reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka Kucharska Karmiącej

karola-04

Mamy lutowe'07 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
9 Sierpień 2006
Postów
4 626
Tak sobie pomyslałam że czasem nie mam pomyslu co zrobic sobie do jedzenia i warto chyba zebrac rozne pomysly w jednym miejscu. już koncza mi sie pomysly co laczyc i jak aby bylo dobrze zdrowo i bez problemu.

To co do dziela kuchareczki :tak: o swoje brzuszki tez trzeba dbac.
 
reklama
SZYNKA DUSZONA

kawalek szynki pokroic w kostke i dusic. Dodac jedna kostke rosolowa starta marchewke pietruszke seler posiekana natke pietruszki i dusic. Dodatek to kartofelki i buraczki tarte na grubej tarce.
Samecznego :-)
 
ZUPA ZIEMNIACZANO-SEROWA

Ugotowac wywar na piersi kurczaka z kością (lub innym chudnym mięsku), doprawiając wegetą. Utrzec na tarce o dużych oczkach ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i kawałek selera - warzywa włożyc do wywaru. Zwykłe miękkie serki topione bez dodatków (4 na 2,5 litra zupy) porozrywac palcami na drobniejsze kawałki i dodac do zupy. Mieszac od czasu do czasu do miękkości warzyw i rozpuszczenia serków. Można dodac koperek (świeży lub suszony).

Ja osobiście nie znoszę używac tarki ręcznej, więc kupiłam sobie tarkę elektryczną (dodatek do elektrycznej maszynki do mięsa Zelmera). Ostatecznie można warzywa pokroic w kostkę, ale utarkowane wg mnie smakują lepiej.

No i jeszcze jedno: inną wariacją zupy jest dodanie do ziemniaków, marchewki, pietruszki i selera - brokułów, ale wtedy rzeczywiście warzywa w kostkę. Reszta wg przepisu wyżej.
 
ja polecam MAKARONY, bo mozna je szybko zrobic :tak:

na samym poczatku jadalm MAKRON Z KURCZAKIEM:
makron, do tego kurczak gotowany, posypane pietruszka i bazylia, serem zoltym. na koniec lyzka oliwy z oliwek i podgrzewalam w mikrofali. z czasem dodawalam szpinak albo brokuly.

a potem mozecie sprobowac z sosem pomidorowym
 
Dziewczyny, może macie jakieś przepisy na pasty na chleb pozbawione białka krowiego? Ja sama znam jajeczną i z makreli, ale może znacie jakieś z mięsa? Pani z poradni laktacyjnej, która zaleciła odstawic całkowicie białko krowie, polecała mi pasty mięsne (na moje pytanie: to co teraz będę jesc?), a ja żadnej nie znam. Muszę miec co najmniej kilka lub kilkanascie wariacji, bo jak bede jadła w kółko to samo to szybko mi się znudzi. Także jak cos Wam przyjdzie do głowy to poratujcie mnie, bo jestem przerażona tym jednostajnym jedzeniem.
 
Kasiad super pastę mięsną robi moja mama, ale w niej jest ser żółty, więc chyba odpada w Twoim przypadku :-( :confused: Ale może można go czymś zastąpić... np. serkiem tofu sojowym? Właśnie, nie wiecie czy można jeść produkty z soji?

W razie czego podaję skład tej pasty:
40dkg mielonki
2 jajka na twardo
15dkg sera żółtego miękkiego
1 cebula
majonez, sól, pieprz.
Wszystko przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa.

Ja dzisiaj przebiłam samą siebie, bo zrobiłam sobie drugie danie (makaron z serem, bo to najszybciej) stojąc na jednej nodze :-D Bo drugą musiałam bujać zdjętą ze stelaża gondolkę w której leżała mała i darła się wniebogłosy jak tylko przestawałam :baffled:
 
Aha, ja lubię jeszcze pastę z tuńczyka: tuńczyk w sosie własnym + posiekane drobno jajko na twardo + drobno posiekana cebula + oliwa z oliwek, sól, pieprz :tak:
 
Fajny temat bo mi sie już pomysły wyczerpały, makaron z serkiem lub jogurtem, gotowana pierś z marcheweczką lub buraczkami gotowanymi+ziemniaczki, zupki jarzynowe i płatki owsiane na śniadanko to wszytsko co jem:/
Najbradziej brak mi SŁODYCZY!!!!!!

Dziewczyny a co Wy jecie ze słodkości bo ja herbatniczki +landrynki

A propo nie wiedziałam że można jeść tuńczyka:-)
 
Ryby podobno można..ale mnie to dziwi, położna powiedziała,ze jajaka też...a co do tej cebulki to nie wiem

Ja mam przepis na pastę z szprota w oleju...
- puszka szprota w oleju
- 2 ogórki kiszone
- mała cebulka
- pieprz, sól
Ogórki i cebule pokroić drobno w kostkę, szprota rozdrobnić i wszystko razem wymieszać..Doprawić do smaku...
Tylko nie wiem co z ogórkami kiszonymi, tak jak do cebulki..:baffled::baffled:
 
reklama
Do góry