reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 i macierzyński

Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
4
Cześć,
Od września do lutego byłam zatrudniona na umowe o pracę na cały etat. (Wcześniej pół etatu) W połowie marca, jak zaczęła się pandemia zmieniono mi umowę na pół etatu. W czerwcu chcę iść na zwolnienie lekarskie, jak wyliczą mi zasiłek ? I później macierzyński?
 
reklama
Rozwiązanie
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
No widzisz a mój lekarz powiedział, że mam sama zdecydować kiedy iść na zwolnienie.
Cześć,
Od września do lutego byłam zatrudniona na umowe o pracę na cały etat. (Wcześniej pół etatu) W połowie marca, jak zaczęła się pandemia zmieniono mi umowę na pół etatu. W czerwcu chcę iść na zwolnienie lekarskie, jak wyliczą mi zasiłek ? I później macierzyński?

Wynagrodzenie chorobowe to średnia z ostatnich 12 miesięcy. Obecnie jestem na zwolnieniu i otrzymuje właśnie średnią. Natomiast macierzyński z tego, co czytałam również obliczany jest w ten sposób, z tym, że trzeba wybrać, czy najpierw przez 20 tygodni otrzymuje się 100%, czy 80%, w zależności od tego ile chce się dostać rodzicielskiego.
 
Cześć,
Od września do lutego byłam zatrudniona na umowe o pracę na cały etat. (Wcześniej pół etatu) W połowie marca, jak zaczęła się pandemia zmieniono mi umowę na pół etatu. W czerwcu chcę iść na zwolnienie lekarskie, jak wyliczą mi zasiłek ? I później macierzyński?
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
 
Ostatnia edycja:
Wynagrodzenie chorobowe to średnia z ostatnich 12 miesięcy. Obecnie jestem na zwolnieniu i otrzymuje właśnie średnią. Natomiast macierzyński z tego, co czytałam również obliczany jest w ten sposób, z tym, że trzeba wybrać, czy najpierw przez 20 tygodni otrzymuje się 100%, czy 80%, w zależności od tego ile chce się dostać rodzicielskiego.
Z tego co ja czytałam to chorobowe tak jak mówisz, ale macierzyński będzie wypłacany z 1/2etatu. Ale ja tak tylko słyszałam nie pracuje w kadrach.
 
Standardowo L4 i macierzyński jest wyliczany z ostatnich 12 miesięcy, chyba, że w tym okresie nastąpiła zmiana pracodawcy (wówczas od momentu rozpoczęcia pracy u nowego pracodawcy) lub zmiana etatu (wówczas od zmiany etatu). Czyli jeśli w marcu miałaś zmieniony etat na połowę, to zarówno L4 jak i macierzyński będzie liczony od tego momentu, nie ma znaczenia, że wcześniej pracowałaś na cały etat. Generalnie dobrze by było, żebyś przed pójściem na L4 miała zmienioną umowę na cały etat, bo inaczej będziesz mocno stratna finansowo przez cały okres macierzyńskiego i l4.
 
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
No widzisz a mój lekarz powiedział, że mam sama zdecydować kiedy iść na zwolnienie.
 
Rozwiązanie
Do góry