reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Krwiak podkosmówkowy 13 tc.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Wiem, że ten temat się już przewijal, ale chyba potrzebuje wsparcia....
Jestem w trzeciej ciąży. Pierwsza to była bajka poza przelezana końcówka ale bez zagrożenia życia dziecka. Druga krwiak wielkości pomarańczy który się urwał w 18tc pociągnął ciąże i odeszły mi wody. Największy koszmar w życiu...
Po dwóch latach postanowiłam spróbować i znowu to samo krwiak 5x1,2cm... Niby nie najgorzej bo usytuowany przy ujciu ale tamten też taki był. Lekarz mówi, że leżeć nie stresować się i będzie ok że wielkością nie starszy tak bardzo, ale nie jestem pewna. Biorę duphaston i magnez.
Potrzebuje trochę historii na pozytywne myślenie, bo wiem że to ważne ale to najcięższych ogarnąć.

reklama

wielkopolanka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Spokojnie, mój się wchłaniał 11 tyg.
Witaj, tak samo jak w temacie lekarz wykrył u mnie krwiak podkosmówkowy w 13 tygodniu. Plamiłam już od 11 tygodnia i przyczyna nie była znana.
Stąd moje pytanie do Ciebie. Jak krwiak się u Ciebie wchłaniał to plamiłaś każdego dnia przez te 11 tygodni?

Ja od 3 tygodni plamie na ciemnobrazowy kolor. Są dni, że plamie mniej i w kolorze toffi. Ale plamienie pojawia się codziennie. Lekarz mi powiedział, że to normalne przy krwiaku, ale ja najchętniej chodziłabym co tydzień sprawdzać czy z dzidziusiem ok. Ostatni raz byłam w piątek i najchętniej w piątek znowu bym poszła.

Przesadzam czy powinnam zrobić konsultacje.

Może inne dziewczyny, które mnie czytają miały podobny problem?

kinga30

Rozwiązania
4
Witaj, tak samo jak w temacie lekarz wykrył u mnie krwiak podkosmówkowy w 13 tygodniu. Plamiłam już od 11 tygodnia i przyczyna nie była znana.
Stąd moje pytanie do Ciebie. Jak krwiak się u Ciebie wchłaniał to plamiłaś każdego dnia przez te 11 tygodni?

Ja od 3 tygodni plamie na ciemnobrazowy kolor. Są dni, że plamie mniej i w kolorze toffi. Ale plamienie pojawia się codziennie. Lekarz mi powiedział, że to normalne przy krwiaku, ale ja najchętniej chodziłabym co tydzień sprawdzać czy z dzidziusiem ok. Ostatni raz byłam w piątek i najchętniej w piątek znowu bym poszła.

Ja plamilam codziennie od 5 do 18 tygodnia w między czasie krwotok w 1 ciąży. W 2 i 3 też codziennie i krwotoki. Tylko do 16 tygodnia. Potem już się zdarzały dni, że nie było wcale i tak do 20 tygodnia w 1 ciąży i do 18 w drugiej było czysto. W 3 przestałam w 16 tygodniu

wielkopolanka

Rozwiązania
0
Ja plamilam codziennie od 5 do 18 tygodnia w między czasie krwotok w 1 ciąży. W 2 i 3 też codziennie i krwotoki. Tylko do 16 tygodnia. Potem już się zdarzały dni, że nie było wcale i tak do 20 tygodnia w 1 ciąży i do 18 w drugiej było czysto. W 3 przestałam w 16 tygodniu
Bardzo się cieszę, że odpowiedziałaś. Uspokoiłaś mnie, że nie jestem z tym sama.

Czyli nie ma sensu tak martwić się o donoszenie i czekać aż ten okropny objaw minie.

Patka2616

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Bardzo dobrze ze plamisz codziennie. To znaczy że krwiak ci się oczyszcza. Ja np plamilam nieregularnie. Z tym że u mnie potrafiło być z 4-5dni przerwy i nagle wypadało taki duży skrzep galarety. Ważne żeby to było w kolorze buraka. Taka stara ciemna krew. Nie zywoczerwona. Niektóre krwiak się wydalaja w całości inne w części wchłaniają a w części wydalaja.
Jesli plamisz na ciemno to wszystko wporzadku. Mało stresu, więcej spokoju i odpoczynku a wszystko będzie ok :)
Dla pocieszenia - krwawienie delikatne 9 tydzień
Ogromny krwotok w 10 tygodniu.
Do 19 tygodnia plamienia i zaleganie w łóżku plus leki... A dzisiaj.... Rozpoczęłam 40 tydzień ciąży i czekam na swoje maleństwo.

U Ciebie również tak będzie. Głowa do góry laski!
W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet ma krwiaki i coraz więcej kończy się happy endem. Głowy do góry

wielkopolanka

Rozwiązania
0
Bardzo dobrze ze plamisz codziennie. To znaczy że krwiak ci się oczyszcza. Ja np plamilam nieregularnie. Z tym że u mnie potrafiło być z 4-5dni przerwy i nagle wypadało taki duży skrzep galarety. Ważne żeby to było w kolorze buraka. Taka stara ciemna krew. Nie zywoczerwona. Niektóre krwiak się wydalaja w całości inne w części wchłaniają a w części wydalaja.
Jesli plamisz na ciemno to wszystko wporzadku. Mało stresu, więcej spokoju i odpoczynku a wszystko będzie ok :)
Dla pocieszenia - krwawienie delikatne 9 tydzień
Ogromny krwotok w 10 tygodniu.
Do 19 tygodnia plamienia i zaleganie w łóżku plus leki... A dzisiaj.... Rozpoczęłam 40 tydzień ciąży i czekam na swoje maleństwo.

U Ciebie również tak będzie. Głowa do góry laski!
W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet ma krwiaki i coraz więcej kończy się happy endem. Głowy do góry
Nawet nie wiesz jak mnie podniosłaś na duchu :)

Też miałam krwawienie żywą krwią w 9 tygodniu, ale od wtedy czerwona krew się już nie pokazała.

Niestety mieszkam w Niemczech i tutaj nie podają progesteronu przy krwiakach. Kobieta sama ma się oczyścić. Lekarz kazał jedynie odpoczywać i nic o leżeniu nie mówił, ale póki nie wraca córka i mąż to głównie leżę. Za 2 tygodnie powinnam wrócić do pracy, ale chyba pójdę do lekarza skontrolować czy jestem już zdolna pracować, bo wizyta dopiero za 3 tygodnie.

Czuję, że będzie dobrze :-) musi być!

Patka2616

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Właśnie słyszałam że za granicą nie podają leków..
U nas zresztą tak naprawdę też zależy na jakiego lekarza trafisz. Mi w szpitalu lekarka powiedziała, że ona mi nic nie przepisze bo do 12 tygodnia jak organizm pozbędzie się ciąży to trudno.. Taka naturalna selekcja.

A mój ginekolog mi powiedzial że generalnie ciąży się nie podtrzymuje.. Takie jest medyczne podręcznikowe podejście.. Ale on mi dał progesteron- duphaston i luteine dopochwowo ponieważ sporo krwawien i krwiakow wynika z "zaskoczenia" dla organizmu ciążą. I wtedy organizm nie nadąża ze stężeniem progesteronu.
Bardzo dobrze ze krew Ci się nie pokazała :) to dobry znak. Możesz sobie zapowbiegawczo dla poprawienia naczynek brać rutinoscorbin. On wpływa na to by nie pękały pod ciśnieniem krwi.

I oszczędzaj się ile możesz. Na pewno Ci to nie zaszkodzi :)
Nawet nie wiesz jak mnie podniosłaś na duchu :)

Też miałam krwawienie żywą krwią w 9 tygodniu, ale od wtedy czerwona krew się już nie pokazała.

Niestety mieszkam w Niemczech i tutaj nie podają progesteronu przy krwiakach. Kobieta sama ma się oczyścić. Lekarz kazał jedynie odpoczywać i nic o leżeniu nie mówił, ale póki nie wraca córka i mąż to głównie leżę. Za 2 tygodnie powinnam wrócić do pracy, ale chyba pójdę do lekarza skontrolować czy jestem już zdolna pracować, bo wizyta dopiero za 3 tygodnie.

Czuję, że będzie dobrze :-) musi być!

Patka2616

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Nie martw się. Może zacząć się "nagle" wchłaniac.
Albo wydali się w sporym kawałku :) mój krwiak zamiast malec to się powiększal. Doszedł do sporego rozmiaru i dopiero wtedy zaczął się resorbowac.
A ja już nie plamię od 10 dni :-( a krwiak nadal 6 cm na ok 1,5, jutro kończę 18 tc

reklama

wielkopolanka

Rozwiązania
0
Właśnie słyszałam że za granicą nie podają leków..
U nas zresztą tak naprawdę też zależy na jakiego lekarza trafisz. Mi w szpitalu lekarka powiedziała, że ona mi nic nie przepisze bo do 12 tygodnia jak organizm pozbędzie się ciąży to trudno.. Taka naturalna selekcja.

A mój ginekolog mi powiedzial że generalnie ciąży się nie podtrzymuje.. Takie jest medyczne podręcznikowe podejście.. Ale on mi dał progesteron- duphaston i luteine dopochwowo ponieważ sporo krwawien i krwiakow wynika z "zaskoczenia" dla organizmu ciążą. I wtedy organizm nie nadąża ze stężeniem progesteronu.
Bardzo dobrze ze krew Ci się nie pokazała :) to dobry znak. Możesz sobie zapowbiegawczo dla poprawienia naczynek brać rutinoscorbin. On wpływa na to by nie pękały pod ciśnieniem krwi.

I oszczędzaj się ile możesz. Na pewno Ci to nie zaszkodzi :)
Akurat krwawienie miałam w Polsce to ginekolog, do którego poszłam przepisał mi duphaston, ale powoli z niego schodzę, bo zostało ostatnie opakowanie.

Będę się oszczędzać. Mąż na szczęście przejęty i wszystkie obowiązki na jego głowie.

Dominika666

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja też miałam w 9 Tc krwawienie a później przez 8 tygodni codziennie plamilam na taki czekoladowy kolor z czasem coraz jaśniejszy. Dziewczyny wiedzą co mówią także odpoczywaj. U mnie teraz 19tc i już od dwóch tygodni śmigam może nie nie na pełnych obrotach ale przynajmniej zupę ugotować mogę i po córkę jechać do przedszkola. Będzie dobrze :) a wiadomo jak duży ten krwiak?

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry