reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krew w stolcu w ciąży

Jakie objawy od strony układu pokarmowego miałaś w tym temacie już przed ciążą? Czy krwawienie było już wtedy zauważalne?
Ja choruję przewlekle na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i u mnie też objawiało się to bardzo silnym bólem brzucha, krwią widoczną gołym okiem w stolcu, naprzemiennie biegunki i zaparcia (z tym, że u mnie nietypowo raczej dla tej choroby przeważały zaparcia). Nie wiem jak wygląda sprawa z kolonoskopią w trakcie ciąży, wątpię, że to robią bo jednak trzeba się do tego badania odpowiednio przygotować, a to bardzo osłabiające organizm 🤔
No przede wszystkim warto udać się do lekarza i nie bagatelizować takich objawów. Na twoim miejscu zbadałabym krew i oznaczyła poziom CRP, OB. Zobaczysz czy toczy się jakiś stan zapalny w organizmie. Pamietam, że m.in. takie badania przepisał mi lekarz rodzinny, wyszły za wysokie i potem już mnie kierował dalej.
Nie martw się jednak na zapas, może faktycznie, tak jak pisały dziewczyny, jest to wina hemoroidów, o których możesz nie wiedzieć 🤔🤔 Nie warto snuć domysłów, lepiej od razu skonsultować się z lekarzem i sprawdzić przyczynę. Radziłbym może iść do jakiegoś innego lekarza, żeby nie wcisnął ci na ślepo żadnych leków tylko podszedł poważnie do tematu i wdrożył jakąś diagnostykę
Przed ciążą, od zawsze chyba miałam wzdęcia, ale od jakiś 2 lat częściej bóle brzucha głównie po prawej stronie. Krwawienie nigdy. Kiedyś tak mnie bolał brzuch że pojechałam na sor ale nie zrobili mi zupełnie żadnych badań poza moczem i podstawową morfologią i powiedzieli że skoro te badania są ok to mogę iść do domu.. żenada. Rodzinna przepisała polprazol bez żadnych badań bo tata ma refluks żołądka. Za dwa dni wizyta u ginekologa, powiem mu o tym bo ostatnio jak byłam i mówiłam mu że ból brzucha wymioty biegunki to dał Panrazol ( który przestałam brać po kilku dniach bo czułam się jeszcze gorzej) i że to normalne..
 
reklama
Do góry