reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

mercedesss ja od 3 dni podaję kaszkę manny z Nestle, wczoraj i przedwczoraj dodałam łyżeczkę do słoiczka a dzisiaj już "na żywca" dwie łyżeczki ;) ja wprowadzam gluten, bo niby im wcześniej się wprowadzi, tym mniejsze zagrożenie celakią

a nam odwołali usg bioderek, niby lekarz chory :/
 
reklama
mitaginka- jak dokładnie nazywa się ta kaszka?
Ile łyżeczek dałaś? Oddzielnie ja gotowałaś i dodałaś do słoiczka?
Czytałam że 1 łyżeczkę dziennie.
 
my po szczepieniu, pierwszy raz na kolanach i o wiele lepiej. płacz tylko przy wkuciu.
waży 7646gr długa na 67cm. nie jest juz grubaskiem jest na 75centylu zawsze była na 90-tym więc zupki mogę dawać. więc po szczepieniu pojechałam do zielarskiego sklepu i kupiłam marchewkę, ziemniaki, seler, pietruszkę i fasolkę i właśnie się gotuje :-)
co do glutenu za miesiąc mam zacząć dawać zupkę z kaszką manną a że będę gotować to dodam "zwykłą" do gotowania i tyle.

szczepienie mi zostało tylko druga dawka WZW i później jak skończy rok :-)
 
Marogola – niestety takie jest prawo.. dla mnie niezrozumiałe: na własnej ziemi sadzę drzewo (za własną kasę kupione) a jak chce je wyciąć to nie mogę..


mitaginka – co to znaczy „na żywca”?? samą kaszkę dajesz rozrobioną w wodzie?? ja nie wiem jak jej ten gluten przemycać.. co drugi dzień robię kaszkę – 1 czubatą łyżeczkę zrobionej na wodzie dodaje do owoców. Jak dodam proszek do owoców to panna ma focha i nie je.. podobnie z warzywami


mercedess – jest to „kaszka mleczna manna” z Nestle w kartoniku. Z tyłu masz proporcje do przygotowania na 150 ml wody. Naszym bąblom zalecane jest 2-3 gramy glutenu dziennie czyli czubata łyżeczka zrobionej kaszki


nati – gratuluję wagi!! Najważniejsze że już po i miłego karmienia nowościami. Fajnie że masz taki sklep.. u mnie jest rynek i tam niby ludzie ze wsi przyjeżdżają z towarem ale nie wiem czy nie pryskają.. chciałabym sama gotować


Misiak już w przedszkolu, mała po stękaniu zasnęła a na 15:30 Seba ma dentystę. Chodziłam z nim bez misi i on siedział mi na kolanach i wszystko ładnie dał sobie zrobił (dentysta prywatny dziecięcy ale niestety drogi). Teraz pierwszy raz idę z misią i bez małżona.. młody już wie że chce niebieską plombę ale zobaczymy czy da radę sam usiąść.. Prosimy o trzymanie kciukasów i zdamy relację!!
 
ugotowałam z miksowałam a ona nawet buzi nie chce otwierać ale chyba po prostu zmęczona bo właśnie przy cycu zasypia

Aneczka- kciuki zaciśnięte
 
Ostatnia edycja:
Nati trzymam kciukasy zeby jadla bo moj nie chcial ... na wymioty mu sie zbieral za jakis czas sprobuje znowu...

U nas dzis debiut jarzynek z kroliczkiem jadl a jak zabralalm to ryk tak mu smakowalo :) teraz spi ale za 30 minut wstanie :)
aneczkaa no kciukasy zeby byl dzielnym chlopczykiem i dal rade : ja tez nie nawidze dentysty

Ja mialam miec dzis szczepienie ale maly katarek ma wiec nie poszlam ogolnie tyle sie na czytalam ze mam dosc...
 
jankesowa- a co czytałaś??

moja ma tez lekki katarek ale to chyba jakaś alergia bo tylko nad ranem lub w nocy. gardło miała ładne, płuca też więc szczepienie się odbyło
 
nati o tych wszystkich szczepieniach i ich skutkach i mam metlik w glowie ale to nie ten watek. Ja z katarem nie szczepie nawet tam nie ide (katar to tylko katar na poczatku jak sie rozwija w cos to po ok tygodniu tak mi pediatra mowila) po mam isc w to siedlisko bakterii.jak katarek plus szczepionka organizm jeszcze bardziej sie oslabi i moze sie pogorszyc badz zlapac cos innego.
 
hej kochane!

my wrocilismy z Karpacza, bylo SUPER, az namowilam D, zeby zostac dzien dluzej, niz bylo w planie.mlody bardzo ladnie zniosl podroz - no w sumie co mial robic w nocy, jak nie spac 8h przekimal z dwiema pobudkami, rewelka! i w obie strony tak.
oczywiscie nie obylo sie bez problemow - w piatek, tuz po przyjezdzie, zlapala mnie jelitowka, wymioty, biegunka, goraczka, telepki - a wieczor panienski mialam do zorganizowania (swiadkiem bylam). wytrzymalam jakos do 22, szybko zalatwilam wiekszosc atrakcji i reszte przekazalam dziewczynom. w sobote bylam jeszcze b. slaba, ale leki daly rade i ja tez, a po kosciele to juz w ogole czulam sie dobrze tanczylam, jadlam i w ogole git. za to rozchorowal sie D - masakra, ani minuty nie byl na weselu - po kosciele go zlapalo. nie zszedl na wesele wcale. ale w niedziele juz bylo super i weszlismy pod Sniezke :-) tzn wjechalismy wyciagiem, ja z mlodym w chuscie, bylam zachwycona! mlody grzeczniutki, rozgladal sie, potem zasnal :-) na Kopie troche pohasal w trawie.. fajnie, naprawde, tak sie ciesze, ze te gory zobaczylam :-) nigdy dotad nie bylam w Karkonoszach, zawsze w Tatry jezdzilam.

a wesele cudne, strasznie tesknie za moimi dziewczynami, takie rozjechane po swiecie, a jak sie spotkamy - to jak w domu sie czujemy ze soba dobrze, ze moglam te kilka dni z nimi spedzic!
 
reklama
Aneczka zaciśnięte chyba nikt nie lubi dentysty duży czy mały. Mój małż tez dziś miał dentystę i co podwójne kanałowe leczenie i co się okazuje 10 lat temu jakiejś dentystce ułamał się sprzęt i został mu w zębie. Boleć nie boli i ta kanałówka zupełnie nie przez to. Koszt usunięcia tego czegoś jakiś mały kawałeczek 1tyś zł no plus 1 tyś kanałówka 2 zębów.
Jankesowa ja tez bym nie szczepiła zakatarzonego dziecka. My mamy WZW B 19 wrzesnia i zobaczymy coś tam jeszcze malusio jest katarku ale zobaczymy może nie przeszkadza to w szczepieniu
Jeśli chodzi o marchewkę to Wika tez miała początkowo wysypkę, odstawiłam na 2 tyg i spróbowałam ponownie teraz jest ok., ale już wie że marchewki ze słoiczka nie podam, gotuje sama.
Aenye fajnie że wesele i spotkanie z babakami udane. Szkoda tylko ze ta jelitówka Was dopadła. A jak dzieci? Nie przeszło na nie?
 
Do góry