reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L4 i macierzyński

Rozwiązania
0
Cześć,
Od września do lutego byłam zatrudniona na umowe o pracę na cały etat. (Wcześniej pół etatu) W połowie marca, jak zaczęła się pandemia zmieniono mi umowę na pół etatu. W czerwcu chcę iść na zwolnienie lekarskie, jak wyliczą mi zasiłek ? I później macierzyński?

reklama

AKT1290

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć,
Od września do lutego byłam zatrudniona na umowe o pracę na cały etat. (Wcześniej pół etatu) W połowie marca, jak zaczęła się pandemia zmieniono mi umowę na pół etatu. W czerwcu chcę iść na zwolnienie lekarskie, jak wyliczą mi zasiłek ? I później macierzyński?
Wynagrodzenie chorobowe to średnia z ostatnich 12 miesięcy. Obecnie jestem na zwolnieniu i otrzymuje właśnie średnią. Natomiast macierzyński z tego, co czytałam również obliczany jest w ten sposób, z tym, że trzeba wybrać, czy najpierw przez 20 tygodni otrzymuje się 100%, czy 80%, w zależności od tego ile chce się dostać rodzicielskiego.

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Cześć,
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.

Ostatnia edycja:

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
3
Wynagrodzenie chorobowe to średnia z ostatnich 12 miesięcy. Obecnie jestem na zwolnieniu i otrzymuje właśnie średnią. Natomiast macierzyński z tego, co czytałam również obliczany jest w ten sposób, z tym, że trzeba wybrać, czy najpierw przez 20 tygodni otrzymuje się 100%, czy 80%, w zależności od tego ile chce się dostać rodzicielskiego.
Z tego co ja czytałam to chorobowe tak jak mówisz, ale macierzyński będzie wypłacany z 1/2etatu. Ale ja tak tylko słyszałam nie pracuje w kadrach.

kaylla

Fanka BB :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
3
Standardowo L4 i macierzyński jest wyliczany z ostatnich 12 miesięcy, chyba, że w tym okresie nastąpiła zmiana pracodawcy (wówczas od momentu rozpoczęcia pracy u nowego pracodawcy) lub zmiana etatu (wówczas od zmiany etatu). Czyli jeśli w marcu miałaś zmieniony etat na połowę, to zarówno L4 jak i macierzyński będzie liczony od tego momentu, nie ma znaczenia, że wcześniej pracowałaś na cały etat. Generalnie dobrze by było, żebyś przed pójściem na L4 miała zmienioną umowę na cały etat, bo inaczej będziesz mocno stratna finansowo przez cały okres macierzyńskiego i l4.

Rozwiązania
0
Po pierwsze co to znaczy, że chcesz iść na zwolnienie? O tym decyduje lekarz a nie Ty. Po drugie chorobowe będzie liczone od momenty zmiany etatu. Macierzyński tak samo.
No widzisz a mój lekarz powiedział, że mam sama zdecydować kiedy iść na zwolnienie.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Dmalw Kilka pytań o urlop macierzyński. Potrzebuję porady 19
M Macierzyński i l4 ,kiedy ? Czy sie nalezy ? Październikowe mamy 2020 4
Monia95 Zasiłek macierzyński w Irlandii Potrzebuję porady 0
Dmalw Urlop,a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 5
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 7
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 3
G zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 2
A L4, wynagrodzenie, macierzyński Potrzebuję porady 11
J Macierzyński a swoja działalność Potrzebuję porady 10
M Zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 3
LolaLolina Urlop macierzyński i rodzicielski ciąża bliźniacza Mamusie bliźniat, trojaczków i... 13
Milmo Zwolnienie lekarskie / macierzyński Potrzebuję porady 13
Sonitka Zus - zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 3
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
C Kryzys macierzyński.. Mam dość Potrzebuję porady 15
gosia1991 Urlop macierzyński/kasa za pilnowanie dziecka dla babci Potrzebuję porady 10
S '' Macierzyński '' na bezrobociu? Potrzebuję porady 9
P Macierzyński Potrzebuję porady 4
O Ciąża a macierzyński Potrzebuję porady 4
A Urlop macierzyński przed porodem. Potrzebuję porady 34
Maha Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego, co z macierzyńskim Potrzebuję porady 6
S Termin sie zbliza, a ja nie wiem co z macierzynskim i resztą Potrzebuję porady 39
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 27
DareToBe Wcześniejszy macierzyński, a jeszcze wcześniejszy poród? Potrzebuję porady 3
A Umowa o pracę na czas określony a zasiłek macierzyński. Potrzebuję porady 4
P Z wychowawczego na l4- dochód uzyskany? Potrzebuję porady 6
N Urlop macierzyński i rodzicielski Potrzebuję porady 8
K Urlop macierzyński Ciąża, poród, połóg 7
Marciaaa55 Co jeśli kilka dni po porodzie kończy mi się umowa na czas określony? Potrzebuję porady 29
Marciaaa55 Umowa na czas określony a zasiłek macierzyński ! Potrzebuję porady 6
Eryka_Probierz Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim Mamuśkowo 0
W Umowa do dnia porodu a zasiłek macierzyński Porady prawnika 14
Emkaa Macierzyński Potrzebuję porady 11
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
A ciąża a umowa zlecenie Potrzebuję porady 5
A Koniec umowy o pracę przed porodem a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 15
B Zasiłek macierzyński dla bezrobotnych Potrzebuję porady 4
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
B Czy należy mi się urlop macierzyński? Potrzebuję porady 9
B Urlop macierzyński Porady prawnika 0
koronkaa Ciaza w Uk a poród i macierzyński w Polsce Przyszłe mamy 5
Mujer umowa-zlecenie a macierzyński Porady prawnika 1
K Urlop macierzyński i rodzicielski a otrzymywanie świadczeń w kraju UE Porady prawnika 0
Cyntia85 L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński Dzieci urodzone w październiku 2014 25
G Do pobrania gotowe wypełnialne druki urlop rodzicielski, ojcowski, macierzyński ... Porady prawnika 0
G Gotowe wypełnialne druki o nowe urlopy macierzyński, rodzicielski i ojcowski Możesz pomóc...zobacz 0
A Jak wyliczyć kwotę za urlop macierzyński przy zmianie wynagrodzenia ? Porady prawnika 0
dagmar Macierzyński itp. Dzieci urodzone w kwietniu 2014 30
elleni urlop wychowawczy,a zasiłek macierzyński Porady prawnika 2
M Urlop macierzyński/ rodzicielski / zasiłek Porady prawnika 2