reklama

Krwawienie z nosa

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez leticia, 14 Październik 2010.

1. leticia

leticia Zaciekawiona BB

Ostatnio zdarza mi się, że leci mi z nosa krew. Nie chcę popadać w jakąś histerię z powodu krwawienia z nosa, ale zastanawiam się, co może być przyczyną i jak mogę ew. temu zaradzić. Czy któraś z was może ma lub miała podobny problem? Dodam, że nie jest to jakieś mocne krwawienie, no ale jest.

2. marysia868

marysia868 mama Macieja

jeśli krwawienie utrzymuje sie dłużej niż 2-3 dni i powtarza sie codziennie idz do lekarza, moze jesteś osłabiona (masz anemie) , albo brakuje ci potasu. Moze ci pękają naczynka w nosie i brakuje ci witamin. Tak czy siak ja bym sie do lekarza wybrała, ja jak miałam krwawienia z nosa to poprostu poszłam do lekarza. A on dał mi witaminy:)

3. reklama
  4. andromeda

andromeda Aktywna w BB

mnie w ciąży krew leciała z nosa non stop, wręcz codziennie, dziąsła też mi krwawiły. lekarz twierdził, że w ciąży to normalne, spowodowane zwiększoną ilością płynów w organizmie. zalecił nawilżanie śluzówki marimerem (roztwór wody morskiej) i faktycznie było zdecydowanie lepiej. krwawienia nadal się zdarzały, ale już nie tak często.
    krwawienia mogą też występować na skutek wysuszonej śluzówki w nosie - w takiej sytuacji marimer też powinien pomóc.

5. hannajot

hannajot Zaciekawiona BB

Mój mąż miał podobny problem, co pewien czas pojawiało się krwawienie z nosa. Okazało się, że tak reaguje na zbyt suche powietrze. Kupiłam mu w aptece do nawilżania śluzówki marimer i od tamtej pory psika sobie parę razy dziennie i krwawienie już się nie powtarza. Może ty też powinnaś spróbować. A jak nie, to rzeczywiście najlepiej odwiedzić lekarza.

6. andromeda

andromeda Aktywna w BB

no właśnie, czyli sprawdza się pogląd, że woda morska dobra na wszystkie problemy z nosem :) zresztą - u dziecka też codziennie marimerem do noska psikamy, sobie też nie żałuję :)

7. orelka

orelka Zaciekawiona BB

Znajoma tak miała i to był wynik anemii. Ale w końcu było trzeba zamykać naczynka...

8. marmolada

marmolada Zaciekawiona BB

Może jesteś osłabiona, zmęczona? bo przez to również może lecieć krew :(

Poleć forum