reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Witam
u mnie słoneczny dzień aż chce się coś zrobić mam złudzenie że to juz wiosna tyle że temperatura tylko +5.
Oglądałam ten wątek o tych wózkach ceny niesamowite no i teva ma racje jak zobaczyłam jak maleństwo ma być nisko posadzone to się przeraziłam.
Co do witamin to ja niestety nie zdołałam dobrać dla siebie żadnych. Na początku jadłam kwas foliowy zaczęłam brać witaminy ale kończyło się to wizytą w toalecie. Mdłości ogólnie przeszły mi gdzieś około 20 tygodnia ale nie zdecydowałam się kupić następnych witamin. Na poprzednie wydałam gdzieś około 100 zł i leżą w szafce. Miałam dobre wyniki to się nie przejmowałam no i mój ginekolog powiedział że jak będę jeść normalnie to powinno być wszystko dobrze.
 
reklama
Cześć dziewczynki!
Piszę żeby się Wam pochwalić. Wczoraj byłam na wizycie. Z dzidzią wszystko dobrze :tak: Waży ok 1370 g
No i będzie córeczka :-)

kruczka ja jak robiłam glukozę to musiałam mieć skierowanie nawet jak prywatnie robiłam. Takie wymogi labo, ale może to zależy od konkretnego laboratorium. I miałam zrobić miedzy 24 a 28 tc
A witaminy biorę co drugi dzień lub rzadziej. Codziennie kwasy DHA i magnez na skurcze
 
dlatego czasem dobrze takie rzeczy zobaczyć :-)
A mnie się przypomniało, że jak zapytałam na którym boku spać to sie dr ze mnie śmiała i powiedziała, ze na tym na którym dziecko pozwoli, i teoretycznie lewy wskazany a ja jak się tylko na lewym położę to dostaje upomnienie :-D

Co do mleka to faktycznie niby niweluj zgagę. u nas chyba pomaga dlatego, ze to ni przez hormony a nie chorobę :-) Wiem, ze pytanie już pewnie padło, ale w czym pierzecie ciuszki, u mnie w kiosku "dzidziusia" widziałam psiapsióła mówi, że ona w loveli...i mnie sie ta lovela tez coś tak kojarzy...

A witaminy łykam. które zawierają dzienna dawkę żelaza, bo z witaminami wespół zespół chyba lepiej sie wchłania...magneB6 3x1 żeby uniknąć skroczów macicy chyba przy tej krótkiej szyjce. ni kaszel dalej meczy robię sobie inhalacje z soli fiz i piję sol emską...i herbatkę polecaną przez myszkę, ale kaszle dalej, trochę inny sie ten kaszel zrobił ale jednak dalej jest...:-(
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny w sklepowym mleku to tego wapnia to z lupątrzeba byłoby szukać, to marketingowymit!! mnie też ciągnie do mleka, ale staram się przestawiać na jogurty/kefiry(przynajmniej mają dobre bakterie) albo żółty ser (w białym też jest małowapnia). Najwięcej wapnia w małych rybkach, ale jakoś nie mogę się przemóc :baffled:
Kruczka -dziewczyny mają rację. idz do jakiegoś centrum diagnostycznego (nie przychodni,bo tam pewnie skierowanie trzeba) i bez problemu zrobisz to badanie, tylkoodpłatnie, ja za krzywą cukrową zapłaciłam 15 zł. ja dostaję wyniki z tegocentrum DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne i analityczne: Diagnostyka, warto zadzwonić i zapytać.
Co do witamin to położna poradziła odstawienie po 6-tym m-cu (jak wyniki dobre), zwłaszcza tychzawierających wapń - podobno będzie łatwiej dziecko urodzić.;-) Ja łykam tylkomagnez i omega 3
Felidae - mam tosamo, z wyrzutem sumienia śpię na prawym boku, ale tak mi wygodniej. A sólemską to się pije? ja robiłam tylko płukankę gardła??
 
hejka brzuchatki


kruczka u mnie witaminki codziennie - z zegarkiem w ręku (dosłownie):-D
gdyby nie timer w komórce, w życiu bym nie pamiętała


smile ja codziennie szklanka mleka... ale mi nie mleka, ale kawy się chce... i to przeraźliwie. Przy Gosi miałam odrzut od kawy, jeszcze zanim zorientowałam się, że jestem w ciąży.
A teraz najchętniej piłabym więcej niż przed ciążą, ale się ograniczam do 2 dziennie latte machiato, każde po pół szklanki mleka.
Do tego jak mi się przypomni calcium z vit. D na kości

margot mnie też przeraźliwa zgaga ostatnio męczyła. Staram się jeść małe porcje i chyba lepiej

anezram a może spróbuj te witaminy, co masz. Może teraz jak nie masz mdłości, to organizm nie zaprotestuje


agusiaks gratuluje córeczki:tak:
 
Witam dziewczyny

Wpadlam napisac ze zyje i ze wszystko u mnie dobrze.
Nie mam czasu niestety na forum, nie pracuje bo jestem na zwolnieniu ale robie zdjecia i to mi zajmuje sporo czasu.

Z dzieckiem ok, na USG w 29 TC mala miala 40 cm i 1200 g. Teraz ide na USG za jakies 4 tygodnie.
Brzuch wielki jak balon, czas ucieka, a ja juz bym chciala urodzic, chociaz swietuje kazdy dzien rano bo sie wysypiam, a to niedlugo sie mi ukroci :)

Pozdr, Ewa
 
Hej dziewczyny :)
poszłam za waszym śladem i się dziś zmierzyłam, w brzuchu mam 92 cm :)

Ja mleka nigdy nie lubiłam, ewentualnie kakao czy płatki z mlekiem, ale to rzadko, za jogurtami i innymi takimi rzeczami też nie przepadam, chyba że jest to deser czekoladowy :D

Co do witamin to biorę codziennie, ale dopiero od niedawna, jak wyszłam ze szpitala, to potrzebowałam nabrać sił, no i witaminki, DHA i magnez codziennie :)

agusiaks ​gratuluję córeczki :)
 
Jest takie powiedzenie, że "pierwsze z miłości, drugie z rozsądku, a trzecie z przypadku"
moi rodzice tak mieli :p ja to dziecko z rozsądku hehe

u mnie pierwsze i drugie z rozsądku :p

Witam się z rana i od razu mam pytanie. Czy bierzecie dalej jakieś witaminy? Takie kompleksowe dla kobiet w ciąży? Ja odstawiłam kilka miesięcy temu i nie wiem czy to dobrze czy nie. Tak samo mam pytanie co do testu glukozowego, czy jego się robi do któregoś tygodnia? Jutro mam wizytę i miałam go zrobić przed tą wizytą, ale zgubiłam skierowanie na badania i jutro poprosze lekarza o nowe, ale się boje czy to jakoś nie za późno.

witaminy biore od początku do konca i karmiac tez bede brac:)
ja glukoze mialam w 20tc
kazde badanie mozesz zrobic prywatnie i nie musisz miec skierowania.

Cześć dziewczynki!
Piszę żeby się Wam pochwalić. Wczoraj byłam na wizycie. Z dzidzią wszystko dobrze :tak: Waży ok 1370 g
No i będzie córeczka :-)

gratuluje coreczki



M przyniósł miarke - 125 w obwodzie :)
 
Pscolka - każde mleko czy tylko to uht? Ja UHT w ogóle nie kupuje odkąd Antek jest.

Ja śpię różnie.. najczęściej na prawym boku przechylona do przodu.. tak jakby na brzuchu.

Aaa Pscolka - ja do 6m miałam wzorowe wyniki... a teraz żelazo mi poleciało. Ogólnie czuje sie taka nijaka, więc teraz tym bardziej te witaminy wcinam ;)
 
reklama
Ja biorę tylko żelazo przepisane na receptę, bo miałam za mało na ostatnim badaniu.

Smile, ja śpię dokładnie tak jak Ty, też tak pół na boku, pół na brzuchu, od kilku dni strasznie zaczęły mi drętwieć biodra przez to, że mogę spać tylko w dwóch pozycjach, na lewym boku, albo na prawym. Nie dość, że się nie wysypiam, bo na siku wstaję, to jeszcze wstaję z bólem nóg. No masakra
 
Do góry