reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krosteczki na twarzy.

Katkax

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2013
Postów
60
Miasto
Bristol
Witam Mamuski :)

Mój Fifek ma na twrzy takie male krosteczki ale nie sa to chyba potówki bo sa niewidoczne tylko poprostu w dotyku sa jak kaszka moze wiecie co to jest i jakies sposoby zeby sie tego pozbyc ?
 
reklama
Słuchaj, to może być od proszku, płynu do prania, może potówki, może trądzik niemowlęcy. No i może być, że coś z Twojej diety mu nie służy, ewentualnie mleko modyfikowane. Mój tak miał, ja karmiłam piersią tylko 1,5 miesiaca. Do tej pory nie wiem co to było. Przemywałam buźkę krochmalem domowej roboty, powoli schodziło. Teraz ma ponad 4 miesiące i dostałe czegoś takiego na raczkach, nóżkach i na policzkach. Jak zaczęło schodzić zrobiły się z tego blado czerwone placki, nie swędziały, w przychodni powiedzieli mi, że to egzema (atopowe zapalenie skóry) A że mieszkam w Londynie, tutaj zlewają totalnie takie rzeczy, kazali nawilżac i tyle. Z tym , że ja wolę znaleźć przyczynę, a nie tylko zwalczać skutek. Zrobiłam mu testy alergiczne, na szczęście nic nie wyszło, że pokarm jakiś go uczula, ja podejrzewałam mleko, no ale nie...Njaprawdopodobnie to albo kosmetyk albo coś z czymś sie zetknął. Powoli mu zanika.
Spróbuj najpierw przemywać buzię krochmalem. Zobaczysz co się będzie dalej działo, jak zniknie po kilku dniach, to najprawdopodobnie to potówki. Jak nie, to trzeba będzie chyba pójść do lekarza. A karmisz piersią? może to wychodzi alergia na nabiał...czasem tak się zaczyna. Na razie nie ma co panikować, zaczekaj pare dni, zobaczysz co sie będzie działo. Takie niemowlaczki mają jeszcze hormony mamy i to powoduje różne problemy skórne. Nic więcej na razie nie doradzę.
Powodzenia w walce z kaszką ;-)
 
nie karmie go piersia , no ale tak jak mowisz moze ma uczulenie na proszek .
jutro mamy szczepienie takze podpytam sie lekarza.
Tez mieszkam w UK i dobrze cie rozumiem jacy sa tutaj lekarze ;(
Dzieki za pomoc ;)
 
Możesz zrobić zdjęcie zmiany i pokazać naszej dermatolog na forum

a przy alergiach pokarmowych można podawać specjalne probiotyki.

Tu tez masz forum i możesz się podpytać o sposób ich działania

Latopic - zapytaj ekspertkę

mamy też w portalu sporo artykułów na ten temat
Najczęstsze przyczyny wysypki u niemowląt - BabyBoom
Trądzik niemowlęcy i inne wypryski na twarzy niemowlęcia - jak je rozróżnić i zwalczyć? - BabyBoom
Alergie u niemowląt - BabyBoom
Latopic - przewodnik AZS - BabyBoom
 
reklama
takie krosteczki miał też mój synek, położna poradziła saszetką czarnej herbaty,ona zasuszy wypryski. Po zasuszeniu kremikiem i buzia jak...pupa niemowlaka :)
 
Do góry