reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
musze sprobowac naleśników i w weekend zaserwuje młodemu koktajl malinowo-jagodowy (owocki mam pomrozone). cholercia szukam jakis pomysłow na te obiadki bo od dluzszego czasu mlody je ten sam zestaw zmiksowanych warzyw - ziemniak, marchew, pietrucha, seler, czosnek, miesko czasem brokuł albo burak jeszcze...nudne to troche, ale nie wiem czym te obiady urozmaicac...
 
aga nie masz co zazdrościć wspólnych posiłków, gdy próbuje coś zjeść to Zuza szleje, że ona też chce i zabiera mi z talerza albo w krzesełku do karmienia rzuca się jak ryba bez wody - i weź tu zjedz spokojnie obiad. Myślę, że nie będzie nam dane do końca podstawówki...To co ty podajesz Juriemu??
Widzę, że nastało naleśnikowe szaleństwo - u nas też fajnie wyszły i małej smokowały
 
halmarta myślę ,że troszkę zmieszane z wodą to można to mleczko dodać

fajnie, że naleśniki wszystkim się udały

labudka raz możesz osobno ugotować ziemniaczka ,osobno buraczka i np. wątróbkę drobiową wszystko osobno rozdrobnić i położyć na talerzyku i już coś innego , albo ugotować jarzynową i osobno np. kalafiorka, brokuła, buraczka albo mięsko i dodawać i mieszać .Możesz też zrobić kluseczki śląskie z masełkiem. Acha do tych zupek można też dodać raz kaszę ,makaronik ,ryż albo bułeczkę.
Miałam coś jeszcze na myśli i mi wyleciało jak przypomnę to napiszę
 
2 ziemniaczki ugotować ,zgnieść na gładką masę i rozłożyć na talerzyku. Podzielić na 4 części .Jedną część wyjąć narazie na bok i w to miejsce wsypać mąkę ziemniaczaną i żółtko. Ja dodaję jeszcze kleiku kukurydzianego .Później wszystko wyrobić i robić kluseczki .Gotować na wodzie .Wodę można osolić ale tylko maleńką szczyptę .Kluseczki są dobre z masłem roztopionym, zmusem owocowym ,z serkiem ,z jogurtem ,soczkiem co komu pasuje. A już mi się przypomniało .Nie gotuję osobno już małemu tylko przed posoleniem i przyprawieniem zupy czy ziemniaków ,czy klusek wyciągam co mi potrzebne i dopiero przyprawiam.
 
dzięki, dzisiaj spróbuję chyba tą ogórkową:-) młody jak jadł taką kwaśniejszą z pomidorem to mu baaardzo smakowałą wię liczę, że ogórkowa też posmakuje:-) tyle ciekawych przepisów podajecie:tak::tak:
 
reklama
Mary 105 dziekuję, spróbujemy zrobić naleśniczki , bo skoro wszystkim dzieciakom tak posmakowały to... my też na to liczymy:)
 
Do góry