reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

kasiunia123, mojej córci wytłumaczyłam, że rodzice muszą się mocno przytulać, żeby było dziecko i na szczęście nie drążyła tematu. A co do porodu to mi też było łatwo bo pokazywałam bliznę po cesarce i mówiłam, że pan doktor rozciął brzuszek i ją wyjął. Moja córka też ma 6 lat, a ty masz więcej dzieci? Czy to będzie drugie?
 
reklama
Ale naskrobałyście od wczoraj, Ja siadam do kompa raz na dzień i cięzko za Wami nadążyć...wykorzystuje właśnie chwilę, kiedy Zosia wyszła z babcią na spacer...za chwilę Mała pójdzie do przedszkola więc będę miała trochę więcej czasu(pomijając to, że umrę z niepokoju o nią ).

Jeśli chodzi o wózki, to powiem Wam, że 3 lata temu rodziłam Zosię w maju i w listopadzie była już na tyle duża, że przełożyłam ją mimo mrozów i zimy do spacerówki. Nie było wyjścia, bo nogi jej wychodziły poza gondolę i siedziała w niej już totalnie...

Martita jak się czujesz? Może podjęć na izbę przyjęć....zrobią Ci USG i ogólne badania...będziesz spokojniejsza....trzymam kciuki &&&

Oda1 ja też mam problem ze spaniem....w dzień bym spała a w nocy się budzę...dziś np już o 2 byłam rześka i gotowa do wstania...jak zobaczyłam która godzina to myślałam że padnę...i do rana już na czujce byłam....
można jeździć rowerem w ciąży? Ja uwielbiam rower ale póki co od kiedy wiem to nie wsiadłam ...

marzenka ja mam śledzie od samego początku w lodówce...na wszelki wypadek od razu dwa opakowania...i to koniecznie koreczków śledziowych giżyckich...uwielbiam:D

Annika kciuki zaciśnięte &&&

kasiunia123 ja mojej Zosi za dużo nie mówiłam bo ma dopiero 3 latka, więc powiedziałam tylko, że mama ma dzidzie w brzuchu i nie może przez to Zosi dźwigać na rękach...i że dzidzia w brzuchu będzie sobie rosnąć...narazie tyle :)

renia ja z kolei śniadania i kolacje przyswajam, ale tak jak w pierwszej ciąży na obiady patrzeć nie mogę...zjem ale wychodzą mi bokiem...w ogóle na ciepłe rzeczy nie mam ochoty...tylko soki bym piła i cole i jadła kanapki z sałatą i szynką :)

polianna ja też zmieniłam lekarza...chodziłam do pleszewa czyli jakieś 30 km ode mnie...dojeżdzałam cała ciąże i tam też rodziłam Zosię, Lekarz był miły, miał super sprzęt i położną, ale jak przyszło co do czego to przy porodzie go nie było bo miał urlop akurat w weekend majowy jak rodziłam a i teraz mnie wystawił bo miałam iśc na wizytę a on znowu na urlopie...poszłam więc u siebie w ostrowie do ordynatora...sprzęt trochę gorszy ale kompetentny i tańszy....

Tusia gratki :)

kurczaczek ja miałam stojak ale wydałam i teraz na pewno znowu kupię...mega fajnie się kąpało Zosie, bez schylania...polecam :)

Idę gotować obiad: dziś makaron farfalle z kurczakiem, kurkami i pietruszką w sosie śmietanowym ....może choć dziś obiad wejdzie :)
Jakoś tak mam opory, żeby wyjść z domu do 15...obawiam się trochę tego ZUSU...:(

Pozdrowionka i miłego dzionka :)
 
kasiunia123, mojej córci wytłumaczyłam, że rodzice muszą się mocno przytulać, żeby było dziecko i na szczęście nie drążyła tematu. A co do porodu to mi też było łatwo bo pokazywałam bliznę po cesarce i mówiłam, że pan doktor rozciął brzuszek i ją wyjął. Moja córka też ma 6 lat, a ty masz więcej dzieci? Czy to będzie drugie?

Mam jedno dziecko też 6 letnią córkę, drugie w drodze, a trzecie.... jak drugie okaże się kolejną dziewczynką, to pewnie będzie polowanie na chłopca :-D
 
Marita cieszę się, że jest wszystko ok:-)
Nie mam pomysłu jak urządzić mieszkanie a do tego sypialnie z łóżeczkiem to już w ogóle ;-) Totalnie mam mętlik w głowie, bo z jednej strony to najlepiej wszystkie przydatne "gadżety" z drugiej strony gdzie to pomieścić a z trzeciej strony to żeby wszystko było funkcjonalne;-) ehh może gdyby nie hormony to podeszłabym do tego racjonalnie :laugh2:

Kto ma pierogi? ja też chcę :-D
 
kasiunia123, tak z ciekawości, dlaczego taka przerwa między dziećmi? U mnie jest tak samo i była to świadoma decyzja, ale tak się teraz zastanawiam, czy to nie będzie za duża różnica wieku. Ja więcej dzieci nie planuję nawet jeśli teraz też urodzi mi się dziewczynka. Czy twoja córcia też od września do 1 klasy? Czy odroczona?
 
Mam pytanie odnośnie suwaczka? Jak zrobiłam że jestem w 8 tygodniu 1 dniu to się liczy że to już 9 tydzień czy 8 tydzień? Bo generalnie zaczęłam wczoraj 8 i nie wiem czy mam dobrze czy źle? Poradźcie :) Termin na 12 kwietnia :)
 
Milady a patrzylas cene tego wozka w necie? Smyk jest chyba dość drogi, moze znajdziesz taniej.

Znalazłam ceny takie same, ale nie ma tego koloru, pisaam nawet do producenta amelisa, coś mnie zbyli z tym kolorem, chyba sami nie wiedząa co produkowali...

Ale po dzisiejszej rozmowie z ginekolog, jakoś odeszła mi ochota na zakupy. Wizytę mam 7 września dopiero, bo " teraz za wczesnie i nie będzie widać czy jest zarodek czy go nie ma, a 7 powinna już wszystko określić". no smutno mi się zrobiło i odpuszczam zakupy:no:
 
miladyy głowa do góry, ja byłam w 6 tyg. i też tylko plamka była i nic mi lekarz nie powiedział, bo za wcześnie. Wysłał na badania i już. Więc spokojnie i Ty się doczekasz :-) Tak jak ja dzisiaj, mam nadzieję :-)
Kasiagaw wydaje mi się że jeżeli jest 8 t i 1 d to znaczy, że 8 tyg. masz już za sobą i rozpoczynasz 9 t
 
Ostatnia edycja:
reklama
Milady teraz jest ryzyko ze tylko byś zobaczyła pęcherzyk bez zarodka wiec faktycznie lepiej poczekać.

Kasia chyba powinno być u Ciebie 7 tydzień i 1 dzień, to wtedy będzie 8 tydzień, ja mam termin na 1ego a z suwaczka 8t i 5 dni.

Polianna i ja nie wiem co zrobić ze swoim lekarzem, waham sie czy nie wrócić do tego co prowadził moja pierwsza ciążę.
 
Do góry