reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe blizniaki

Dis rano sprawdzalam i nic nie widziałam a pużniej troszke dawalam jej syropek a tu p2 kiełki szok.Ona własnie tylko czasem paluszek gryzie a takto zero dzanków pojawiających się ząbków.Bartosz już z 2 miesiace się ślini gryzie szystko co popadnie ,marudzi czasem a zabkównie ma.
 
reklama
Czołem Dziewczyny.
U nas wszystko w porządku - oprócz tego, że Łucja troszkę za mało przybrała na wadze od ostatniej wizyty...
Mam za to inny problem i liczę na to, że mi pomożecie.
Chodzi o wózek. Kopiliśmy dziewczynom Emmaljunge (o zgrozo nową i za kupę kasy) i z powodu tak dużej różnicy w wielkości dzieci robi się tam masakra... Elizka rozwalona na 2/3 wózka i Łucja wciśnięta w kącik... Zmuszeni więc jesteśmy pomyśleć o kolejnym nabytku... Jakie wy macie wózki i czy jesteście zadowolone? Ja zastanawiam się teraz nad Kolcraftem. Czy któraś z Was może ma takie cudo?
Pozdrawiam i piszcie koniecznie co tam u was :)
 
Witam:)
Zlosnica gratuluje zabkow:tak:
Zapalka co do wozka nie poradze bo ja kupowalam w Anglii i nie wiem jakie wozki w POlsce sa dostepne w sklepach..

A ja mam do was pytanie. Czy wy tez mialyscie kryzys 4/5 miesiecy u swoich maluchow? Bo ja od paru dni nie poznaje swoich dzieci. Staly sie strasznie marudne, placzliwe, trudniej je uspokic.. Nie wiem co jest bo wczesniej to byly aniolki, ktore nie domagaly sie duzej uwagi i malo plakaly. Teraz dalej duzo spia w ciagu dnia ale jak nie spia to marudza. Moze to zabki:sorry::sorry::sorry: Slinia sie i gryza piastki..

Z nowych wyczynow to Maja od 4 dni potrafi przekrecac sie z brzuszka na plecki. Jacob robi to to od ponad miesiaca juz ale wciaz nie chce mu sie nauczyc przewrotu w druga strone. No i dalej nie bardzo chca sie smiac w glos:-(

A jak tam sytuacja wyglada u was?
 
IWEE powiem ci że moje co jakiś czas się zmieniają i ich temperament również Nicola jak do tad nie potrzebuje tyle uwagi co Bartosz on jest właśnie taki jak ty opisujesz markotny nie da się go uspokoić wydaje mi się że to wszystko wina ząbków mojego syna trzeba ciągle przebierać bo wszystko zaślini. Bardzo długo wychodzą mu te zęby bo zaczoł sie ślinić jak miał około 4 miesięcy a wyszedł mu dopiero kawałek 1 ząbka.
 
A tu cisza jak makiem zasial. dziewczyny co z wami!!!:cool2: Niczka ty to juz w ogole nas olalas z gory na dol bo nic nie slychac od ciebie od wiekow!!! Co tam u ciebie, jak twoja wesola gromadka sie chowa? Jola, Zapalka, Zlosnica wy tez napiszcie choc slowko od czasu do czasu jak tam postepy waszych pociech? jakies nowe umiejetnosci, zmiany?

U mnie z najnowszych zmian to Jacob ma 2 zabki (wyszly mu dokladnie w dzien 5 miesiecy):tak: poza tym robi sie coraz bardziej ruchliwy. Obecnie tylko na brzuszku chce lezec i non stop kreci sie dookola wlasnej osi czasem uda mu sie popelznac do przodu ale to tylko przy pomocy raczek, bo nie odkryl jeszcze ze nozkami mozna sobie pomoc:-p Z niego to okropny ruchliwiec, tylko patrzec jak zacznie zasuwac na czworakach. Maja jak to Maja...spokojniutka i wcale nie spieszy jej sie zeby gonic brata po podlodze. Taka z niej przytulanka cichutka.

A co u was? Dawjacie znac po inaczej klapsa w pupe dostajecie wszystkie;-):cool2:
 
Ja się już poprawiam :-) Ale fakt - Dziewczyny, piszczcie częściej co tam u Was słychać.
Eliza tez już ma dwa ząbki na dole, nie musi już też jeździć na rehabilitację :) Uwielbia jeździć na brzuszku.
Łucja ząbków jeszcze nie ma i nie wygląda na to, żeby się miały szybko pojawić. Też uwielbia się bawić na brzuchu :) Na rehabilitacji zrobiła ogromne postępy i może niedługo już będziemy tam jeździć już tylko raz w tygodniu.
Fajne do zabawy na brzuchu są takie puzzle piankowe. Na macie edukacyjnej moje dziewczyny od dawna już nie chcą leżeć.
Z kubeczków niekapków picie tez im marnie idzie...
Łyżeczkami jedzą tylko rano owocki i obiadki. Łucja w dodatku najlepiej zjada przez sen :( Różnica między nimi to już 3 kilogramy :szok:
Łucja waży 6200 :) Pani dr twierdzi, że mogłaby więcej przybierać na wadzea Elizka się zapędziła...
Wózek kupiliśmy Kolkraft w internecie i bardzo go sobie chwalimy :) Wyglądamy w nim tak: Picasa Web Albums - Anna - Mamy juz PÓŁ ...
Iwee - a gdzie najnowsze zdjęcia Twoich dzieciaczków?? Bardzo jestem ciekawa ile ważą bo wiekowo są podobne do moich dziewczyn :)
Dziewczyny piszcie częściej co tam u Was słychać - bo ta cisza na forum tez mnie strasznie drażni :-(
Pozdrowionka!!!
 
jestem. Ostatnio nie mialam glowy ani czasu zeby tu zagladac.
Moje maluchy waza 8700 - za tydzien konczymy 7 miesiecy.
Diete im rozszerzam - sloiczki, kaszki itd narazie zadnych alergii. Niestety mlode budza sie caly czas w nocy na jedzenie, nawet jezeli dostaja kaszke na wieczor, ale fakt, ze tak jak potrafia zjesc caly sloiczek obiadku czy owockow to pelnej porcji wieczornej kaszki nie zdarza im sie zjesc. nie wiem co z tym zrobic, a jest na skraju wyczerpania.
Pierwszemu ida zabki, to znaczy juz widac je na dziasle, drugi za to sie slini juz dlugo i na maska pcha wszystko do buzki, widac ze go swedza dziasla, ale jeszczee nie widac tam zabkow tak dobrze jak u blizniaka pierwszego.
Poza tym z postepow u nas - Igorek siedzi sam jakl sie go posadzi, turla sie wszedzie. Patryk jest bardziej stateczny i raczje woli sie krecic wokol wlasnej osi, albo robic mostek i tak sie odpychac na plecach. Igorek duzo gada- mama, tata, dada, szczegolnie dadadada i ....i..... sam zasypia, poprostu sam, ale jestem szczesliwa z tego powodu.

Ja mam rece po ziemie - jest co dzwigac- , plecy wolaja codziennie o masaz i odpoczynek.

Rytm dnia w miare im sie usystematyzowal, spia przynajmniej 2 krotnie w ciagu dni w miare jednoczesnie.
 
...Z kubeczków niekapków picie tez im marnie idzie...
u nas tez marnie, ale pamietam ze z moim pierworodny tez tak bylo. niemniej ja staram sie dawac im niekapek jak najczesciej, nawet jezeli go traktuja jako gryzaka.

:cool2: U mnie z najnowszych zmian to Jacob ma 2 zabki (wyszly mu dokladnie w dzien 5 miesiecy):tak: poza tym robi sie coraz bardziej ruchliwy. Obecnie tylko na brzuszku chce lezec i non stop kreci sie dookola wlasnej osi czasem uda mu sie popelznac do przodu ale to tylko przy pomocy raczek, bo nie odkryl jeszcze ze nozkami mozna sobie pomoc:-p Z niego to okropny ruchliwiec, tylko patrzec jak zacznie zasuwac na czworakach. Maja jak to Maja...spokojniutka i wcale nie spieszy jej sie zeby gonic brata po podlodze. Taka z niej przytulanka cichutka.
u mnie tez jeden ruchliwy a drugi spokojniejszy, ale podopbnie jak pisala Zlosnica , zmienaja im sie temperamenty. na poczatku Patrys byl ruchliwszy i wrazliwszy, a Igorasek byl ostoja spokoju, nic go nie ruszalo, a teraz im sie troche zamienilo.

Mam za to inny problem i liczę na to, że mi pomożecie.
Chodzi o wózek. Kopiliśmy dziewczynom Emmaljunge (o zgrozo nową i za kupę kasy) i z powodu tak dużej różnicy w wielkości dzieci robi się tam masakra... Elizka rozwalona na 2/3 wózka i Łucja wciśnięta w kącik... Zmuszeni więc jesteśmy pomyśleć o kolejnym nabytku... Jakie wy macie wózki i czy jesteście zadowolone? Ja zastanawiam się teraz nad Kolcraftem. Czy któraś z Was może ma takie cudo?
wiec u mnie Kolcraft sie by nie sprawdzil z powodu kolek, a poza tym tam sie tylko jedno siedzenie rozklada na plasko.
Ja chce kupic wozek Inglesina - 1) kolka terenowe, 2) siedzenia sie rozkladaja na plasko 3) mozna ustawic siedzenia- jeden za drugim, twarza do siebie, plecami do siebie, i jeden obok drugiego, wiec jest pelnia wyboru.
Duzy minus to to, ze nowy duzo kosztuje, ale mozna trafic uzywany.
 
Czołem!!
Właśnie wróciłam z Łucja z rehabilitacji i od logopedy. Logopedka mi powiedziała, że te nekapki to żaden etap w nauce jedzenia, że3 słuzy to tylko wygodzie i nie mam się tym wcale przejmować :) Jak przyjdzie czas to dziewczyny będę uczyć pić ze otwartych kubeczków. Polecała jakieś medeli - misze zobaczyć co to...
Co do wózka - to w naszym siedzenie sie nie rozkłada na płasko w żadnym. Mozna tylko 3 pozycje zmieniać. Dla moich dziewczyn to akurat dobrze, bo odginały sie do tyłu...
Co do Indesigna, to ja właśnie sprzedaję podobną Emaljungę (taka właśnie jeden obok drugiego)... Powód - było tam przeokropnie ciasno i różnica w wadze dziewczynek nie dała im tam wygpdnie siedzieć. Chociaż nie moge odżałować tego wózka bo funkcjonalnie jest rewelacyjny...
Pozdrowionka :) :) :)
 
reklama
ja mam teraz wozek firmy deltim - jeden obok drugiego i chce zamienic bo jest malo miejsca -czyli tak samo jak ty- Zapalka. A w tym Inglesina mozna przestawiac siedzenia jak chcesz - albo jeden obok drugiego albo jeden za drugim, za pomoca takiej szyny.
 
Do góry