reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

reklama
MaDunia - to ucałuj Julianka w kolanka z okazji tej wielkiej 5 :-) A co będzie na prezent? Marcheweczka, czy jabłuszko? :-D
Marchewka. :-) Wciął drugią połowę słoiczka. :-D
A My dzis mamy 5 mies- ale ten czas leci.
Wielkie buziaki dla Alexa! :-)
Jutro ważne rozmowy przed nami - proszę o trzymanie kciuków :tak:
Kciuki zaciśnięte! :-)



Julian wycałowany i wyściskany od e-ciotek! :-)

Mój synek też około 6-6.30 budzi się na jedzenie i potem to już koniec spania. :-p W tygodniu to nam nie przeszkadza, bo trochę się jeszcze poprzytulamy i pobawimy i po 7 wstajemy, ale w weekend mógłby dać nam dłużej spać. :dry:

Powoli ustala się u nas też rytm drzemek i aktywności :tak:: jedzenie – czasem kilkuminutowa drzemka – zabawa 1-2h – drzemka 30min.-1,5h - jedzenie. Jeszcze są od tego odchylenia, ale zauważam coraz większą regularność, no i Julian wypracowuje to zupełnie sam. :szok:

Mój M w pracy, Julian drzemie, a ja siedzena BB. ;-) Pogoda u nas piękna więc wybierzemy się na długi spacer. W weekend meliśmy festyn nad rzeką, dzikie tłumy, co 50 metrów scena i na każdej wykonawcy z innej bajki, czyli hałas i kakafonia. :confused2: Jakoś nie są to moje klimaty. Poszliśmy więc na stary rynek na mrożoną kawę i było całkiem przyjemnie. :tak:

Zauważyłam, że ostatnio Julian lubi zasypiać na boku i śpi zupełnie jak ja. :eek:
 

Załączniki

  • spioch.jpg
    spioch.jpg
    78,1 KB · Wyświetleń: 22
diabliczka i ja trzymam kciuki....

my mamy dzis szczepienie i troche stres bo mała lubi sie troszku wydrzec-wiec dobrze, że jedno ukłócie...
 
Aluś wycałowany od e-cioteczek, dziękujemy bardzo.

Zmykamy zaraz na ostatnie zakupy dla dziewczyn do szkoły a pediatrę odkładamy na jutro rano.

Ma Dunia zazdrościmy ładnej pogody, fajnie masz bo u nas pochmurno i chłodno się zrobiło.

Didi powodzenia w szukaniu domku- domyślam się że to niełatwe zadanie.

No nic zmykam bo już dziewczyny mnie poganiają.
 
Cześć :)

wszystkiego nie doczytałam, bo troche zalatana ostatnio jestem, w weekend nas nie było, a teraz przysiadłam, bo Tola śpi :) wogóle dzisiaj dała mamusi pospać do 8:30:rofl2:... kochana ta moja córeczka:-)

Spóżnione buziaki w stópki dla Julianka:yes:

I dla Alexa buziaki na dzisiejsze urodzinki:yes:

Z tego co wyczytałam z Kajtusiem Kamille ok więc bardzo się cieszę:tak:

Diabliczka mooocno trzymam dziś za Ciebie kciuki i powodzenia!

Didi witaj po długiej nieobecności i powodzenia w szukaniu domku, oby jak najszybciej coś ciekawego się znalazło.

Moja Tolka ostatnio tak wędrujje w nocy po łózeczku, że muszę ją wyciągać spod przewijaka... :-D a dzisiaj rano obudziła sie na brzuszku:-D
 
witam o poranku
moje ranne wstawanie zaczyna sie o 6 codziennie mala o tej godz punktualnie urzadza sobie jak to moj P mowi poranne gawedy :-D i nici juz z spania

co do kupek z slzem to sa 2 opcje lbo przeziembienie..albo zabki tak samo przy kupkowaniu w kolorze zielonym wiec Madzia kupka zielona to moze byc pojawiajacy sie katarek ale raczej nie wit D

u nas ok ..za oknem szaro buro i onuro i czasami pada albo leje
Klucha kochana dziekuje za zyczonka urodzinowe

a my szukamy domku wczoraj ogladalismy jeden bungalow ale tragednia ...a fuuuj:baffled: wiec dzisiaj ciag dalszy i mam nadzieje ze cos nam wpadnie w oko bo mieszkamy chwilowo na jednym pokoiku u kolegi..a tam lozeczko..lozko i materac na pdlodze a dookola pelno naszych workow z rzeczami .tv..polki i kartony normalnie jak na smietniku...aaaa...obysmy do konca byli juz na swoim


no i wszystkim 5 miesiecznym maluszkom buziaki w czolka..:-) a niedawno sie rodzily a teraz taaakie duze sa te masze szkraby

didi katarek odpada...moze te zabki albo poprostu brzusio przyzwyczaja sie do co i raz nowych potraw...albo pietrszka lub seler z zupki
 
Dziewczyny, dawno się nie odzywałam - przepraszam, ale zakręcony czas, mnóstwo spraw i nie ma za bardzo kiedy odwiedzać BB. Zostałam z dzieckiem sama, bo mąż na 3 tyg. wyjeździe z pracy (szkolenie brrrr). Dajemy sobie radę, ale jednak brakuje męskich rąk do pomocy.
Musimy nadal brać żelazo. Pewnie potrwa to kilka mięsiecy....Nie ma wyjścia. Mam pytanie do mam, których dzieci borykają się z alergią ma mleko krowie. Jak to się objawia? Moją córę wysypało. Cała jest w krosteczkach. Byliśmy u pediatry, ale ona stwierdziła, że najprawdopodobniej to atopia, z czym chyba się nie zgadzam. W czwartek idziemy do dermatologa. Młoda się nie drapie, ale tych kropek przybywa. W dwóch miejscach zrobiły się takie czerwone plamy. Miałam zrobić zdjęcie tego czegoś, ale dziecko nie chce dać sfotografować szyi i się wierci. Jak uśnie, może ją dopadnę:) Zła jestem, że wizyta w czwatrek, ale jakoś wytrzymamy, mam nadzieję. Dodam: karmię tylko cycem i jem to co zawsze. Nic nowego. Dlatego się zastanawiam, czy alergia może się ujawnić po 5 mcach życia? Macie jakieś pomysły/doświadczenia?
 
didi aprosze bardzo widzialam ze mialas urodzinki i tak pomyslalam ze napisze cus.
u mnie po weekendzie i powoli piore i szykuje szystkodo wyjazdu im blizej tym bardziej sie nie moge doczekac.
buziakidla solenizantow dzisiejszych i weekendowych.
didi a gdzie szukasz chatki?? nadal w galway czy gdzies indziej.
 
reklama
Cała jest w krosteczkach. Byliśmy u pediatry, ale ona stwierdziła, że najprawdopodobniej to atopia, z czym chyba się nie zgadzam. W czwartek idziemy do dermatologa. Młoda się nie drapie, ale tych kropek przybywa. W dwóch miejscach zrobiły się takie czerwone plamy. Miałam zrobić zdjęcie tego czegoś, ale dziecko nie chce dać sfotografować szyi i się wierci. Jak uśnie, może ją dopadnę:) Zła jestem, że wizyta w czwatrek, ale jakoś wytrzymamy, mam nadzieję. Dodam: karmię tylko cycem i jem to co zawsze. Nic nowego. Dlatego się zastanawiam, czy alergia może się ujawnić po 5 mcach życia? Macie jakieś pomysły/doświadczenia?

Violu - alergia może się pojawić w naj mniej oczekiwanym momencie, wtedy, kiedy organizm z alergenem już sobie nie radzi. Proponowałabym tobie odstawić nabiał i kąpać małą w krochmalu. Uważaj też na kosmetyki. Najlepiej teraz używaj oilatum (albo polska wersja - jest tańsza). Z dermatologami mam przykre doświadczenie, bo oni przeważnie maści sterydowe ładują - często niepotrzebnie. Ubieraj też w czystą bawełnę i obserwuj czy nie przybywa. Jak nie, to po ok. 2 tyg znikną i będzie ok.
 
Do góry