reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

reklama
ja sie czaje na mleko enfamil
choc starszaki pily bebiko i zyja
wogole 10 lat temu to nikt nie patrzyl na etykiety i sklad , kaszki bobovita czy nestle sie dawalo i nawet sie nie zastanawialam czy dobre czy nie ;) za to z glutenem trzeba bylo czekac mega dlugo takze rzadne bulki czy heratniczki dla dzieci nie wchodzily w rachube ;) no i mleko krowie dopiero po 3 roku hehe ja sama dawalam po roku ku zgorszeniu wielu a teraz sie pozmienialo i mozna po roku dawac hahaha
Basia zajmuje sie teraz stopkami ale do siadania tez sie garnie mimo ze nie nauczyla sie jeszcze przekrecac na brzuszek :-D
 
Ja tam antkowi dawałam kaszę Nestlé i ani gruby nie jest zęby ms zdrowe od cukru nie jest uzależniony słodycze dostał dopiero po skończonym roczku.
Dziwi mnie ta nagonka na kaszki ok na początku jak dziecko uczy się smaków to kleiki lepiej bez cukru ale później to zbankrutować można u nas paczka kaszy szła w 3 dni i gdybym miała kupować drogie super kaszę typu baby sun to bym chyba bank musiała okraść
A tak w ogóle to widziałam w Tesco nowe kaszę z bobo vity bez cukru takie ciemne opakowania mają może to będzie lepsze
 
hmm moze przy wiekszej ilosci to fakt ze ena robi roznice, ale na poczatku wprowadzania jak moja nawet polowy porcji nie zjada to wole dac jej cos mniej slodkiego ;) moze jak zacznie wsuwac wieksze ilosci na codzien to moze zmienie zdanie, narazie wole zakupic kilka mniej slodkich kaszek chocby po to by nie przyzwyczajac jej tylko do slodkiego smaku od poczatku

ehh szkoda ze u mnie w miescie Tesco nie ma, w moich sklepach takie nowosci sie nawet nie pojawiaja, w ogole wybor niezbyt duzy, dlatego zamowie pare na allegro, przynajmniej na te nasze poczatki rozszerzania diety :)
 
Ja się za bardzo na tych kaszkach nie znam, starszej mleka modyfikowanego nie podawałam wogóle, pierś ssała 1.5 roku, kaszki też jak zaczęłam podawać to te mleczne nie chciała jeść, to babcia mieszała jej z moim mlekiem bezmleczne, z tego co pamiętam to jedyne, które wogóle chętnie zjadała to były właśnie te 5 zbóż i 8 zbóż i te ze śliwką, inne nie wchodziły, i kaszka manna ta najzwyklejsza, potem manne na zwykłym mleku i zresztą je ją do dziś.:-) Teraz myślę, że będzie tak samo do roku kaszka na moim mleku, a czy z cukrem czy bez? Wtedy nad tym się nie zastanawiałam i myślę, że teraz też nie będę, byle dziecko jeść chciało:p
 
te kaszki "ciemne" bobovity są już od dawien danwna to tzw. "smaczna kolacja" cukru na 1 miejscu nie ma ale dalej już owszem ( ale na 3 już jest.. ) dodatkowo jakieś maltodekstryny są..no cóż.

mój syn starszy też jadł nestle i bobovita, słodycze dostał po 2 roku życia,sporadycznie był to biszkopt czy ciastko czy kostka czekolady a teraz może zjeść kilo czekolady i jeszcze będzie chciał..wcale mu nie ograniczam a i tak rzuca się jak pies na kości :p muszę dozować i chować przed nim bo by zjadł do porzygu ..
zęby ma zdrowe, jest chudy jak patyk
także nawyki nawykami a słodkie dzieci kochają...


można też kupić kasze jaglaną kukurydzianą pszenną itp. i samemu ugotować na wodzie, dodać owoce i też pycha, albo dodać ugotowaną do przygotowanej wcześniej odpowiedniej porcji mleka i mamy wersje mleczną
 
Ostatnia edycja:
Doliores ja te ciemne z bobo vity widziałam pierwszy raz i tam cukru nie ma na końcu jest w składzie ta melto coś tam

Gucio spał dziś 7 godzin alle luja ;-)
 
reklama
Do góry