reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Ello

Co do ubran to my na szczescie jestesmy dopiero po wizycie w Polandii i z zapasem ubran wrócilismy sprezentowanych przez familie. Na zimę się nie wybieramy nigdzie wiec kombinezonów nie trzeba bo tu zima zwykle łaskawa jakas nie zbyt guba kurteczka w zupelnosci wystarczy.
Za to musze Olkowi kostium na haloween kupic bo haloween party w przedszkolu mają, choc to nic nie zobowiązującego to pewnie cos mu wymysle, zwlaszcza ze reszta dzieci bedzie przebrana zapewne.
Liwka idzie do przedszkola od listopada, na razie na dwa dni ja zapisalam i zobaczymy czy jej sie spodoba.
No to tak po krótce.
Baby Jak malutka? A ty? Zorganizowalas sie juz?
 
reklama
baby jak u was zimy takie łagodne to możesz kupić takie buty za kostkę nieocieplane, też są fajne a nie są zbyt ciepłe.

My na zimę też jesteśmy już prawie zaopatrzeni, jeszcze tylko dla Kuby muszę buty wymienić na większe bo okazały się za małe...
A co do kombinezonów to takie dwuczęściowe są praktyczniejsze więc polecam!
 
Kozica nic takiego fajnego nie znalazłam póki co, bo też o tym myślałam no ale zobaczymy

Jolu całkiem nieźle :) młoda dość spokojna, śpi ładnie i w dzień i w nocy (nie zapeszając) budzi sie na jedzenie co ok. 3 godziny, czasem trochę częściej, ja się w miarę już znalazłam, dzisiaj to miałam nawet wrażenie, że mam więcej czasu niż jak był sam Adi ;)

trzymam kciuki za Liwcie :) daj potem znać jak sobie poradziła :)
Olo wybrał sobie bohatera kostiumu czy dał Ci pole do popisu?
 
byliśmy dziś na zakupach,dziecko zadowolone,nawet spodnie ocieplane na szelkach udało nam się kupić- jeszcze tylko kurtka i buty i będziemy przygotowani na zimę:-D

jola- fajnie:tak: też bym Antka posłała bo on strasznie lubi dzieci, a jakoś mało ich w naszym otoczeniu....
kciuki za małą- niech będzie zadowolona:tak:
 
Halloween.... ubolewam, że w Polsce nie jest popularne, sama bym się poprzebierała i pochodziła po domach :-D

ja i M. jutro i w pt mamy urlop, spędzimy trochę więcej czasu z Tysiulką ;-)
 
no to baby super wieści, pamiętam,że aeyne pisała wlaśnie,że przy pierwszym jest się najgorzej zosrganizowanym a potem się nawet łatwiej nawet układa, może często to prawda:)

ja wam powiem,że jestem przerażona trochę jak patrzę na ubiór dzieci w ostatnich dniach...widziałam zimowe kombinezony, futrzane kozaki i czapki z misiem, zastanawiam sie jak te dzieciaczki będą ubrane jak temperatura zejdzie w okolice zera...piszę tu o dzieciach w wieku naszych kwietniowych oczywiście, dziś widziałam dziewczynkę, która ledwo iść mogla w tych puchowych ciuchach
 
Mitaginko zapraszam do nas na halloween :) udanego odpoczynku w trójeczkę :)

Eywa tutaj łatwo poznać niektórych polaków z dziećmi ;) wyubierane, że ledwo się ruszają :szok:

Pandora fajnie, że zakupy udane :)
 
Dzieki dziewczynki, zapewne bede o kciuki prosila przed pierwszym dniem Liwii w przedszkolu.

Baby co do kostiumu to Olo ma jednego bohatera, autko z bajki cars2 a takowych strojów nie widziałam. Coś mu wybiorę, niezbyt ozdobnego bo nie będzie chciał wlozyc;)

Super ze masz grzeczne dzieci. Jak mamie w kość nie dają to i ty zadowolona. Oby tak dalej.
 
Z racji choroby i chwilowego wylegiwania się w łóżku znalazłam czas, co by Was podglądnąć ;P:D

U nas zima gotowa. W prawdzie mam jeden kombinezon dwuczęściowy po Kacprze 86 ale sporo za duży, Najwyżej będę kombinowała z podwijaniem nogawek, drugi od koleżanki 80 też dwuczęściowy i też za duży. Za to kurtek ze 4 sztuki. Aktualnie rano jak temperatura ok 0 stopni to zakładam mu taką ocieplaną z polarkiem 68 z zeszłego roku i jest idealna. Myślę, że spokojnie w niej do wiosny pochodzi. W sumie nawet wchodzi mi w kombinezony 74 ale są za bardzo dopasowane i mam wrażenie, że krępują mu ruchy, ale one są jednoczęściowe. Właściwie pozostaje mi kupić buty na zimę. Ewentualnie jak będzie ostra zima to dokupię ocieplane spodnie. Żeby było mu w nich wygodniej.

Też żałuję, że w Polsce niema Halloween. Dzieciaki miałyby fajną zabawę. A i ja sama bym skorzystała ;P:D

A i się Wam pochwalę. Mam muzyko-maniaka w domu :D Przemek jak tylko się budzi, to idzie do radia i włącza sobie swoje ulubione piosenki. Najlepsze jest to, że potrafi powtórzyć każdą usłyszaną melodię, a po domu chodzi i bez przerwy śpiewa. W prawdzie wypowiadane słowa nie mają wiele wspólnego z językiem polskim, ale to bez znaczenia. Kacper do tej pory nie potrafi nauczyć się poprawnie jednej melodii.
 
reklama
Marma dużo zdrówka :* fajnie, ze Przemcio taki muzykalny :) Adi też lubi słuchać piosenek i potańczyć ale z powtarzaniem to juz gorzej za to naśladuje to co dzieci robią w tych piosenkach (oglądamy na baby.tv) jak trzeba to klaszcze, tupie nóżką kręci sie wkoło itp, nawet próbuje podskakiwać :)

ja też zawsze żałowałam, ze w pl nie ma halloween, no ale powoli wchodzi więc moze kiedyś będzie tak fajnie jak tutaj :) w niektórych przedszkolach juz organizują zabawy przebierańców z tej okazji :)

Jolu w lidlu są takie proste stroje dyni, nietoperza i czegoś jeszcze dla dzieci w wieku 2-3 lata może coś takiego :)

pochwaliłam i co... wczoraj młoda wisiała na cycu albo na rękach pół dnia ;) no i ciężko było obiad ugotować i zajmować sie Adim z młodą na rękach... no ale jakoś się ogarnęłam, nawet bułeczki z kruszonką upiekłam, bo wczoraj była nasza 9 rocznica :cool2: a dzisiaj była u nas położna, zadzwoniła czy moze wpaść za 5 min. bo jest w pobliżu i ma chwilę czasu, zważyła młodą popytała co i jak i poleciała :) no i okazało się, że w 2 tygodnie młoda przybrała 560g bo najmniej miała 3kg przy wyjściu ze szpitala :) więc super a na samym cycu jest :)
 
Do góry