reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Schauma doskonale cię rozumiem. W poprzedniej ciązy byłam całę 9 miesiący na zwolnieniu a do pracy wróćiłam jak Mija miała 11 miesięcy. I już miałam dość siedzenia w dom. W kółko to samo, każdy dzień podobny. Nie każda kobieta jest stworzona do siedzenia domu. Mam różne koleżank, ale wiekszość też chętnie wróciła do pracy. Inna sprawa że po kilku tygodniach godzenia pracy i wychowywania malucha, teskniłam za kilkoma dniami w domu:-D Nie miej wyrzutów. I tak jesteś najlepszą mamą na świecie dla swoich maluchów.
 
reklama
dziekuje dziewczyny za wsparcie. maż mnie wyzwał ze juz wymyslam. bo jak dzieć moze byc dokładnie zmierzony jak on zwiniety w kłębek ( takie mam zdjecie, ktore bylo robione w trakcie mierzenia).
dodam ze juz przedyskutowalam z lekarzem kwestie porodu i bedzie cesarka :tak:
czy ktoras z was miala kiedys problemy z nerkami w ciazy? znow zaczynaja sie odzywac, co mnie troszku martwi, powiedzialam o tym dr i mam miec usg nerek co 4 tyg.

beata dobrze zrobiłaś, lepiej dmuchac na zimne i odpoczywac :)

a my z mezem prawie wcale sie nie widzimy, ja pracuje od 6 do 14 a maz od 15 do ... nigdy nie wiadomo do ktorej, bo jest kierowca tira. mysle ze po powrocie z pl skroce godziny pracy do 6h, jestem wykonczona po 8h
 
Beata Warszawa chyba dzis jakas niekorzystna dla wszystkich bo ja tez się zle czuje. Dobrze ze poszlas do domu, nie możesz sie męczyć.

Bluelovi ja nie wiem co to za serial...

Schauma i ja wracałam do pracy jak na skrzydłach jak Jula miała 9 miesiecy. Sa kobiety stworzone do siedzenia w domu a sa takie ktore nie sa w stanie byc z dziecmi 24h, calkiem normalme to :-)
 
Aniabuu nie atresuj sie, wiek ciazy na usg zalezy od owu ale tez od tego jak dokladnie lekarz zmierzy dzidziusia. Zreszta większość lekarzy którzy do tej pory robili mi usg mówili, ze mierzenie crl ma sens tylko do 12 Tc bo później dzieci rosną indywidualnie.
 
Bluelovi ja oglądam wspaniałe stulecie, mimo że wcześniej się śmiałam gdy moja mama go oglądałam, ale odkąd jestem na zwolnieniu to się wciągnęłam. Nawet pierwsze odcinki obejrzałam sobie na yotubie.
Zrobiłam dzisiaj sos z papryki do słoików, ale chyba źle oceniam siły bo teraz leżę i odpoczywam.
 
dziś pierwszy dzień mojego zwolnienia - jadłam normalnie z dzieciakami i już czuję że to dużo za dużo jak na moje możliwości :-) no nic jakoś się przyzwyczaję. Ja siedziałam z synem do 8 miesięcy z córcią rok i 3 miesiące i powiem Wam że z synem bardziej mnie gnało z powrotem do pracy - był jeszcze malutki i nie było z nim żadnych problemów więc po prostu strasznie nudno. Z Mańką było inaczej bo już weszła w ciekawszy wiek no i Antek dotrzymywał mi towarzystwa - to był dla nas fajny wszystkich fajny czas. Oczywiście, że tęskno do pracy do ludzi (nie tylko sąsiadek z dziećmi) ale ja znalazłam frajdę w tym czasie. Teraz też z radością poszłam na L4 i patrzę na najbliższe prawie 2 lata w domu...a potem pewnie rzucę się w wir pracy i nadrabiania zawodowego połączonego z prowadzeniem domu...ach my kobiety pokrętne istoty. Chcemy wszystko na raz i w dodatku nam to nieźle wychodzi;-)
Schauma zgadzam się "0" wyrzutów sumienia - najlepsza mama to zadowolona z życia mam :-)
 
Aniabuuu moja kuzynka ma problemy z nerkami i coś mówiła, że będzie miała cc i jakoś dużo wcześniej niż ma termin porodu. Ale nie wiem dokładnie jak to ma wyglądać....
 
reklama
Dzięki dziewczyny za miłe słowa, przekonuje mnie to o tym, że może nie jestem taka dziwna i nie jestem wyrodną matką :) Czasami każdy ma gorszy dzień i wtedy głupie myśli przychodzą do głowy. Myślę, że jak pojawi się drugi maluch, a Laura wkroczy akurat w okres buntu dwulatka to nie będę miała czasu na takie rozważania :-D

Aniabuuu ja przy pierwszej ciąży miałam różnicę na USG i z miesiączki prawie 3 tygodnie, a tearaz mam ponad tydzień. Po prostu zawsze owu mam później niż w 14 dniu cyklu. Kierowałyśmy się terminem z USG i urodziłam dzień później ( termin OM 23.08.2014, z USG 09.09.2014, a rodziłam 10.09.2014). Więc naprawdę nie masz się czym martwić.

Bluelovi, nie oglądam tego serialu, ale wiem, że leci chyba jakoś popołudniu. Wciągający? To chyba w jakiś starożytnych czasacj się dzieje?
 
Do góry