reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

RYBUSIA ja myślę,że póki dziecko nie chodzi nie stawia stabilnie nóżki nie ma sensu dawać bucików bo niby po co....ja zakłądam skarpetki są takie podwójne mają podeszwy
 
reklama
cześć

Lucy ja zostałam skierowana na te badania ponieważ jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży to miałam grypę i brałam antybiotyk na tetracyklinach
i właśnie stąd to całe zamieszanie:tak:
moje 2 poprzednie ciąże były idealne
niczym się nie można było martwić
przechodziłam je bezobjawowo i tak kwitłam jakbym nie była wcale w ciąży
każdy był w szoku jak jestem ruchliwa
i w jednej i w drugiej pracowałam do 9 miesiąca
czułam się cudownie
a teraz to pewnie przez te nerwy jestem stale zmęczona
i jakaś nie obecna
a ja mam 30 lat i wiem że już w tym wieku powinno się każdej pacjentce wykonywać badania prenatalne :tak:

Lucy i p.aga dzięki za te opisy bo to mnie chociaż troszkę uświadomiło i teraz wiem po co idę
a tak to taka niewiadomka była i to też źle na mnie wpływało :tak:

Lucy jeśli chodzi o płeć to u nas taki wybitny doktorek bardzo go lubię też w 12 tygodniu określa płeć i tylko raz się pomylił
i to jeszcze u pacjentki z jego rodziny
a staż ma już jakieś 50 lat pracy
jest naprawdę dobry :tak:
gratulacje udanego usg i zdrowej fasolki :tak:

Aga piszesz że malutkiej zębole chyba idą
u nas też chyba na to wygląda
bo mały się marudny zrobił i ślini się znowu ma etap wkładania wszystkiego da papy:-D
jeśli mam się sugerować jego poprzednimi zębami to możemy się ich spodziewać za jakieś 4 miesiące :-D
tak jak wtedy czekaliśmy czekaliśmy czekaliśmy czekaliśmy czekaliśmy czekaliśmy aż sie doczekaliśmy po 4 miesiącach walki :-D:tak:

ok lecę do malucha :tak:
 
Iza ja przyłączam się do słów Ady
ja na razie to tylko zakładam skarpety z podeszwą skórzaną :tak:
a w bucikach mu się źle chodziło :tak:
 
o matko ale zasypane niektóre chodniki...straszna jazda wozkiem momentami:wściekła/y:słuzby odśnieżające chyba śpią:-p

Ruda
heh no my na te pierwsze zęby tez dlugo czekalismy...mam nadizeje ze z górnymi 1kami szybciej pójdzie

Ada
oj silne baby silne...chłopy nie mają co się nawet udzielać w tym tamacie bo wiekszość z nich by nie dala rady z tym wszystkim co my robimy...choć twierdzą uparcie że jest inaczej:-D

Lucy
oj to ptrawda bywają niespodzianki.... mnie dr powiedizal w 20 tyg że córka ale ja tak jakoś na to patrzyłam z przymrózeniem oka i kupowałam "uniwersalne barwy"ubranek itp....plus jeden komplet rózowy bo się nie moglam powstrzymać:-Di się przydał:-)
z synem do 7m-ca nie wiedizałam co będzie bo się zasłaniał cwaniak mały:-D

p Aga
hahaha do kiedy? chyba całe zycie...znaczy poki żony sie nimi nie zajmą..choć i wtedy niektórzy walą np do mamusi na obiadki albo mieszkają u rodziców bo tak"wygodniej":-D hehe ...a córeczkę...no to jeszce wszystko przed Tobą...;-)może jeszcze się trafi Wam mala Marysia z kręconymi włoskami...mi się jeszcze w ciąży przysniła taka 2letnia ciemnooka dziewczynka z kedziorami..hehe i jak ją zobaczyłam po urodzeniu to pomyslalam że ją "wysniłam":rofl2:

Rybusia
moja śmiga w rajstopkach i na to skarpety jak zimno takie typu abs: *K* STERNTALER Skarpetki ABS 21/22 ZIMA NOWOŚĆ (520901079) - Aukcje internetowe Allegro
a jak ciepło to w samych skarpetkach

 
kuba śpi ja posprzątałam to pomyślałam że wpadne i napisze coś

wiecie ja kubie t takie miękkie papucie zakładam ale chyba rzeczywiście wygodniej by mu było w skarpetkach z takimi wkładkami dziś przyjedzie mąż z delegacji to w pn pojedziemy i się kupi albo w weekend zabaczymy jeszcze ...

oj mamusie jakaś taka wyczerpana psychicznie jestem nie wiem czemu może to te pogody całe dnie w domu ... a wy jak się macie ?


 
witam:)
co u was i waszych maleństw...u nas wszystko ok, mała właśnie śpi, przespała dzisiaj całą nockę bez budzenia się także jestem happy:-) budzę się wtedy taka wypoczęta, zresztą mała też ma wtedy lepszy nastrój...widzę, że piszecie dużo na temat płci dziecka, ja od samego początku, jak się potwierdziło, że jestem w ciąży, to powtarzałam mężowi, ze to będzie dziewczynka, słodka, niebieskooka, z blond włoskami...mówiłam do niej Amelka i wymodliłam....bardzo się ucieszyłam, jak lekarz poiwedział, " w stu procentach to dziewczynka", marzyłam o tym jak będę ją ubierać w różowe sukienki, robić kiteczki i wpinać spineczki w włosy...ni i urodziła sie ślicznotka z nibieskimi oczami, tylko tych blond włosków mało, nie ma z czego kiteczek robić;):-p
ale mam nadzieję, że urosną...:-)

nadal jednak martwię się tą jej niską wagą, czytałam wczoraj sporo na temat średniej wagi na okres 9 miesięcy i powinna się mieścić w przedziale od 8600 do 11,5kg..a jej jeszcze sporo brakuje do minimum...mimo, że je całkiem sporo...rozumie, że każde dziecko jest inne, ale martwię się czy coś jej nie jest, tym bardziej, że lekarze wogóle się tym nie zainterseowali...nie skierowali na żadne badania...chyba musimy się wybrać do pediatry prywatnie, wtedy inaczej podejdą do sprawy, nie zrozumcie mnie źle ja nie chce żeby na siłe wyszukali jakiś choróbska, chce się upewnić, że nic jej nie jeste...że taka jej uroda, szczupłą być:)

RUDA
NIE PRZEJMUJ SIĘ TYMI BADANIAMI, JA TRZYMAM KCIUKI, ŻEBY WSZYSTKO BYŁO OK....NAWET SIĘ NIE OBEJRZYSZ, A JUŻ BĘDZIESZ TRZYMĆ KOLEJNE MALEŃSTWO NA RĘKACH, ZDROWE, ŚLICZNE:)

LUCY
GRATULUJE SYNKA:) BĘDZIESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE W TOWARZYSTWIE TYLU MĘŹCZYZN...:-)
 
moncia 23 tak jak piszesz każde dziecko jest inne ale wiem z doświadczenia może nie jest tekie wielkie no ale ... kiedy matka ma jakieś obawy to nigdy nie można tego lekcewazyć to ty jesteś matką i jak czujesz że powinnaś sprawdzić to to poprostu jak piszesz idź prywatnie i upewnij się dla właśnego spokoju ...ale sądze że twoja malutka jest poprostu drobna głowa do góry :-)

mamy myjecie zębole swoim pociechom (takimi specjalnymi szczotkami do zębów i do dziąseł) bo ja tak ale nie wiem czy powinnam raz czy 2 razy dziennie ?? jakie jest wasze zdanie


życze miłego dnia ide do kubika bo sięwybudza pa kochane ...

 
RYBUSIA

JEŚLI CHODZI O MYCIE ZĄBKÓW, TO JA JESZCZE TEGO NIE ROBIĘ ALE WIEM, ŻE POWINNAM...W SUMIE MA TYLKO DWA ZĄBKI, ALE ZAWSZE COŚ...TRZEBA DBAĆ...JA CZYTAŁAM, ŻE WYSTARCZY, JAK NAŁOZYSZ KAWAŁEK GAZY NA PALEC I CZYSZCISZ ZĄBKI...A JEŚLI CHODZI O CZĘSTOTLIWOŚĆ, TO MYSLĘ, ŻE CHYBA DWA RAZY SIĘ POWINNO, PO OBIADKU I WIECZOREM...:-) A CO DO SAMOPCZUCIA, TO JA TEŻ CZĘSTO TAK MAM, ŻE JESTEM WYCZERPANA PSYCHICZNIE, TEZ SPĘDZAM Z MAŁĄ PRAWIE CAŁY DZIEŃ., JAK MĄZ WRACA Z PRACY PO 17.00 TO WTEDY JA WYCHODZĘ NA DWIE, TRZY GODZINKI, UDZIELAM PRYWATNYCH LEKCJI JEZYKA ANGIELSKIEGO I WTEDY MAM OKAZJĘ ODPOCZĄC TROCHĘ I NABRAC SIŁ...:blink: TOBIE TEZ RADZĘ CZĘSCIEJ WYCHODZIĆ, PODRZUĆ MAŁEGO DZIADKOMA NA TROCHĘ CZY KOMUŚ INNEMU Z RODZINY...TO JEST POTRZEBNE DLA NASZEJ PSYCHIKI...TRZEBA NABRAĆ SIŁ:) TRZYMAJ SIĘ...
 
Monika możesz sama prywtanie jej zrobić mocz i morfologie choć wiesz nie zawsze takie badania dają całkowity obraz....powiem ci,że mój też nie należy do wielkoludów nie przybiera aż tak super na wadze martwiałm sie tym jakiś okres czasu ale w sumie rozwija sie prawidłowo mógł też póść w ślady mego męża on nie jest wielki....dostałam owszem skierowanie na morfologie od pediatry ale nie kazała sie z tym spieszyć i jeszcze nie robiłam....ale zrobię mu...wiecie co ja też siedze cały dzień sama z dzieckiem mój wraca o 23 i tak pracuje włącznie z sobotą ostatnio nawet niedziele nie było go czasem ciężko samej ale kwestia przyzwyczajenia teraz w sumie zimno....ale jak będzie cieplej zawsze można wyjść gdześ se pojechać...aby do wiosny:-);-)w sumie nie mam tu rodziny moja rodzina mieszka 400km stad nawte nie mam komu podrzucić małego i wyjść się odstresować...
 
reklama
Ada
moja rodzinka 250km stąd:-D też fajnie....:-p a teściom nie podrzucamy małej... czasem starszy jeździ tam na weekend

Rybusia
wyczerpana psychicznie...tak jak Ada pisała...aby do wiosny i bedzie lepiej, teraz zapewne każda z nas czasem sie tak czuje łącznie ze mną...ale staram się myśleć pozytywnie i brnąć do przodu bo po co mi załamki ;-)

a tu nowe focie małej:
http://picasaweb.google.pl/szklista/8MyMiesiac#

A tak zmienijąc temat...zagłosujcie na Nitkę:
http://www.poradnikmamy.pl/component/option,com_ponygallery/Itemid,99999999/func,detail/id,9367/
i
http://www.poradnikmamy.pl/component/option,com_ponygallery/Itemid,99999999/func,detail/id,9366/
Z góry dzieki!!!!

nie mogę coś dodać dziś linków w sygnaturkę....nie działa coś ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry