reklama

Kruszące się ząbki mleczne :(:(...POMOCY!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez tereskaa, 20 Kwiecień 2007.

1. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

Dziewczyny mam do Was pytanie ........co może być przyczyną kruszących sie ząbków mlecznych ????
    Ostatnio zauważyłam taki zółty nalot na ząbkach Patryka zaraz przy dziąsełkach spróbowałam to wyczyścić a tu mi kawałeczek szkliwa odleciało :szok: :szok: ...wogóle te jego ząbki jakoś sie kruszą .....
    Słodkich rzeczy prawie wcale nie je ...staram się go w miarę zdrowo odżywiać.....podaję mu witaminy z fluorem juz od ponad pół roku ...ząbki też czyścimy -może nie zawsze rano i wieczorem no ale staram sie w miarę systematycznie .....mam wrażenie że to jakaś odmiana próchnicy :confused: :confused: :wściekła/y: :wściekła/y: ...słyszałam że od picia mleka z butelki może robić się dziecku próchnica ...no ale Patryk w sumie może od urodzenia kilka razy pił z butelki :confused: :confused:
    Tylko jak tu ratować te ząbki .....

2. Mokkate

Mokkate Mama Marcowa '06

teresko- a to na pewno kruszą się ząbki? :confused: Może to ten żółty nalot odchodzi?:confused: Może lepiej zabierz go do dentystki (albo zadzwoń), zawsze to jakas fachowa pomoc.

3. reklama
  4. tereskaa

nalot odchodzi ale razem ze szkliwem ....bo zostaje wgłebienie w ząbku :(:(

5. sylwia532

sylwia532 Fanka BB :)

tereska ja bym czym predzej pobiegla do dentysty,kurcze

6. aqua1-23

aqua1-23 Mama Marcowa 06` Wrześniowe mamy'08

tereska nie patrz na nic tylko bierz Patryka i biegusiem do dentysty niech to zobaczy bo szkoda ząbków

7. felqua

felqua Fanka BB :)

Teresko my mamy podobny problem-Jaskowi sie ukruszylo troche szkliwa chyba na zabawce-dentysta powiedzial zeby to zostawic.Maly mial oslabione zabki po antybiotyku-myslalam ze pojde jeszcze do innego , moze mlodszego dentysty i spytam co robic-bo ten byl zdania ze to tylko zeby mleczne...

8. tereskaa

własnie byłam sie umówić na wizytę u dziecinnego dentysty .......był wolny termin na niedzielę ale ja wtedy pracuję więc idziemy w poniedziałek ............oj juz sie boję tej wizyty ....bo ileż płaczu jest przy samym myciu zębów a co dopiero bedzie u dentysty:szok: :szok: :szok: ......ale trudno nie ma innego wyjścia...ząbki trzeba ratować.....

9. tereskaa

własnie sie dowiedziałam co sie prawdopodobnie dzieje z Patryka ząbkami ..wracałam z zakupów i wstąpiłam do polskiej kliniki dentystycznej i tam pani stomatolog akurat nie miała żadnego pacjenta i dokładnie oglądneła ząbki ......i powiedziała że to nie jest to żadna próchnica tylko nie wytwarza mu sie na ząbkach szkliwo .....albo jest bardzo cienkie i słabe .......miazga zęba nie ma ochrony i ulega bardzo szybkiemu zniszczeniu:-( :-( ....powiedziała też że lepiej nie iść z tym do żadnej prywatnej kliniki czy gabinetu dentystycznego tylko od razu do New York University College of Dentystry..... tam sie zajmuja właśnie takimi rzeczami u maluchów ....idziemy tam w poniedziałek mam nadzieję że coś zrobią z Patrynia ząbkami bo inaczej za miesiąc nie bedzie miał ani jednego ząbka:-( :-(

10. reklama
  11. karolkaz

karolkaz Fanka BB :)

Tereniu- to jest juz jakaś informacja dobrze że poszłas do dentystki i już wiesz o co mniej wiecej chodzi.Ale jak na tym Uniwerystecie znają takie przypadki to napewno pomogą Patryniowym ząbkom...u nas kiedyś w Polsce na takie przypadki wcierało sie specjalna paste fluorową i to przynosiło nawet dobry efekt...tylko jakos muszą zabezpieczyć miazgę w zebach ....bo nie może być ona odsłonieta Trzymaj się cieplutko będzie dobrze...a Patrynio ..będzie dzielny:tak: :tak: :tak:

Powiem Ci Tereniu ...że ja mam straszne problemy ze swoimi zębami.....mam próchnice i wcieram taki specjalny żel elmex i nawet jest ok...do kompletu jest pasta i płyn do płukania...i o dziwo w ciązy nie zrobiła mi się nawet najmniejsza dziurka.....ale lekarka mi powiedziała że mimo że myje i pucuje swoje zęby ...moja ślina (w nadmiarze niestety) wytwarza bakterie które niestety powodują próchnice ...ale czujesz jestem już mozna powiedzieć "dojrzałą" kobietą i mam takie kłopoty

12. Mokkate

Mokkate Mama Marcowa '06

Tereska- trzymam kciuki, żeby szybko udało sie zadzaiać!! :tak: :tak: :tak:

Nie obraź się Karolkaz, ale nie słyszałam, żeby ślina bakterie produkowała.:no:
    Raczej odwrotnie - działa bakteriobójczo....

Poleć forum