reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska mam - ciasta, ciasteczka, obiady, kolacje

reklama
Ja duzego wyboru z menu mojego Roberta nie mam bo on tylko je z zup to pomidorowa.rosol.grochowke jak lyzka w niej az stoi a inne to zje ale bez apetytu.To samo z drugim daniem u nas jest tylko; albo schabowy albo gulasz,czasem golabki,mielone ,spagetti bo drobiu nie lubi.Zreszta on nic nie lubi.Ale poczekam na jakies przepisy od was to napewno ja skorzystam:tak: :-) :-) :-) :-)bo ja to lubie wszystko!
 
a ja zaproponuje Wam kurczaka curry w bananach - danie proste i szybko się je przyrządza:) mój narzeczony nawet nie domyślił się że ten "sos" to banany:)
dla 2 osób potrzeba jedną podwójną pierś z kuraka, 2 większe albo 3 mniejsze banany, pieprz no i oczywiście curry.
pokrojoną w cząstki pierś smażymy na odrobinie jakiegoś tłuszczu, gdy zaczną się te kawałki rumienić dodajemy curry i pieprz a na sam koniec pokrojone w plasterki banany. można dłużej smażyć i banany się "rozmaślą" albo od razu wyłączyć gaz i będą w plasterkach. Do tego pasuje ryżyk i np. kukurydza:) Danie oryginalne, proste i szybki przygotowaniu:) Jeśli ktoś lubi kombinować w kuchni to polecam:)
 
ślinka cieknie:-D
ja preferuje kuchnie jarską(nie zeby jakies przekonania) ale nie przepadam za mięsem a mój mąz skolei mógłby na okrągło jeść kotlety z kurczaka.
ale ostatnio robiłam Kotleciki ziemniaczane z sosem grzybowym.
Ziemniaki wcześniej ugotowane zmielic dodac jajko j(jak mocno wodniste to mąke ziemniaczaną) i jesli chcemy uzyskac bardziej spręzystą konsystencje to dajemy zwykłej mąki(ja unikam) do tego podsmozoną wcześniej cebulke mieszamy razem formujemy obtaczamy w bulce i smazymy.
Grzybki gotuje z zielem angielskim i liściem laurowym i odrobiną jarzynki na koniec zagęszczam mąko i śmietaną doprawiając solą i pieprzem.
Dzis pieczarka w miesie mielonym i ziemniaki.
Najzwyklejszym mielonym oklejam mała pieczarke i smaze.
 
Emilka - świetny przepis, muszę wypróbować. Ja też robię kurczaka w curry, ale sos jest na bazie śmietany.
Heksa - kotlety ziemniaczane robię podobne, ale te pieczarki w mięsie mielonym - proste, a nie wpadłabym na to;-):-D. Fajny pomysł:-).
 
Polecam
a jutro kotleciki z kapustką kiszoną.
Kapustke ugotowac z warzywami, pokroic dodac do miesa mielonego, przyprawic dodac 1łyzke(w zalezności od ilości) mąki ziemniaczanej. panierowac mozna w mące lepsze. do tego sos myśliwski
czyli podsmazona cebulka opruszona mąką dodane pokrojona w patyczki
kwasne ogórki i peczrki zaklepane koncetratem i zageszczone mąka.
 
Emilka - zrobiłam wczoraj twojego kurczaka w bananach i muszę powiedzieć, że było pycha:-). Ja zjadłam co prawda tylko trochę, bo prawie wszystko wsunął mój mąż;-):tak::-).
 
Rany babeczki ślinka cieknie :tak:
Ja ostatnio nie gotuje ,chyba że małemu, dla siebie mi sie nie chce
Kiedyś byłam nadworna ,,cukierniczka,, znajomych przynajmniej raz w tygodniu piekłam jakieś słodkości, gotować tez lubiłam ale dla kogoś :happy:

A moim przysmakiem deserowym od dziecka były zapiekane jabłuszka z cynamonem i cukrem :-)

Trzeba ściąć góre w jabłku wydrążyc ogryzek w to miejsce nasypać cukru cynamony ,przykryć zpowrotem górna częścią jabłka i zapiec w piekarniku w nie zawysokiej temp.... palce lizać :-D
 
Mija - ja robię takie jabłka, ale daję do środka miód i cynamon, też pycha. Dobre są też duszone ze śmietanką, cynamonem i cukrem (albo miodkiem):-).
Ślinka mi cieknie:-p. A jak będę miała więcej czasu, to wstawię przepis na moją szarlotkę, która wszystkim smakuje (albo tylko tak mówią:confused:). Ale jestem skromna;-):zawstydzona/y:
 
reklama
zuzia!Ja juz czekam na ta szarlotke...(ten przepis)
A pieczone jabluszka mniam mniam.Ja to wogole czesto sobie jem jablka duszone z cynamonem smietanka i ryzem..........
 
Do góry