reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Milka ja wczoraj byłam z mężem na wyrwaniu i po wyrwaniu też w nocy nie spał za dobrze ;-)dzisiaj biedaczek urwał się wcześniej z pracy ;-)
Sylwia ja bym skonsultowała ten stoperan z lekarzem, bo on jest do stosowania od 6 roku życia więc jak bym nie zaryzykowała...
 
reklama
Widzę, że jest nas coraz więcej :-)
Dziewczyny, z tymi księżmi to różnie faktycznie jest - my np. jak braliśmy ślub to ksiądz nie chciał kasy, powiedział, żebyśmy tylko kwiaty po uroczystości zostawili i to mu wystarczy - będzie miał wystrojony kościół;-) My i tak mu daliśmy 200 zł i było ok :) Sąsiadom udzielił ślubu za darmo - chcieli wziąć ślub przed komunią córki, ale nie mieli na to kasy, więc udzielił im za darmo :) Z chrztem dzieci tez nie ma problemu:) Za to w miejscowości obok mają takiego proboszcza co też mówi: co łaska ale nie mniej niż... Moim zdaniem żenada...

Co do mężów/chłopaków - mój jest kochany na co dzień, od zawsze a jak jestem w ciąży to jeszcze dwa razy bardziej się stara :) Czasami się jeszcze zapomni - jakieś zaćmienie czy coś - i prosi żebym mu pomogła coś przenieść, ale szybko sobie przypomina, że przecież nie mogę dźwigać i robi wtedy fajne miny jak sobie przypomni:szok: Nasza pierwsza dzidzia, więc musi się jeszcze przyzwyczaić:laugh2:

Kwestia badań - ja zrobiłam częśc badań jeszcze zanim zaszłam w ciąże - taki pakiet dla kobiet planujących ciążę - m.in. różyczka, toxo, anty tpo, ft4, tsh itd - w sumie 11 badań i zapłaciłam 120 złotych ;-)

Wczoraj obchodziliśmy 2 rocznicę ślubu i doszło do mnie, że na 3 rocznicę nasza dzidzia będzie miała prawie pół roczku ;-)
 
Stoperanu to chyba nie wolno, ale węgiel można na biegunkę.

Kurczę, przeczytałam tyle stroni i już zapomniałam co chciałam napisać :-)
Pisałyście o bliźnie po cc, ja mam brzydką strasznie. Po cięciu długo mi rana ropiała, jest szeroka i do tej pory ma odcień czerwono/brązowy. Każdy lekarz który mnie badał mówił że brzydka. U rodzinnego to mi nawet wpisała do karty przy badaniu że brzydkie to to. Mam nadzieje że będzie druga cesarka, że mi wytną i że nowa będzie ładniejsza.

Jak czytam reakcje waszych mam na wieść o ciąży to aż przykro się robi :-( A co od to Waszych rodzin mają, jak to Wasze dzieci będą a nie ich. Nie rozumiem tego.

Co do objawów ja się o niebo lepiej czuję niż w pierwszej ciąży, czasem mnie zemdli ale ani razu nie wymiotowałam. Tylko piersi bolą i jestem mega senna.

Ja zażywam Femibion Natal Classic. W sumie doktorka mówiła o samym kwasie ale jakoś babka w aptece poleciła cały zestaw witamin to łykam.
 
u mnie mamy przyjęły wiadomość o dziecku z łzami w oczach - ale tylko ze szczęścia :-)
dżoana - gratuluję rocznicy, fajnie, że następne będziecie obchodzić w większym gronie :)
 
Dziewczyny pisałyscie coś o kalendarzykach ciążowych.. Przypomnicie mi jakie to były. Ja od rana siedze nad prezentem dla siostry.l nie mam czasu nawet myśleć o mdłościach...
 
kurczaczek oo, to obydwie mamy biedulkow w domu ;) teraz zjadl swoj "ostatni posilek" i jedziemy :p

dorota a jaka okazja? moze cos podpowiemy z tym prezentem :)

dżoana super ten wasz ksiądz! rzadko sie tacy zdarzają niestety... ksiądz który nam udzielal ślubu mial tyle lat co ja tzn. 26 a młodszy od mojego męża :D
 
hej, renia jaki lek dostałaś na te mdłości?
mi dodatkowo przyplątała się jeszcze biegunka, nie wiecie czy mogę stoperan brać na początku ciąży?



Ja w 17 tyg. pierwszej trafiłam do szpitala i tam na biegunkę podawano Smecta, a w szkole rodzenie Pani położna mówiła, że węgla nie wolno brać. Nie wiem czemu, wydawało mi się, że jest on bliższy natury. Może na biegunkę pomogła by czekoladka albo jagody. Ja zawsze podaje córce sok z jagód z przegotowaną woda i na drugi dzień przechodzi.
 
reklama
dzięki dziewczyny, mi tez się wydaje że żadnych leków nie powinnam. Spróbuję sok z jagód, ale problem jest w tym, że nic nie mogę przełknąć przez te mdłości - od kilku dni żyję tylko na bułkach z masłem. Jak nie pomoże to będę dzwonic do lekarza.
 
Do góry