reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe blizniaki

Niczka a kiedy twoi zaczeli sylabizowac? Moje za tydzien koncza 6 miesiecy ale do gadania sylabami to raczej nie spieszy im sie:zawstydzona/y::sorry:
Zapalka u ciebie dziewczyny tez juz gaworza sylabami?

Co do wozka to Niczka super sprawa ze mozesz tak ukladac siedzenia w roznych pozycjach. Moj wozek tez powolutku robi sie za ciasny, ale mam nadzieje ze jeszcze zime wytrzyma:sorry: bo kurcze takie drogie te blizniacze wozki:eek:
 
reklama
A ja jestem zadowolona z Kolkrafta :) Był w miarę tani (tyle, że trzeba go samodzielnie poskręcać). Kółka ma faktycznie trochę małe - ale po lesie da się jeździć :)
Moje dziewczyny nie gadają jeszcze sylabami :(
Pozdrawiamy
 
Zapalka ja mam dwoje starszych dzieci i juz kompletnie nie pamietam jak to bylo z gaworzeniem u nich:confused: ach jak tylko dzici przestaja byc dzidziusiami to wszystko sie zapomina...
Ale nic, jak na razie starajmy sie nie martwic jeszcze tym brakiem gaworzenia i pamietajmy ze nasze blizniaki byly troszke wczesniakami wiec moze powinnysmy dawac im ten miesiac korekty. Daj koniecznie znac jak u ciebie cos sie zmieni w kwestii "gadania":happy2:
A w ogole zapomnialabym dodac ze ogladalam zdjecia twoich dziewczynek. Sa super!!!:-) Lucja taka kruszynka i Elizka takie dlugie wloski juz ma!:-D Czy sie myle ze jedna to blondynka a druga szatynka? Sa zupelnie do siebie nie podobne (a juz myslalam ze tylko moje maluchy to takie totalne odmience:-D)

A tu kilka ich fotek..
 

Załączniki

  • IMG_0202.jpg
    IMG_0202.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 114
  • IMG_0214.jpg
    IMG_0214.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 106
  • IMG_0200.jpg
    IMG_0200.jpg
    39,3 KB · Wyświetleń: 110
  • IMG_0175.jpg
    IMG_0175.jpg
    38,6 KB · Wyświetleń: 110
  • IMG_0163.jpg
    IMG_0163.jpg
    29,1 KB · Wyświetleń: 96
  • IMG_0151.jpg
    IMG_0151.jpg
    27,5 KB · Wyświetleń: 118
Cześć ja na kwietniówkach jestem ...tak was podczytałam o tym gaworzeniu i powiem tyle że Tina zaczęła mówić ba-ba,pa-pa po około tygodniowej zabawie językiem jakieś max 2 tygodnie temu...więc nie denerwujcie się dziewczyny bo jak zaczną...to będziecie marzyły o chwili ciszy;-);-);-)
 
u mnie tylko jeden gaworzy, drugi nic a nic- piszczy tylko i takie tam.
ten co gaworzy to juz siedzi sam i uwielbia stac ale sam sie nie podciaga jeszcze do stania.
Iwee fajne twoje maluszki. Widac roznice.


musze leciec gdyz mam awanturke na podlodze ;-)
 
witam was .....

Dlugo mnie tu nie bylo bo co wczesniej zajrzalam to takie pustki ...a tu prosze wczoraj przypadkowo "weszlam" i nowe posty sie pojawily....jak milo....:-)

Fajnie czytac jak Wasze maluszki sie rozwijaja....
U nas dziewczyny tez robia postepy ..z dnia na dzien nabywaja nowa umiejetnosc....zaczynaja ladnie siedziec choc Ali duzo latwiej to przychodzi....obie tez pelzaja do tylu i kreca sie wokol wlasnej osi....
Jezeli chodzi o gaworzenie....to czasami to mi glowa peka......;-)
Waza po tyle samo 7200g.......no i wcinaja jedzonko.....mleko odkad dostaly obiadki i deserki jest bleeeee.....no i co ja sie nawyczyniam zeby te mleko "przemycic" do jedzonka albo choc troche w nocy butelka podac.....
Dziewczyny zasypiaja codziennie o 18.30-19.00......spia cala noc do 7 rano.....okolo 8.30 staram sie im dac mleczko..wtedy wypijaja okolo 60ml....o 10.30 jest drugie sniadanko w postaci kaszki na gesto tak okolo 200-220ml....o 14stej jedza deserek i najczesciej sa to ulubione owocki z jogurtem ..caly sloiczek....o 15.30 jest obiadek.....zjadaja wtedy okolo200ml.......nastepny posilek to nasze starania z mezem aby "wcisnac " im troszke mleczka bo najlepiej to one by juz nic nie jadly do samego rana.....:sorry:
Taka rutyne mam od jakis 7 tygodni......
wdzien dziewczyny maja drzemke o 9 rano okolo 40 minut potem okolo 12-13stej tez tak 40 minutek....nastepna drzemka jest przed obiadkiem....no i tu mamay problem bo jak dziewczyny nie usna wtedy to pozniej sa straszne zmeczone i rozdraznione...

Wogole to mielismy ostatnio ciezki czas bo amelia miala operacje......juz jest po i teraz dochodzi do siebie.....


a to kilka foteczek z moimi dziewczynkami....
 

Załączniki

  • DSC01982.jpg
    DSC01982.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 108
  • DSC01980.jpg
    DSC01980.jpg
    25,3 KB · Wyświetleń: 98
  • DSC01994.jpg
    DSC01994.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 103
  • DSC02020.jpg
    DSC02020.jpg
    31,8 KB · Wyświetleń: 101
  • DSC01942.jpg
    DSC01942.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 105
  • DSC01894.jpg
    DSC01894.jpg
    28,2 KB · Wyświetleń: 102
  • DSC01897.jpg
    DSC01897.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 123
  • DSC01861.jpg
    DSC01861.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 104
  • DSC01874.jpg
    DSC01874.jpg
    23,7 KB · Wyświetleń: 118
Dziewczyny - Wasze pociechy są przesłodkie!!!
Iwee - ale Jacob robi zawadiackie minki :)
Jola - jak ty rozróżniasz swoje dziewczyny?? Szok!! Ale moja codzienna rutyna podobna do Twojej :0 Różnica taka, że Eliza zje wszystko co dostanie a Łucję, żeby nakarmić to jest prawdziwy cyrk...
Pozdrowionka
 
reklama
Dziewczyny - Wasze pociechy są przesłodkie!!!
Iwee - ale Jacob robi zawadiackie minki :)
Jola - jak ty rozróżniasz swoje dziewczyny?? Szok!! Ale moja codzienna rutyna podobna do Twojej :0 Różnica taka, że Eliza zje wszystko co dostanie a Łucję, żeby nakarmić to jest prawdziwy cyrk...
Pozdrowionka


Dziekuje......z odroznianiem nie mam problemu.....przeciez to blizniaki dwujajowe..:-):-):-)
 
Do góry