeszcze napiszę. U nas też było zero słoików.

Na odciągnięte mleko do zamrożenia polecam specjalne woreczki.

Monia też odradzam Ci soczki. Tylko woda i woda, a owoce w formie całościowej:)
 
Olga - Twoje spojrzenie na karmienie piersią jest spaczone przez dzisiejszy świat. Nie widzimy takich obrazków, więc wydają nam się czymś nienormalnym. Tymczasem naturalne jest karmienie nawet do 4 roku życia, a WHO zaleca karmienie przynajmniej do drugiego roku życia. I nie można mówić, że karmienie dwuletniego chłopca jest czymś niezdrowym.

Wiecie, że dzieci karmione piersią mają średnio wyższą inteligencję? Dla mnie to wystarczający argument;P

Polecam choćby artykuł na wiki - Karmienie piersią – Wikipedia, wolna encyklopedia
 
reklama
Olga - Twoje spojrzenie na karmienie piersią jest spaczone przez dzisiejszy świat. Nie widzimy takich obrazków, więc wydają nam się czymś nienormalnym. Tymczasem naturalne jest karmienie nawet do 4 roku życia, a WHO zaleca karmienie przynajmniej do drugiego roku życia. I nie można mówić, że karmienie dwuletniego chłopca jest czymś niezdrowym.

Wiecie, że dzieci karmione piersią mają średnio wyższą inteligencję? Dla mnie to wystarczający argument;P

Polecam choćby artykuł na wiki - Karmienie piersią – Wikipedia, wolna encyklopedia

ja nie krytykuję Twojego podejścia, więc nie komentuj mojego jako 'spaczone', proszę. każdy ma prawo do swojego sposobu rozwijania dziecka i nie można jednego rozwiązania nazywać jedynym słusznym. w każdym jest coś dobrego i odrobina prawdy.
 
Do góry